1.A třída 16 . kolo : 19.-20.11.

1. A  T Ř Í D A    – MUŽI – podzim  2005

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

KONEČNĚ TO DOMA VYŠLO

Šestnáctým kolem zahájili lubští fotbalisté odvety z podzimní  části 1.A třídy. V duelu se soupeřem se kterým na podzim vyhráli na jeho půdě 0:4 uspěli i doma. I když tentokráte nebyl výsledek tak přesvědčivý , pro Luby byl důležitý, neboť po sérii proher na domácím hřišti to konečně doma vyšlo a tři body z chladného počasí určitě hřejí..

Luby – Dyšná  3 : 2 (2 : 1)

Úvod zápasu nezačal  pro domácí vůbec dobře. První útok hostů zastavila obrana domácích za cenu malé domů. Při odkopu   míč brankář  Michal Javorský  nastřelil nešťastně přímo do útočníka hostů a od něho skončil v domácí brance 0:1. Naštěstí následná snaha domácích o smazání brankového manka slavila brzy úspěch.  Ve kdy čtvrté minutě to ještě po průniku Krýsla  Cuplovi  který netrefil branku nevyšlo, ale dvě minuty na to již bylo skóre srovnáno. Po závaru před brankou  hostů střílí Josef Javorský , míč se odráží od tyče a nabíhající Šůs srovnává skóre na 1:1.  Ve 14.minutě prošel Smolík po levé straně, jeho  dlouhý centr byl adresován na Javorského, který prodloužil hlavou na Šůse a jeho střela končí nastřelením brankáře. Odražený míč se dostal pět k Javorskému  a ten dělovkou z deseti metrů přestřeluje těsně soupeřovu branku. Ve 21.minutě domácí zahrávali domácí rohový kop Krýslem, na centrovaný míč  si  naběhl Javorský a hlavou nedává hostům šanci 2:1. Ve 37.minutě zahrozili hosté, ale s jejich střelou si Michal Javorský poradil. Hned z protiútoku se zrodila rychlá akce domácích po ose Cupl -Šůs  na Krýsla  a ten při zakončení znovu nastřeluje pouze  brankáře.

Vstup do druhé půle domácí zvládli dobře  . Do první vážnější akce se dostali  v 55.minutě . Po narážečce Smolíka se dostal k míči Šůs, který byl v pokutovém území hostů faulován a kopala se penalta. Míč si postavil na značku pokutového kopu Krotký, ale nebyl proti brankáři Dyšné úspěšný , který  mu penaltu zlikvidoval. V 67.minutě  uspořádala domácí obrana den otevřených dveří. Zkušený Skála mezi ní prošel jako nůž máslem a  nedal Javorskému v brance šanci. V 74.minutě po spolupráci Javorský – Krotký po levé straně  našla  finální přihrávka Krýsla, který stejně rychle  a neohroženě prošel obranou a  hostů jako před tím Skála a  vrací vedení opět domácímu Startu . Deset minut před koncem měl možnost vítězství jistit čtvrtým gólem  Krotký, který nedokázal využít přihrávku Šůse a odčinit neúspěch neproměněním penalty . Hosté nesložili zbraně, mohli z protiútoku  trestat, ale strážce svatyně Lub Michal Javorský byl proti a jejich příležitost zlikvidoval. V závěru  byl hostům vyloučen hráč za dvě žluté karty a přestože hráli oslabeni, museli se domácí do poslední minuty o výsledek bát.

Luby : Javorský M. -  Vejskal, Smolík P., Holiš, Turner, Krotký, Smolík V., Javorský J. (90.Voráček J.) , Krýsl, Sůs(92.Sydorenko), Cupl(65. Papay)

Branky : Šůs, Javorský Josef, Krýsl – vlastní, Skála

Rozhodčí: Janout ;

Diváků 100 ;ŽK 1:4,  ČK   0 : 1.

Tlučná  - Chlumčany 1:3 (1:1)

Diváků : 80  ; ŽK: 1:4

Branky: Mlnařík - Havlíček 2, Fryč

Starý Plzenec Tachov 2:3 (1:1)