Okresní přebor mužů - 19 .kolo : 29.-30.4.

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI – JARO 2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

STŘELCI BRANEK

DERBY PRO SEBE ROZHODLY  JANOVICE

O posledním dubnovém víkendu očekávané derby v Janovicích. Favorit z Bezděkova vykročil v prvním poločase za vítězstvím, ale domácí se nevzdali a o třech bodech nakonec rozhodl deset minut před koncem svým sólem Kopecký. Smolný zápas sehrála Vrhaveč , když se jí nepodařilo zachránit alespoň bod neproměněným pokutovým kopem. Oslabená strážcovská rezerva stačila v Pačejově odolávat  pouze poločas, pak již jen lovila míče z jejich branky. Po úspěšně absolvovaném  derby ve Velkých Hydčicích dokázal  lídr tabulky z Nezamyslic zvýšit  svůj  náskok na tři body.

Velké Hydčice  - Nezamyslice 0:2 (0:1)

Ve vyrovnaném utkání byli hosté v prvním poločase lepším týmem což potvrdili nastřelenou tyčí Burdou a ve 41 min . po centru vstřelil první branku hostující Trejbal. Tento hráč na začátku druhého poločasu po druhé žluté kartě uviděl kartu barvy červené a to díky tlaku který si domácí od počátku druhého poločasu vytvořili .Bohužel několik vyložených šancí dnes nevyžili a po nedůslednosti domácí obrany upravil hezkou střelou hostující Burda v 83 min. výsledek na konečných 0:2.

Branky: Trejbal Miroslav, Burda Josef;

Rozhodčí: Šmrha Miroslav; ŽK: 2:3; ČK: Trejbal Miroslav

Diváků : 70

Pačejov  - Strážov B 7:0 (1:0)

K utkání  nastoupili hosté pouze v deseti a tomu přizpůsobili svou obrannou taktiku. V prvním poločase si domácí vytvořili stálý tlak, ale těžký a rozmočený terén přiliš nepřál jejich kombinační hře. Z množství šancí se nakonec ujala jediná, když v 15.minutě Václav Brůha dopravil míč za záda hostujícího brankáře. Festival promarněných příležitostí pak pokračoval až do konce poločasu. Po změně stran se už zápas plně odehrával v režii domácích, kteří tak stovku prokřehlých diváků dokázali příjemně zahřát. Hned ve 47.minutě posadil Petr Lávička měkký centr přesně na hlavu Jiřího Mrázka, který míč usměrnil přesně k levé tyči. V 55.minutě pronikl Lávička do pokutového území, od postranní čáry přihrál před branku, kde Brůhovi nezbývalo nic jiného, než zvýšit na 3 : 0. To však ze strany domácích nebylo zdaleka všechno. V 70.minutě se ve velkém vápně hezky uvolnil Mrázek, přihrál střídajícímu Václavu Kordovi, který propasíroval pod padajícím brankářem na 4 : 0. O pět minut později byl týž hráč faulován a z pokutového kopu se mezi střelce zapsal i domácí brankář Miloš Boř. V 80.minutě opět po akci Mrázka zvýšil Korda na 6 : 0 a o tři minuty později dovršil dokonce hatrick, když technickou střelou přehodil golmana hostujícího celku. Skóre mohli domácí ještě vylepšit ještě v 85.minutě, kdy měli možnost dalšího pokutového kopu. Zahraný signál jim však nevyšel. Boř tentokrát nestřílel, ale pouze posunul míč kupředu na nabíhajícího Lávičku, jehož střelu však brankář kryl. Vítězství domácích bylo zcela zasloužené, i když vzhledem k množství neproměněných šancí mohlo být daleko vyšší. Oslabení hosté bojovali, ale domácího brankáře Boře za celý zápas prakticky neohrozili a v závěru jim už zcela odešly síly. Ke cti obou soupeřů je třeba podotknout, že se na těžkém terénu hrálo oboustranně slušně.
Sestava domácích: Boř - Panuška - Pavelec - Fiřt - Hlůžek - Barborka - Klečka - Bokr - Lávička - Brůha - Mrázek/střídali v 60.minutě Korda a Veringer, v 70.minutě Ticháček/

Branky: Korda Václav 3, Brůha Václav 2, Boř Miloš, Mrázek Jiří;

Rozhodčí: Dušek Václav; ŽK: 1:1

Diváků : 100

Vrhaveč -  Měčín 0:1 (0:1)

Smolný zápas pro domácí, když o výsledku rozhodla vydařená střela Plasse ve 41.minutě z přímého kopu. Hosté touto brankou potvrdili svojí herní převahu v této části zápasu. Po přestávce domácí viditelně přidali , ovládli hru , dostali  soupeře pod tlak a ten musel svůj bránit hubený náskok. V 80.minutě měla Vrhaveč největší příležitost k vyrovnání  z nařízené penalty za faul brankáře hostů  na  Antonína Skřivánka. Strážce svatyně Měčína ale svojí chybu napravil a Tomakovi pokutový kop chytil.

Branky: Plass Petr; ŽK: 2:2

Rozhodčí: Pressl

Diváků : 50

Janovice  - Bezděkov 2:1 (0:1)

V první půli vyrovnaného duelu se hra odehrávala převážně od vápna k vápnu, přesto domácí spálili několik tutovek (Slivoň,Toman). Poté udeřili hosté a po brejku se hlavou prosadil Valečka. Ve druhé půli domácí přidali a toužili alespoň po vyrovnání. To se podařilo po rozehrání nepřímého kopu který nařídil sudí po malé domů v 70 minutě.Hlavou srovnal Slivoň. V 79.minutě  se Kopecký, nechtěl smířit s remízou a po slalomu s půlky hřiště kdy obešel vše co mu stálo nekompromisně zavěsil. Stínem velmi kvalitního a férového utkání byl faul Hořejšího na Kopekého po kterém oba opustili hrací plochu. Hořejší s červenou kartou a Kopecký se zraněním. V závěru už si domácí výhru pohlídali. Ke kvalitě utkání přispěl velmi dobrý sudí Jiří Lang.

Branky: Slivoň Václav, Kopecký Antonín - Valečka Václav;

Rozhodčí: Lang Jiří; ŽK: Hořejší Luděk; ČK: 0:1

Diváků : 80

FK Svéradice - Start VD Luby B 4:0 (2:0)

Zápas byl od prvních minut pod kontrolou domácích fotbalistů a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí první gól. Ten na sebe nenechal dlouho čekat a v 5. minutě ho vstřelil Prokopec z penalta nařízené za ruku hostujícího obránce. Převaha mužstva Svéradic pokračovala i v dalších minutách, ale gólově se ho vyjádřit dlouho nedařilo. Až v závěru poločasu si za obranu lubské rezervy zaběhl Klečka a pod padajícím gólmanem zvýšil na 2:0. Úvod druhé půle byl nečekaně hodně vyrovnaný a domácí fotbalisté si zřejmě vybírali oddechový čas. V 63. minutě si hosté vypracovali jedinou svoji vyloženou šanci, ale trefili pouze tyč domácí branky a dorážku namířili těsně vedle. V dalších minutách už na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo a to Svéradice, které svůj tlak korunovaly brankami kapitána Káby a dorostence Vlčka. Další šance už nevyužily a tak skóre 4:0 je pro "B" mužstvo Lub hodně přijatelné

Branky: 5. Prokopec Zdeněk (PK), 37. Klečka Milan, 65. Kába Rostislav, 76. Vlček Jakub

Rozhodčí: Brůha Radek, ŽK: 1:2, Diváků: 50

Veřechov – Dešenice   2 : 1 (1 : 0)

Vyrovnaný zápas  rozhodl v 80.minutě ve prospěch domácích kanonýr Pavel Raška.

Branky 25. Želísko Vít(PK) , 80.Raška Pavel – Poupa Jiří

Rozhodčí : Petržilka Jiří, ŽK 3:4, ČK 0:1(55.Kovácz(2x ŽK)

Diváků : 50

Sušice B  - Mochtín B 3:0 (0:0)

Diváci v Sušici viděli utkání které bylo velice průměrné úrovně. Domácí si vytvořili trvalou převahu,  ale nedokázala se střelecky v prvním poločase prosadit. Hned ve třetí minutě druhé půle  rozehrával Karel Krejčí trestný kop ze 30 metrů a míč s pomocí teče obránce hostů prošel až do mochtínské branky.  Další šance Rudy a Šimečka brankou neskončily, když proti byl nejlepší hráč hostů brankář Rejtmajer. V 73.minutě viděli diváci světlý okamžik tohoto duelu kdy Lukáš Marek individuálně prošel  před půl hřiště, dostál se sám před Rajtmajera a toho střelou po zemi úspěšně překonal 2:0. Hosté si vytvořili jedinou šanci, kdy v 82.minutě

V závaru po trestném kopu  z malého vápna nastřelili tyč. V 84.minutě podržel hosty opět brankář  kdy natřikrát zmařil šance Kortby a Lecha. V 85.minutě dostal Kotrba dlouhý pas za beky a sám šel do brejku, přehodil si vybíhajícího brankáře a pak dal do prázdné branky 3:0.

Dvě minuty před koncem se dostal do výhodné šance po přihrávce od Kortby Václav Staněk, ale neproměnil.

Sestava Sušice : Forejt – Podlipský, Krejčí, Blažek, L.Marek, Pechek(46.Šimeček), Ruda(89.Vávra), Kotrba, Frančík, Staněk, Lerch(46.Šlajs)

Branky: 48. Krejčí, 73. Marek Luděk,85. Kotrba Martin;

Rozhodčí: Vizingr Štěpán; ŽK: 1:2 , Diváků :100