1. B třída - skupina B 16 . kolo : 8.- 9.4.

1. B  TŘÍDA  - „ B “ JARO 2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

ŠVIHOV JIŽ HRÁL A VYHRÁL, STRÁŽOV A HRADEŠICE MĚLY OPĚT VYNUCENÉ STOP

Po dvou odložených zápasech se poprvé na jaře mohli zapojit do soutěžních bojů fotbalisté Švihova. Na svůj první jarní start stále čekají Hradešice a Strážov kterým byl pro nezpůsobilý terén v Hradešicích odložen tentokráte vzájemný duel. Vyrovnaný zápas sehrál lídr tabulky ze Železné Rudy s Hrádkem na hřišti v Neznašovech, které vyměnili  domácí za vlastní  sněhem pokryté a vítězstvím si udrželi první místo v tabulce.

Chlumčany   B   -   Švihov  1 : 3 (0 : 1)

Hosté se ujali vedení  ve 34.minutě , když  Spatenka zahrával rohový kop a brankář domácích si míč srazil do brány 0:1. V 50.minutě se podařilo po přihrávce Oulíka Kudjakovi prostřeli domácího gólmana a  bylo to  již 0:2. Od 68.minuty dohrávali domácí o deseti bez vyloučeného Hajšmana a toho využil k pojistce tří bodů v 75.minutě  Bešta, který napřáhl ke střele s visačkou pojistky tří bodů. Na této jistotě neubralo ani snížení  Gleissnera  po chybě švihovské obrany v 81.minutě
Branky : 81.Gleissner - 34.Špatenka,50.Kudják,75.Bešta
Rozhodčí : Klíma
Diváků : 50
ŽK : 3:2, ČK : 1:0  68.Hajšman
Sestava  Švihova : Tráva-Zadražil,Kudják,Žák,Špatenka,Oulík, Bešta, Biedermann (82.Vrba), Havlíček,Čížek, Brož(70.Osvald)

Přeštice B – Mochtín 3 : 0 (2 : 0)

Hosté venku opět neuspěli. Proti přípravným zápasům podávají  jen matné výkony. Chybí přesnost v rozehrávce i větší nasazení. Domácím pomohl gol ze 12.minuty, kdy po centru Homra z volného kopu přesně hlavičkoval Lecjaks. Ve 35.minutě  se dostal do úniku Cvachouček , snadno obešel i stopera hostí a zvýšil na 2:0. Po změně stran se Mochtín zlepšil, domácí však si však výhru pohlídali. Navíc v poslední minutě Brož poslal dlouhý centr před mochtínskou branku a ten k údivu všech skončil v šibenici jejich svatyně.

Branky : Lecjaks, Cvachošek, Brož.

Žichovice  - SK ZČE Plzeň B 3:0 (0:0)

První poločas zápasu ve kterém se střetly dva týmy které potřebují body k tomu, aby se dostaly z pásma sestupu přinesl vyrovnaný průběh . První velkou šanci skórovat měl V.Turek který v 10.minutě trefil tyč. Pak domácí podržel brankář Němec který zlikvidoval včasným vyběhnutím gólovou hostů  a když další dva úniky Šimanovského změnu výsledku nepřinesly šla obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu. Po přestávce se domácí příznivci dočkali. V 54.minutě Malík po přihrávce od Choda poslal Žichovice do vedení. Po  akci kdy putoval míč po ose Šiška –Šimanovský zvýšil Chod na 2:0. Tentýž hráč v  70.minutě vydařenou střelou zvýšil   na 3:0 .

Trenér domácích Josef  Chalupný : „ Na zahájení soutěže se hrál solidní fotbal. Soupeř byl kvalitní a proto je naše vítězství o to cennější. Z tohoto pohledu byl důležitý moment zápasu byl kdy za bezbrankového stavu zlikvidoval brankář Němec velkou šanci hostů“

Diváků: 120

Branky: Chod 2, Malík; ŽK: 4:6

Sestava Žichovic : Němec- Horenčík, Benedikt, Chalupný, Brož, Turek Jiří, Turek V., Malík, Šiška, Šimanovský, Chod.

Střídali : Šimáček, Švehla, Šuba Jaroslav.

Ž.Ruda  - Sv.Hrádek 2:0 (1:0)

Hráno na výborně připraveném hřišti v Neznašovech. Diváci viděli v pošumavském derby vyrovnanou partii . Útočná aktivita hostů  končila před hranicí pokutového území  domácích a tak o výsledku rozhodla  lepší koncovka lídra tabulky.

Diváků : 50

Branky: Gondor 2; ŽK: 4:3

Losiná  - Dl.Ves 3:1 (3:1)

Domácí patří mezi soupeře které dokáží dlouhoveským fotbalistům odebírat  body. V  posledních čtyřech vzájemných zápasech získali deset bodů a další tři  si připsali na sobotní výhru na svém hřišti.