Krajský přebor mužů 15.kolo : 13 . kolo : 13.-14.11.

KRAJSKÝ PŘEBOR  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

POSLEDNÍ POTRÁPIL LÍDRA  TABULKY

Nečekaně tuhý odpor kladl na hřišti lidra tabulky v Horažďovicích poslední tým tabulky. Hosté z Mýta venku ještě na podzim nezískali ani jediný bod, ale při trošce štěstí které naopak neopustilo domácí se mohli postarat o velké překvapení kola. Domácí tentokráte hluboko zaostali za výkonem který předvedli před týdnem v Domažlicích kde vyhráli vysoko 1:6 a pouze jediná branka z kopačky toho nejzkušenějšího Diepolda jim dala pojistku třech bodů. Paradoxně o tři body po herně nevíce vydařeném podzimním zápase venku  přišla Sušice ve Staňkově. Již po třetí na podzim neodolala domácí tvrz Chanovic hostům a po Horažďovicích a  Sušici si dovezly tři body i Rokycany.

Staňkov – Sušice   1 : 0 (0 : 0)

Smolný zápas sehráli hráči z města na Otavě ve Staňově. Na místním hřišti byli v souboji  s domácím týmem po celé utkání lepším kolektivem, dobře kombinovali, ale v koncovce tentokráte vyhořeli. Ve 25.minutě měl velkou příležitost skórovat Cihlář, ale nastřelil pouze brankáře Vacíka. Ve 35.minutě byl rychlonohý Kočí vystřídán a střídající Frančík , který ve 42.minutě po centru  Hubáčka z blízka mířil vedle a  v poslední minutě to mohli být domácí kteří mohli jít do kabin do vedení, ale na straně brankáře Míčka stálo štěstí,když střela skončila na tyči jeho branky. Za bezbrankového stavu zahájil rozhodčí Čermák druhý poločas. Také v něm měli hosté herně navrch ,vytvořili si několik  střeleckých příležitostí  a z těch stejně jako se situací po několika závarech před brankou domácích žádný míč v brance soupeře neskončil. K radosti domácích se přesto jednou změnilo . V  84.minutě po autovém vhazování a následné chybě obrany hostů a  se dostal  před brankáře  Míčku  Hujsa, kterého překonal přehozením  a zajistil Staňkovu šťastné vítězství.

Sušice : Kindelman (14.Míček)- Kodýdek, Hoda, Bernard(72.Prchlík), Votava, Marek T., Hrach, Cihlář, Sládek, Hubáček, Kočí(35.Frančík)

Branka :  84.Hujsa

Rozhodčí : Čermák

Diváků : 100, ŽK  1 : 4

Trenér  Sušice  Luboš Vašica: „ Myslím si, že to byl z naší strany pop herní stránce na podzim nejvydařenější zápas který jsme odehráli na hřišti soupeře. Domácí se nám dařilo přehrávat rychlými kombinačními akcemi na jeden , či dva doteky. Bohužel nám chyběl důraz v koncovce, hráči v pokutovém územní Staňkova  zbytečně místo toho , aby vzali zodpovědnost na sebe v zakončení ještě zbytečně kombinovali. Vůbec koncovka byla z naší strany velice špatná. Druhý poločas jsme prakticky měli soupeře na lopatkách , drželi jsme ho na jeho polovině hřiště, ale stačila jedna nešťastná chyba v obraně  šest minut před koncem a ta rozhodla výsledku celého zápasu. Utkání by určitě slušela více remíza, než prohra . Můžeme si za to sami, že výhra  spadla domácím nakonec do klína.“

Horažďovice  - Slavoj Mýto    1 : 0 (0 : 0)

Průběh prvního poločasu byl ve znamení herní převahy domácích, hosté byli nebezpeční z rychlých brejků.  Již ve třetí minutě zaskočili  favorizované domácí z přímém kopu Kubáňě, ale střela skončila nad svatyní domácího golmana. V páté minutě vyzkoušel ze třiceti metrů  Hodánek brankáře hostů a ten jeho střelu s námahou kryl. V nepříliš vzrušujícím průběhu první půle stojí za zmínku 32.minuta ve které došlo k prvnímu střídání v týmu domácích , kdy za  Brůhu přišel na hřiště Pintíř.  O minutu později končí centr Šalandy z pravé strany u Kočího který ve skluzu dává nad branku hostů. Velkou možnost ke změně skóre před odchodem do kabin k přestávce měl Diepold, jehož vydařený střela skončila na břevně branky hostů.

Druhá půle  přinesla obdobný obrázek  hry jaký měl  průběh prvního poločasu. Hosté bránili svojí branku často v devíti  a tak  se domácí ke svému vítězství propracovávali s velkou námahou více než  dalších půlhodiny hry. V 53.minutě udělal hrubku ve středu hřiště  Červený a vše musel zachraňovat v námahou Kubáň a definitivní odvracenou pohromu domácí branky dává Pícka ,který odvrací na rohový kop. 67.minuta byla osudná pro hostujícího Sefziga, který k první ŽK z 52.minuty dostal do rozhodčího Janota stejnou barvu karty a následovala změna karty v barvu červenou. To oslabené hosty ještě více stmelilo a průchodnost domácích jejich obranou se hodně zhoustla.  Přesto se našla skulinka a opora domácích  Diepold v 77.minutě překonáním  brankáře Planety se postaral o šťastné a upracované vítězství a zisk třech bodů pro domácí.

Horažďovice : Kubáň –Stulík, Červený(65.Malík), Boček, Hodánek, Diepold, Baloušek, Šafanda(88.Jůda), Kočí, Pícka, Brůha(32.Pintíř).

Rozhodčí : Janout

Branka : 77.Diepold

Diváků : 110

ŽK 2:3, ČK 0:1(66.Sefzig 2 ŽK)

M.Touškov  - Nýrsko 2:1 (2:0)

Jiří Vondra st.

Zápas o šest bodů začali lépe domácí. V osmé minutě přišel faul ve velkém vápně Nýrska na Bártu a pískala se penalta proti hostům Votýpka nezaváhal a Touškov šel do vedení 1:0. V 15.minutě se dostal do šance hostující Presl ,ale jeho koncovku vyrazil brankář na rohový kop. Pak se dvakrát opět mohli trefit domácí. Otípka po rohovém kopu hlavou přestřelil a po rychlém protiútoku a po kličce na daňka trefil domácí hráč z úhlu jen boční síť nýrské branky.Ve 27. minutě mělo Nýrsko výhodu trestného kopu ,ale ten velmi nepřesně zahrál Kadlec. Hned z protiútoku uvolnil Bárta svého spoluhráče na hranici šestnáctky a ten pohotovou střelou jen těsně minul branku Daňka. Ve 37.minutě došlo k druhé penaltové situaci. Po rychlém protiútoku  se dostal před brankáře hostů jeden z hráčů Touškova, udělal Daňkovi kličku a ten ho fauloval. K druhé penaltě se postavil Bárta a ani on nezaváhal.

Ve druhém poločase se podařilo hostům z Nýrska vstřelit kontaktní branku. Ve 48.minutě zahrávali hosté rohový kop do koncovky šel důrazně hlavou Presl,  míč se odrazil k volnému Hebnarovi a ten střelou rozvlnil síť domácí branky. Pak však měli další šance domácí hráči. Nýrsko pozorně bránilo a čekalo na příležitost ke vstřelení vyrovnávací branky. Největší možnosti mělo z volných přímých kopů ale chybělo štěstí v koncovce. A když domácí neproměnili ani ty největší šance skončilo utkání těsnou porážkou hostů , která je  posunula hlouběji k sestupovým starostem.

Branky: 8.Votípka(PK), 37.Bárta (PK) – 48.Hebnar.

Rozhodčí: Duda – Mudra, Pastyřík.

Sestava Nýrsko: Daněk – Ouda(70.Valíček), Polák, Valenta, Ulip – Kadlec, Šteiner, Hebnar, Presl(83.Švec) – Zahrádka, Tykal.Diváků : 120; ŽK: 2:7

Chanovice  - Rokycany 0:2 (0:0)

Již třetí domácí  podzimní prohra na svém hřišti  jejich  věrné fanoušky hodně zklamala. Po bezbrankovém prvním poločase se gólů v síti dočkali po přestávce jen příznivci hostů. Pro Rokycany to znamená přímý kontakt c čelem tabulky , kdy ztrácí na druhé místo pouhý bod . Pro Chanovice to je naopak další  propad  do spodních pater .Desáté místo varuje, neboť to je umístění v pásmu kde se rýsuje okruh potencionálních  kandidátů o baráž na záchranu.

Tabulka po 15.kole

1. Horažďovice   15   12   1  2   32 :  9    37 ( 16)

2. Sokol Manětín 14    9   2  3   34 : 14    29 (  8)

3. TJ Přeštice   15    8   4  3   27 : 15    28 (  4)

4. Rapid Plzeň   15    8   4  3   30 : 19    28 (  4)

5. TJ Sušice     15    8   3  4   24 : 12    27 (  3)

6. FC Rokycany   15    7   6  2   25 : 17    27 (  3)

7. SK ZČE Plzeň  15    8   1  6   23 : 15    25 (  1)

8. Domažlice     14    6   3  5   24 : 29    21 (  0)

9. Staňkov       15    6   1  8   20 : 22    19 ( -2)

10. Chanovice     15    5   3  7   17 : 24    18 ( -3)

11. ZKZ H. Bříza  15    4   4  7   18 : 25    16 ( -5)

12. M. Touškov    15    4   4  7   20 : 29    16 ( -5)

13. S. Blovice    15    4   2  9   14 : 30    14 ( -7)

14. TJ Klatovy B  15    3   4  8   19 : 32    13 ( -8)

15. Okula Nýrsko  15    3   1 11   17 : 33    10 (-14)

16. Slavoj Mýto   15    2   1 12   16 : 35     7 (-17)

K úplnosti zápasů všech účastníků KP chybí sehrát odložený zápas Domažlice – Manětín!