1. B třída - skupina B 13 . kolo : 13.-14.11.

1. B  TŘÍDA  skupina  B  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

MOCHTÍNU SE POUPA VYPLATIL

Husarský kousek se povedl výboru Sokolu Mochtín  Ten vycítil, že jeho svěřencům chybí šťáva v zakončování útočných akcí. Proto na zbývající dva zápasy povolal na hostování do Mochtína nejlepšího kanonýra okresního přeboru, zkušeného Michala Pupu. Ten  s pěti brankami  napomohl Mochtínským k plnému bodovému zisku, když na dalších brankách se  ještě dešenický parádní střelec podílel.

Inu nemusí umět jenom hráči, ale i vedení klubu.

Strážov – Žichovice 2 : 1 (1 : 1)

Pošumavské derby mělo dramatický průběh . Na hřišti se odehrával nesmlouvavý souboj hráčů obou týmů. V osobních soubojích to hodně jiskřilo a benevolentní rozhodčí Beran k tomu vždy z úctyhodné vzdálenosti třiceti a více metrů přihlížel. Tam kde se měl,o žlutit se nežlutilo, tam kde se mělo červenat se nečervenalo a co na to přítomný delegát svazu ?

První kdo ohrozil branku byli hosté. Již ve druhé minutě našel cetr z pravé strany na zadní tyči branky domácích Choda, ale ten měl vychýlenou mušku. Nejhezčí fotbalový monet utkání přišel v šesté minutě. Ve středu hřiště získal míč Petr Presl, který ho přihrál  na  pravou stranu k laině Jankovi, ten vyhrál běžecký souboj s obráncem hostů a jeho přesný centr našel zcela  nekrytého nabíhajícího Kopeckého , jehož bomba  rozveselila domácí příznivce 1:0.

V 15.minutě mohlo být srovnáno . Šimanovský si přeběhl z pravé strany na opačnou část hřiště, zde pronikl po samostatné akci do pokutového území, ale v souboji s brankářem byl úspěšnější domácí gólman. Nový podržel svůj tým i ve 21.minutě kdy se nenechal překvapit dorážkou Františka Švehly. Ve 29.minutě mohli domácí zvýšit po rychlé akci Smolíka po pravé straně a jeho centru na zcela volného Š.Presla  byl proti brankář Němec a konečky prstů míč přizvedl a ten jen o vlásky minul hlavičku útočníka domácích. Závěrečná čtvrthodina první půle patřila hostům a vyústila v jejich spravedlivé vyrovnání.Po chybě domácí obrany se k míči dostal Šimanovský a střelou jedenácti metrů nedal Novému v brance domácích šanci 1:1. Domácí ještě mohli v zápětí opět strhnout vedení na svojí stranu, ale hlavičkující mířil těsně vedle tyče.   Podařilo se to domácím  až v 67.minutě kdy Zbyňkovi Vítovcovi sedla střela za hranicí velkého vápna a znamenala tříbodovou trefu. V   nepříliš pohledném závaru zápasu který  byl jen odvarem kvalitního fotbalu  se domácím podařilo těsné vedení uhájit. Hosté vážnější střelou branku Nového neohrozili a když ani jejich zoufalý závěrečný nevýrazný  tlak gólovou nepřinesl, odcházeli ze hřiště šťastnější domácí hráči.

Strážov : Nový – Helm, Čížek, Paleček, Michel,  Vítovec(83.Vacík), Kopecký, Presl P., Smolík, Presl Š.(58.Soušek S.), Janka(94. Koloros Petr)

Branky : Kopecký, Vítovec – Šimanovský

Rozhodčí : Beran

Diváků : 90

ŽK 1:3.

Švihov – Mochtín  1 : 5 (0 : 3)

Domácí předvedli nejhorší výkon podzimu a hostům  darovali vítězství.
Švihov:Tráva-Zadražil,Kudják,Vrba(60.Osvald),Pflug,Oulík Z.,Bešta, Havlíček(18.Brož), Čížek,Oulík M.,Biedermann
Mochtín :Rajtmajer-Dolejš T.,Dolejš J.,Poupa,Bejvl,Švátora,Jarabica,Novák, Podráský, Hořejší, Troch.

Branky : 58.Kudják - 14.41.Poupa,33.53.Podráský,71.Valečka
Rozhodci : Pressl
Diváků : 80, ŽK  2:2

Hradešice – Dlouhá Ves  2 : 0 (1 : 0)

Poslední zápas podzimu nepřinesl mnoho vzruchu, obě mužstva dobře bránila a šancí nebylo mnoho. Jako první se do velmi dobré situace dostali hosté, ale hlavička Hubeného skončila jen na břevně domácí branky. O chvilku později na druhé straně měl velkou příležitost domácí V. Hlaváč, který již překonal brankáře, ale míč směřující do prázdné branky stačil dobíhající obránce odkopnout do bezpečí. Jediná branka poločasu padla ve 37.min, kdy z hranice pokutového území přesně vystřelil domácí M. Heimlich a brankář hostů již na tuto střelu nedosáhl.

Ve druhém poločase přibylo ostrých zákroků a hra obou mužstev nebyla příliš urovnaná. To nahrávalo domácím, kteří celkem bez problémů bránili svoje těsné vedení. V 65.min zahrávali domácí, podle hostů přísný, pokutový kop a Z. Chmelík se nemýlil. Stanovil tak konečný stav zápasu.

Rozhodčí – Hajnar

Branky : 36.Heimlich, 67.Chmelík(PK).

Hradešice : V. Ryba, P. Lávička, M. Hlaváč, P. Řezáč, L. Vaněček, Z. Chmelík/75.min T.Vlk/, M. Heimlich, J. Kopal/82.min O. Fořt/, L. Junek, F. Šašek, V. Hlaváč/60.min V. Kotiš

Trenér S.Hradešice František Melka : "Dnes jsme splnili povinnost v domácím prostředí zvítězit a přezimovat tak v klidných vodách tabulky. S podzimní částí soutěže jsem vcelku spokojen. Přestože jsme měli těžké rozlosování, podařilo se nám uhrát slušných 20 bodů, což nám zajišťuje klid na zimní přípravu. V mužstvu vládne pohoda a já věřím, že tomu tak bude i po skončení celé souteže."

Železná Ruda  2 : 1 (2 : 0)

David Greiner

Hosté prohráli na hřišti průměrné Losiné zasloužené.To co je zdobilo v posledních zápasech si sebou do Losiné nepřibalili a podle toho se vše odvíjelo. Jednoduše řečeno bez důrazu,pohybu a srdíčka se těžko vyhrává.Jen doufejme,že tato facka,která přilítla z obou stran zaslouženě probere podzimní překvapení 1.B. třídy k ještě lepším jarním výkonům.Všem našim fanouškům i soupeřům přejeme příjemnou zimní přestávku.
Železná Ruda : Patrik Foltýn-Jiří Hvězda,David Greiner,Vojtěch Andrejčík,Tomáš Lehečka,Radek Toman,Jakub Lehečka,Viktor Hájek,Martin Loos,Alexander Göndor,Miloš Bartůněk,střídal Alois Trejbal,na lavičce byli připraveni druhý brankář Michal Pluter a