Krajský přebor mužů 13.kolo : 29.-30.10.

KRAJSKÝ PŘEBOR  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

V DERBY STÁLA ŠTĚSTĚNA NA STRANĚ SUŠICE

Chanovice  -   Sušice  0 : 1 (0 : 1)

Aktivnější hosté měli v úvodu první příležitost v osmé minutě, ale šanci Belana  Kindelman vyrazil.Hosté o sobě nechali vědět v 11.minutě po úniku T.Marka, který přihrál na malé vápno Kočímu, ale ten sám před brankářem trefil pouze jejího strážce Šímu . V 19.minutě zlikvidoval Kindelman střelu Turka ze 20 metrů pouze za cenu rohového kopu. Ve 24.minutě přišla rozhodující chvíle celého zápasu. Prchlík trestného kopu poslal centrovaný míč na Kodýdka a ten střelou z voleje zavěsil 0:1. Po této brance  začínal narůstat tlak domácích který po přestávce ze změnil postupně v jejich drtivou převahu. Při hostech stálo kromě jejich kvalitní defenzivní činnosti také velké štěstí. Z velkého množství brankových příležitostí stačí uvést několik. V 51.minutě  trefil míč po hlavičce  Srpa tyč sušické branky,  v 68. minutě mířila pro změnu hlavička Hnídka do břevna a v 74.minutě  Hnídek sám před brankou hostů přestřelil . Hosté odolávali tomuto tlaku srdnatě, bojovali, padali do střel a s notnou dávkou štěstěny si odvezlo cenné tři body. Zkrátka fotbal nemá logiku…

Chanovice : Šíma – Šedivý, Čapek, Varga, Turek(Malý), Běloušek, Racek(35.Tafat), Krch, Hnídek, Srp, Belan

Sušice : Kindelman – Kodýdek, Hoda, Votava, Marek T.(58.Bernard), Prchlík(65.Frančík), Hrach, Cihlář(76.Kotrba), Sládek, Hubáček, Kočí

Rozhodčí: Liškutín

Branky : Kodýdek

Diváků : 200

Staňkov  - Horažďovice 0:3 (0:3)

V první mi nutě zahrozili domácí  z přímého kopu, ale střela skončila mimo Kubáňovu branku. Tím naznačili a v průběhu první půle i potvrdili, že budou favoritu zápasu vyrovnaným soupeřem. Ve 12.minutě  se octl sám před domácím brankářem Horváth, ale zakončuje do brankáře a od něho končí míč rohovým kopem. Ve 14. minutě centr Hodánka  nachází Diepolda který střelou z 18 metrů otevírá skóre zápasu. Ve 22.minutě měli možnost vyrovnat domácí, ale rychlý brejk Štefla končí vedle branky hostů. Ve  25.minutě dlouhý, křížný  centr Kočího z 45 metrů  míří na Horvátha  a ten zvyšuje na 0:2. Zvýšit měl možnost za podražení Horvátha ve 34.minutě Hodánek z pokutového kopu, ale brankář domácích byl proti  a jeho střelu zlikvidoval. Vše napravil o tři minuty po té nejlepší hráč Horažďovic Horváth, který zvýšil jejich vedení na 0:3. Po přestávce zkušený tým hostů dokázal hru kontrolovat a nepřipustil již změnu skóre. Ve vyrovnaném druhém poločase hrozili domácí ze standardních situací, ale vše si obrana hostů na čele s golmanem Kubáně pohlídala. Na druhé straně po brance volaly dvakrát neproměněné gólovou Horváthem a jednou se mohl zapsat do listiny  střelců také Šafanda.

Horažďovice : Kubáň -  Stulík, Boček, Červený, Hodánek, Diepold, Baloušek(75.Pintíř), Šafanda, Kočí(46.Brůha), Pícka, Horváth

Karel Zedek

V neděli se v Klatovech hrálo 13.kolo Krajského přeboru a k derby přijelo mužstvo z Přeštic. Po sankcích, které mužstvo B obdrželo ve středu u disciplinární komise PKSF, bez dištancovaného Antonína Brejchy a Zbyňka Tomana, nastoupila klatovská divizní rezerva s odhodláním vybojovat vítězství a tím potvrdit, že do přeboru patří.

Domácí měli raketový nástup a již v 5.min vedli. Po zahrané standardní situaci sklepnul Vítovec na vápně  míč Kotábovi, který podél  brankáře otevřel skóre utkání. V 10.min opět po spolupráci Vítovec Kotáb, druhý jmenovaný skóroval podruhé. Za čtyři minuty se po pravé straně do vápna prosadil Kopp, nacentroval na první tyč kam si naběhnul Kotáb a čistým hattrickem  zvýšil na 3:0. Zatímco Klatovští předváděli rychlý kombinační fotbal, hosté nevěděli kam dřív skočit a nedokázali se vůbec prosadit. Další příležitost ke skórování měl v 18.min Kopp, ale jeho hlavička mířila do náručí Kripnera. Do poločasu se výsledek nezměnil a tak se šlo do kabin za stavu 3:0 pro Klatovy.

Do druhého poločasu měli tentokrát raketový nástup hosté a již ve 46.min snížil po chybě obrany Šperl. Přeštice byly jak vyměněné. Hráli rychlý nátlakový fotbal a Klatovští měli velký problém se bránit. Ve 49.min vystřelil Cvachoušek a Hermanovi pomohla tyč. V 51.min nechaly Klatovy ve vápně volného Bouce a ten hlavou snížil na 2:3.  Poté Klatovští hru vyrovnali a snažili se hosty udržet, co nejdál od své branky. V 59.min zakončil rychlý protiútok Kotáb střelou nad branku hostů. Hosté zahrozili opět v 80.min , když ze skrumáže před Hermanem mířil Šperl opět mimo branku Klatov. V 84.min mohl pojistit vítězství Cihlář, ale sám před brankářem zaváhal a jeho střelu mu obránce zablokoval. Za vynikajícího výkonu rozhodčího Schneidera z Plzně si Klatovy  vítězství pohlídaly a porazily favorita derby 3:2.

Branky: 5,10,14.min Kotáb – 46.min Šperl,51.min Bouc

Rozhodčí: Schneider Josef , ŽK: 1:5  diváků: 250

Sestava Klatov:Herman-Poslední,Kraus,Kotáb Zd.(82.min Spolek),-Vítovec,Šlechta, Kopp, Janek,Ježek-Kotáb Jan,Cihlář

M.Touškov  - Rokycany 2:2 (0:0)

Diváků : 120  ; ŽK: 3:2

Branky: Votípka 2 - Jícha, vlastní

Hor.Bříza - SK ZČE 1:0 (0:0)

Diváků : 160  ; ŽK: 2:1