D I V I Z E  -  SKUPINA A  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

TJ Klatovy        - H. Měcholupy           3 :  0  (  2  : 0  )

Karel Zedek

Po delší pauze zaviněné špatným počasím, nastoupili Klatovští fotbalisté k utkání 20.kola divize na umělé trávě v Plzni -  Škvrňanech.  Soupeř z Horních Měcholup přijel s jediným vítězstvím na jaře a krčí se na sestupových příčkách tabulky. Klatovy se na zápas připravovaly velmi zodpovědně a svého soupeře přehrály v obou poločasech.

V sestavě s jednou změnou oproti minulému utkání, se hned v úvodu dostal do šance Hanzlík, když po centru Zedníka viděl odkrytou prázdnou branku, ale nastřelil pouze břevno. Hosté odpověděli v 6.min střelou Vernera, která byla velmi nepřesná. Domácí měli hru pod kontrolou a zatlačili soupeře na jeho polovinu.  V 11.min ve vápně hlavičkoval Sýkora, ale pouze vedle branky.  V 15.min po dlouhém autu se dostal míč opět k Hanzlíkovi, ten dobře vystřelil,  ale hostující brankář předvedl vynikající zákrok a vyrazil na roh.  Za minutu se Klatovští již radovali. Brejcha zahrával standardní situaci, poslal míč do vápna, na který na zadní tyči číhal Král a nekompromisně ho poslal do soupeřovy branky. Za další dvě minuty se skóre měnilo opět. Zedník zatáhnul míč po levé straně, poslal vysoký centr do vápna , kde ho Kotáb hlavou nasměroval do protipohybu hostujícího brankáře a zvýšil na 2:0.  Hosté se snažili o vyrovnání, ale buď jim v tom zabránila dobře organizovaná obrana a nebo v brance Míčka, který moc práce neměl. Do konce poločasu si domácí výsledek pohlídali a hosté si ke skórování nevypracovali větší příležitost.

Druhý poločas začal pro Klatovské opět  náporem a již v 50.min se z hranice vápna do míče opřel svou slabší pravou Zedník a hostující brankář se musel hodně natahovat. V 56.min vyslal táhlou střelu na branku Brejcha, hostující brankář stačil vyrazit pouze před sebe a dobíhající Hanzlík už nestačil Černého překonat. Velmi aktivně hrající Brejcha si naběhnul na přihrávku Koppa, ale z hranice vápna mířil těsně vedle. V 68.min založil pěknou rychlou akci Míčka. Dlouhým výhozem poslal do brejku Zedníka, který posunul na Hanzlíka, ale jeho střelu brankář Měcholup opět vyrazil na roh.  V 70.min zapomněli domácí na zadní vrátka. Hosté šli dva na jednoho, ale Boev naštěstí mířil těsně vedle. V 88.min trenér Kovacs poslal na hřiště Vítovce, který mu za minutu poděkoval třetím gólem Klatov. Centr ze strany nejprve trefil do dobře postaveného Černého, ale dorážku již  zvládnul  na jedničku.

Klatovští si tak připsali zaslouženě  první jarní vítězství a trenér Kovacs mohl byl spokojen. Litoval pouze neproměněných příležitostí, které si jeho svěřenci vypracovali.

Branky: 16.min Král, 18.min Kotáb, 89.min Vítovec

Rozhodčí: Čmucha Karel,

Žluté karty 1:3,diváků:150

Sestava Klatov:Míčka- Král, Viktora, Horňák, ,Milota-Rešetár(89. Vítovec) ,Brejcha ,Sýkora, Zedník –Hanzlík, Kotáb(76.Kopp)

K dalšímu utkání odloženého 17.kola zajíždí Klatovský celek ve středu 12.4.2006 na Doubravku a v sobotu k utkání  21.kola do Vejprnic.