KRAJSKÝ PŘEBOR – 14.kolo : 5.-6.11.

KRAJSKÝ PŘEBOR  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

PĚT MINUT DOSTALO DOMAŽLICE NA LOPATKY

V Domažlicích po vyrovnaném prvním bezbrankovém průběhu prvního poločasu stačila v úvodu druhé půle hostům  z Horažďovic pět minut k tomu, aby dostaly domácí tým na lopatky.

Domažlice – Horažďovice  1 : 6 (0 : 0)

První poločas přinesl vyrovnaný fotbal. Útočnou sílu hostů výrazně oslabilo nucené odstoupení Horvátha z důvodu zranění a na hřiště po pěti minutách hry přišel místo něj Pintíř. Hosté měli možnost poprvé změnit skóre ve svůj prospěch  ve 28.minutě po centru Hodánka kdy Brůha hlavou jen těsně minul domácí branku. Do druhé půle nastoupili hosté jako vyměnění, hýřili aktivitou a mezi padesátou a pětapadesátou minutou dostali domácí na kolena , neboť během  pěti minut museli čtyřikrát lovit míč ze své sítě. Brankovou smršť odstartoval volný přímý kop Diepolda,který domácí brankář již vyrážel když již byl míč za brankovou čarou  jeho svatyně a pro jistotu ho ještě dorazil Pintíř 0:1. O tři minuty později si další volný kop si dezorientovaný obránce domácích dopravil do vlastní sítě sám . V 55.minutě pěknou přihrávku od  Pintíře proměňuje Šafanda s přehledem ve třetí branku hostů. O minutu později přihrávka od Kočího končí po střele Pintíře opět za zády domácího golmana. Hosté v dalším průběhu plně ovládli hru . V 60.minutě měli domácí opět namále po akci Pintíře s Diepoldem  a domácí odvrací s námahou na rohový kop. V 80.minutě zvyšuje Diepold střelou do šibenice v osmnácti metrů na 0:5 a  v 85.minutě akci Diepolda s Hodánkem  zakončuje Baloušek šestou brankou hostů. Ve stejné minutě dochází v brance hostů ke střídání. Příležitost dostává v dresu hostů teprve patnáctiletá brankářská naděje Horažďovic Forman. Tomu jeho premiéru spoluhráči v obraně příliš neulehčili v poslední minutě,  kdy ho nechali samotného na horečkách a zkušený Šot znamenal čestný úspěch domácích.

Branky: 51., 56.Pintíř, 53.vlastní,55.Šafanda, 80.Diepold, 85. Baloušek – 90.Šot.

Rozhodčí: Duda

Horažďovice : Kubáň(85.Forman) – Stulík, Boček, Červený, Hodánek, Diepold, Baloušek, Šafanda, Kočí, Brůha, Horváth(5.Pintíř-68.Z.Malík)

V PODPRŮMĚRNÉM UTKÁNÍ BYLI NAKONEC ŠŤASTNĚJŠÍ DOMÁCÍ

V Nýrsku se hrálo  první  historické vzájemné derby v krajském přeboru ve kterém na tomto hřišti nastoupila divizní rezerva Klatov . Postavení obou týmů z Pošumaví signalizovalo, že půjde o souboj týmů z konce tabulky. Průběh pak to úrovní hry jen potvrdil a  zároveň přinesl nečekaně vysoké vítězství domácích fotbalistů.

Nýrsko - Klatovy B 4:1 (1:1)

Jiří Vondra st.

Zápas začal dobře pro domácí tým Tykal, který hned ve druhé minutě protáhl střelou hostujícího gólmana Hermana, který vytěsnil míč na rohový kop. Pak ovšem upadl fotbal do podprůměru. Domácí byli bez pohybu nedokázali se na mokrém hřišti pohybovat a kazili velké množství jednoduchých přihrávek. Tomu se na štěstí pro ně přizpůsobil i soupeř z Klatov. Branky tak v první půli padali po hrubých chybách jednotlivých mužstev. Ve 12. minutě zahrávalo Nýrsko rohový kop a po hrubé chybě brankáře dorazil míč do sítě hostů Rubáš. Ve 22.minutě vyrobili naopak hrubku při přechodu do útoku domácí hráči a z následovního brejku prostřelil domácího Nejdla Klatovský Cihlář. Poločasová remíza samozřejmě domácím nevyhovovala a tak nastoupili do druhé půle se dvěma změnami a snahou utkání rozhodnout pro zisk tak potřebných třech bodů. První varování přišlo hned ve 49. minutě kdy nebezpečně střílel Kadlec ale brankář hostů byl opět na místě a vyrazil na rohový kop. V 62. minutě hlasitě protestovala lavička náhradníků Klatov na výrok rozhodčí Turkové a vyplynula z toho červená karta pro náhradníka hostí Lukeše. V 64. minutě po rohovém kopu hostí vznikl závar před Nejdlovo brankou a na její čáře hasil Nýrský Šteiner. Nedáš dostaneš. Hned z protiútoku se individuálně prosadil Duda a jeho přihrávku doslova protlačil přes brankáře do sítě Presl. V 71. minutě naopak přišla nejhezčí a v tomto zápase i jediná fotbalová akce po levé straně hřiště na jejíž konci byla precizní zpětná přihrávka kterou přetavil domácí Kadlec ve třetí a rozhodující branku. Po této brance hosté již rezignovali a Zahrádka v 90. minutě zápasu ještě upravil po individuální akci na konečných 4:1 ve prospěch Nýrska. I když výsledek vypadá jednoznačně hrál soupeř vyrovnanou partii. ´

Nýrsko: Nejdl – Ouda, Šteiner, Valenta, Ulip – Valíček(Pavlík), Hebnar(84.Zahrádka), Kadlec, Rubáš – Tykal(Presl), Duda.

Branky: 12.Rubáš, 65.Presl, 71.Kadlec, 90.Zahrádka – 22.Cihlář.

Rozhodčí: Turková – Janout, Vocelka

Diváků: 80

Ž.K: 3:3, ČK: 0:1 – 62.Lukeš Marek

SUŠICE ÚTOČÍ NA ČELO TABULKY

Svěřenci trenéra Luboše Vašici reprezentující  město na Otavě ve vší skromnosti a bombastických  prohlášeních před zahájením tohoto ročníku zápas o zápasu se v průběhu podzimu propracovávali mezi nejlepší týmy tabulky. Před předposledním podzimním kolem jsou na výborném čtvrtém místě a na třetí plzeňský Rapid ztrácí pouhý jeden bod !

Sušice – Blovice  2 : 0  (2 : 0)

Domácí začali náporem. Hned v páté minutě uvolnil Hrach Prchlíka a ten střelou k tyči otevřel skóre utkání. Hosté s přibývajícími minutami pomalu vyrovnávali hru  a ve 27.minutě měli velkou šanci vyrovnat Vasiljevem , ale ten netrefil odrytou domácí hranku.  Ve 33.minutě  odcentroval Kodýdek na Kočího a ten  hlavou propasíroval míč do branky hostů 2:0.  Druhý poločas již byl plně v režii domácích kteří předvedli divákům festival neproměněných šancí. V 55.minutě pálí Kodýtek z trestného  kopu který mu  brankář hostů vyrazil, v 65.minutě Hubáček vyslal střelu z velkého vápna a ta  skončila těsně vedle levé tyče blovické branky. V 69.minutě byl sám před brankářem Marek, ale také on měl vychýlenou mušku a když v nastaveném čase netrefil ani Staněk odkrytou branku odcházeli hosté kteří dohrávali od 75.minuty o deseti pro ně s velmi lichotivou prohrou.Ti ve druhém poločase prakticky vůbec branku Kindelmana neohrozili!

Sušice : Kindelman, Kodýdek, Hora, Frančík(73.Votava), Marek T., Prchlík, Hrach, Cihlář(782.Bernard), Sládek., Hubáček, Kočí(87.Staněk)

Branky : 5. Prchlík, 33.Kočí.

Rozhodčí : HajšmanŽK 1:3, ČK 0:1(75.Bečvář)