Krajský přebor mužů 19 .kolo : 15.-16.4.

KRAJSKÝ PŘEBOR  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

TONOUCÍ NÝRSKO A KLATOVY BYLY ÚSPĚŠNÉ

21.kolo krajského přeboru bylo ve znamení boje na čele  i na chvostu tabulky. Na obou pólech tabulky má Pošumaví své zástupce a ti byli o velikonocích úspěšní. Horažďovice  dosáhly zřejmě významného úspěchu , když dokázaly zvítězit v zápase pravdy nad největším konkurentem v Manětíně a zřejmě udělaly rozhodující krok k postupu do divize, když jako první v tabulce dosáhly na magickou hranici zisku padesáti bodů! Záchranářské práce  na jaře jsou před divizní rezervou z Klatov a Okulou Nýrsko.  Oba kolektivy se představily na svém hřišti a oba si tříbodovým ziskem posílily naději na záchranu, ale budou to mít hodně těžké, neboť TJ Klatovy musí ještě počítat s odečtením třech bodů po skončení soutěže.

Přeštice – Sušice    1 : 0 (0 : 0)

Na kvalitním trávníku  se hrál velmi dobrý zápas.  Hosté začali aktivně. V úvodních deseti minutách se dostal do dvou dobrých brankových příležitostí Kočí, ale v koncovce neměl dostatek klidu ani času k lepšímu zakončení.  Domácí si vytvořil v první půli jedinou šanci ve 24.minutě Bidermannem,  ale jeho střela mířila těsně nad. Možnost změnit skóre měla dvojice Jaroslav Cihlář – Hrach, ale v rozhodující fázi se dávali přednost v zakončení až nakonec nevystřelil  nikdo. Po změně stran  nedotáhli hosté několik dalších slibných příležitostí při přečíslení obrany domácích, chyběla finální přihrávka a přesnější zakončení.  Domácí vystřeli v této části hry jedinkrát mezi tyče KIndelmanovy branky a ta skončila v síti . V 82.minutě  si na odražený míč naběhl Bidermann a prudkou střelou rozhodl o tom, že body zůstaly v Přešticích. Přes závěrečnou snahu hostů si domácí již těsné vedení pohlídali přesto, že od 85.minuty dohrávali o deseti bez vyloučeného Procházku za dvě žluté karty.

Branka: 82. Biedermann
TJ Sušice: Kindelman Petr, Kodýdek Pavel, Hoda Milan, Sládek Josef, Marek Tomáš, Hrach František, Cihlář Jaroslav, Prchlík, Cihláč Pavel, Hubáček Pavel, Kočí Radek, Bernard, Frančík Zdeněk, Strnad Jan

Rozhodčí : Šimek. ŽK : 4:3, ČK: 1 : 0 (82.Procházka)

Manažer TJ Sušice Milan Koželuh : „Vzhledem k průběhu hry jsme zklamáni . Přestože jsme byli v tomto duelu minimálně domácím vyrovnaným soupeřem, jediná , ale zato vydařená střela  z kopačky  Bidermanna dokonale vytrestala naši  slabou produktivitu v koncovce.“

Klatovy B Blovice 4:0 (1:0)

Václav Kopřiva

Mužstvo Klatov bylo po celé utkání lepší a zaslouženě zvítězilo.Byl to pro obě mužstva důležitý zápas a tomu odpovídala i sestava Klatov.Mužstvo bylo posíleno o Viktoru a další hráči /Vítovec,Janek,/jsou v kádru mužů A. Začátek zápasu se oba soupeři oťukávali a čekali
na chybu soupeře.Po 15 min.se osmělil Šlechta,ale jeho střela mířila vedle.Další příležitosti /Beneš,Vítovec/hráči Klatov neproměnili.Hosté zahrozili ve 25min.kdy Loula v dobré pozici přestřelil.Ve 40 min.Viktora předložil přihrávku Vítovcovi a ten před brankářem nezaváhal a mužstvo Klatov šlo do vedení 1:0.Druhý poločas byl již v režii Klatov a hned od začátku o sobě dával vědět Beneš,který svou rychlostí na soupeře platil.51 min.Beneš dává na 2:0 soupeř si 56 min.dal vlastní branku.Od této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo a šance Beneše,Vítovce,Lukeše korunoval průnik Janka v 84 min.kdy byl sražen hráčem hostí Davítkem a nařízený pokutový kop Vítovec proměnil.Mužstvo Klatov si tento úspěch zasloužilo.Klatovy čeká ve středu 19.4.06 od 17,30 hod.odložené utkání KPM a přivítají na svém hřišti J.Domažlice.

Branky : 40 min.Vítovec,51 min.Beneš,56 min.vlastní,84 min.Vítovec PK
Rozhodčí : Čermák
Diváků : 100
ŽK: 1:4, ČK: 0:1(84 min.Davídek So.Blovice)
Sestava Klatov:Herman,Kotáb Zd.Poslední,Viktora/65 min.Vacovský/Bušta,Šlechta,Janek/85 min.Hromada/Vítovec,Beneš,Kraus,Ježek/80 min.Lukeš/.

Manětín Horažďovice 1:3 (1:2)

Úvod patřil domácím kteří ohrozili  branku Horažďovic třikrát nepřesnými  střelami. Po čtvrthodině hry se hra vyrovnala . V 17.minutě zahrozil Linhart tvrdou  střelou ze šestnáctky kterou stačil domácí  brankář vyrazit jen reflexivně nohou. Ve 23.minutě prošel obranou hostů domácí Pleyer, obešel tři hráče, ale při zakončení míří vysoko nad . Ve 29.minutě kombinační akce Stulík –Linhart a domácí odvracejí nebezpečí za cenu rohového kopu. Ve 35.minutě si vyměnil míč  Linhart se Strakošem a ten dává do brankáře. 40.minutě přímý kop Diepolda, Strakoš nadzvedává na Balouška, který  hlavou dává zpět na Strakoše  a  ten odražený míč doráží do sítě 0:1. Po domácím ze středového kruhu  získává  míč Stulík a svůj průnik zakončuje Pícka střelou mimo tyče domácí svatyně. Ve 43.minutě po narážečce  Pícky se Stulíkem se odhodlal ke střele  ze 16 metrů Pícka  a zvyšuje na 0:2. Ve 45.minutě  hosté chybovali při rozehrání volného  kopu na krátko ve středu hřiště, míče se zmocnil Dlouhý a snižuje brankou do šatny na 1:2. Ve druhém poločase měli  domácí více ze hry ve středu hřiště, ale jejich útočná aktivita končila před šestnáctkou hostů. V 59.minutě po  závar před Novákovou brankou se k odraženému míči se dostal Slunéčko ale míří vysoko nad . Další závar před horažďovickou brankou byl   65.minutě  a ten vyřešil bravurně  natřikrát gólman Novák  a výrazně svými zákroky spoluhráče podržel. V 76.minutě zahrával Linhart volný kop na Pícku, ale  ten byl v koncovce   nepřesný.V hektickém závěru v 88.minutě  uniká do šance  Pícka, je faulován, ale domácí hráč za to obdržel pouze ŽK. Snaha  domácích o vyrovnání  narážela na přehuštěný prostor vybudovaný  z hradby těl  hostů , kteří  úspěšně tomuto  tlaku odolali . Pojistku jejich  vítězství přidal  v 91.minutě  Janouškovec, který se dostal do sólového úniku, postupoval sám na brankáře, při snaze obejít  ho byl  faulován  a z nařízeného pokutového kopu  zvýšil Jůda na 1:3.

Sestava : Novák – Stulík, Boček, Baloušek, Jůda, Diepold(65.Kočí), Linhart, Belan,  Strakoš(80.Janouškovec), Pícka, Horvát(13.Brůha).

Diváků : 350

Branky: Dlouhý - Juda, Picka, Strakoš; ŽK: 3:3; ČK: 1:1

M.Touškov  - Chanovice 3:1 (1:0)

Branky: Bárta 2, Kolář - Krech; ŽK: 2:4

Nýrsko  - Sl.Mýto 4:2 (2:0)

Jiří Vondra

Zápas dvou ohrožených celků začal hned od první minuty. To zakončení první akce domácích zastavil rukou na brankové čáře hostující Huml Tomáš, dostal červenou kartu a nařízenou penaltu proměnil Rubáš ve vedoucí branku zápasu. Jenže hosté i v deseti hráčích byli lepším mužstvem a vytěžili z toho řadu rohových kopů naštěstí pro domácí bez úspěšného zakončení. Domácí hráli bez pohybu a soustředili se jenom na nakopávaní míčů což nemohlo soupeře ohrozit. Postupem času se přece jenom objevili u domácích náznaky fotbalových akcí a výsledkem byla nastřelená tyč hostující branky a v 37.minutě po špatně zahraném ofsajd systému i druhá branka v síti hostů po sólovém nájezdu Jirky Zahrádky.

I druhá půle začala pro domácí dobře. V 51.minutě střílel trestný kop Kamil Presl jeho ránu ještě tečovala zeď a míč skončil pod tělem brankáře po třetí v hostující síti. To už domácí dohrávali v pohodě. V 80. minutě si nádherně naskočil hlavou po rohovém kopu domácí Malý a zvýšil již na 4:0 pro Okulu. Jenže pak hráči Nýrska na okamžik ztratili koncentraci v zápase a vyplynuli z toho dvě penalty kterýma hosté korigovali na konečných 4:2.

Jiří Vondra asistent trenéra Okuly Nýrsko :  „ Pro nás začalo utkání dobře ale po vedoucí brance  vyloučení hostujícího hráče jsme se báli hrát fotbal jen jsme nakopávali dlouhé míče dopředu a byli jsme až příliš pasivní. V tu chvíli jsme měli štěstí že soupeř netrestal. Postupem času jsme se přeci jen vzpamatovali a výsledkem bylo čtyř brankové vedení. Ke konci jsme pak už asi byli na oslavách a dvěma zbytečnými zákroky ve vápně jsme nechali hosty výsledek kosmetiky upravit. Fotbal se hraje celých 90.minut a to si naši hráči musí plně uvědomit.

Branky: 2.Rubáš (PK), 37.Zahrádka, 51.Presl , 80.Malý – 84.Kozler  (PK),  88.Ungr  (PK), Rozhodčí:  Hanilec.

Sestava Nýrsko: Nejdl – Smolík(69.Pavlík), Hájek, Malý, Valenta – Presl, Šteiner, Tykal(80.Ouda), Soušek – Zahrádka, Rubáš(60.Bošek).

Diváků : 150, ŽK: 1:4; ČK: 0:1