Krajský přebor mužů 20 .kolo : 8.-9.4.

KRAJSKÝ PŘEBOR  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

DERBY BEZ PŘEKVAPENÍ

Na Horažďovicku se o víkendu hrála dvě pošumavská derby a obě skončila bez překvapení. V  sobotu v Horažďovicích podle očekávání přehrál domácí lídr tabulky o záchranu bojující Nýrsko. Další sestupem ohrožený B tým TJ Klatovy v neděli neuspěl na hřišti v Chanovicích . Na oba tonoucí se celky z Pošumaví se naopak dotahuje poslední celek tabulky  Slavoj Mýto který je nejbližším soupeřem Okuly tuto sobotu na nýrském hřišti . Cenné výhry dosáhli doma fotbalisté TJ Sušice nad kvalitním celkem z Rokycan a tímto vítězstvím se jim podařilo předstihnout svého soupeře , když jsou nyní v tabulce  čtvrtí.

FK Horažďovice - Okula Nýrsko   5 : 0 (2 : 0)

Václav Vachuška

Favorizovaní domácí nastoupili proti hráčům s Nýrska s velkými ambicemi. Ve dvacáté minutě skóroval poprvé hlavou Belan po volném přímém kopu, který realizoval Diepold. O pět minut později zvýšil skóre na 2:0 opět hlavou ale tentokrát Horváth po centru Linharta. Ve 35 minutě padla mezi hosty první žlutá karta, kterou si odnesl provinilec Malý. Před odchodem do šaten inkasoval ještě jednu žlutou kartu hostující Rubáš. Do konce prvního poločasu se již nic dramatického nestalo, jen ve 45 minutě ještě jednou hlavičkou ověřil bez bodového vyjádření snahy svoji přesnost Belan. Druhý poločas se dostal do tempa v 51 minutě, kdy začalo být v brankovišti hostujícího týmu horko. V následující 52 minutě zvýšil skóre domácích na 3:0 Diepold z volného přímého kopu z hranice velkého vápna. Další zajímavou událostí byla nebodovaná střela domácího Bělouška z hranice 25 m. V 66 minutě si Ondra z hostujícího týmu nedovoleným zákrokem vykoledoval poslední žlutou kartu svého týmu. Z volného přímého kopu Diepolda se následně netrefil hlavou Stulík. V 80 minutě po zahraném rohovém kopu Diepolda zavěsil Strakoš do šibenice a zvýšil na 4:0 pro domácí. V 89 minutě pěkně rozehranou akci Linharth, Diepold zakončil opět Strakoš do prázdné brány.

Branky : Strakoš 2, Belan, Diepold, Horváth.

Rozhodčí : Kafka
Diváků : 150
ŽK :  0:3
Sestavy

Domácí :Novák, Stulík (70. Sova), Jůda, Boček, Baloušek, Diepold, Linhart, Belan, Šalanda (46´ Strakoš), Picka, Horváth (62´ Brůha), Matas.
Hosté: Neidl, Valenta, Malý, Ouda (46. Pavlík), Hájek, Soušek, Steiner, Bošek, Kadlec, Zahrádka (70. Presl), Rubáš (62. Tykal).

Sušice -  Rokycany 2:0 (0:0)

První  poločas  byl vyrovnaný bez  výrazných šancí na obou stranách. Po změně stran získali domácí převahu a s ní přišly i šance ke skórování. V 56.minutě ještě  stačil  Cihlářovu střelu zblokovat obránce hostů.  V 65.minutě se domácí diváci již dočkali, když  po akci Cihláře Kodýdek hlavičkoval z blízka a vsítil první jarní branku domácích v mistrovském utkání. Další příležitost měl opět Cihlář, ale brankář hostů byl tentokráte na místě. V 76.minutě hlavičkoval Kočí do prázdné branky, ale na poslední chvíli míč odvrátil obránce hostů na rohový kop. V 80.minutě  byl již Kočí úspěšný, když zakončil svůj únik  , prostřelil brankáře a druhou brankou domácích jistil jejich cenné  vítězství.

Sestava TJ Sušice :  Kindelman -  Hoda, Votava(9.Kodýdek), Marek, Prchlík(71.Bernard), Hrach, Cihlář J., Sládek, Hubáček, Cihlář P., Kočí.

Rozhodčí : Červený.

Diváků : 235

Branky: 65.Kodýdek,80.Kočí; ŽK: 2:1

Manažér TJ Sušice  Milan Koželuh : „Naše hra byla dost kostrbatá, na hráčích bylo vidět dvoutýdenní herní výpadek , což se projevilo hlavně v prvním poločase. P přestávce to již bylo lepší. Soupeř si nevytvořil žádné  brankové příležitosti  a my naopak dokázali svojí herní převahu zúročit dvěma góly v jejich síti.“

Chanovice - Klatovy B 3:1 (2:0)

Derby v Chanovicích se hrálo převážně podle taktovky domácích fotbalistů  kteří získali očekávané tři body a po výhře v úvodním kole nad druhým Manětínem rozšířili sbírku jarních bodů na šest.