Krajský přebor mužů 12 .kolo : 22.-23.10.

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

Domažlice  - Staňkov 2:0 (2:0)

Diváků : 200

Branky: Tesař 2; ŽK: 3:2; ČK: 0:1

Horažďovice - Blovice 2:1 (1:0)

Úvod zápasu obstarala rychlá akce Kočího s Horvátem  jeho střelu vyráží brankář Blovic na rohový kop. Po té domácí přenechali aktivitu překvapivě hostům a do hry zpět se vrátili až v závěru prvního poločasu. Akce Diepolda s Kočím Kočí dává hlavou vedle. Ve 45.minutě  po centru Stulíka otevírá skóre zápasu gólem do kabiny hlavou Diepold. V 53.minutě domácí zahrávali rohový kop. Před brankou hostů  v závaru  Diepold prodlužuje míč na zadní tyč na nekrytého Kočího a ten zvyšuje na 2:0. V 56.minutě stačila chvíle nepozornosti  obrany domácích která zapomněla na hranici pokutového území na Vasiljeva a ten podél brankáře Kubáta snižuje na 2:1.

Kubát – Stulík, Červený, Boček, Hodánek, Diepold, Baloušek(90.Malý), Šafanda (46.Brůha), Kočí(72.Pintíř), Pícka, Hotváth

Jiří Vondra

Hosté udávali od začátku zápasu  tempo hry. Naráželi ale na  organizovanou obranou hru domácích, kterou se jim podařilo soupeře eliminovat a prakticky je nepustili do žádné vyložené šance. Trpělivě čekali na svou příležitost a dočkali se ve 32.minutě. Po ojedinělém protiútoku a po špatném vyběhnutí hostujícího brankáře otevřel skóre chytrým přehozením domácí Duda. Jenže po vstřelené brance jako hráči Nýrska zapomněli na udané taktické pokyny a po hrubé chybě Presla soupeř srovnal skóre. Po další kombinační akci ve 39.minutě šli hosté již do vedení po nekompromisní koncovce Manětínského Spala.

I v druhé půli měli fotbalovější hosté více ze hry. Hned v 51.minutě se jim podařilo střelou z 20. metrů skóre zvýšit již na 3:1 v jejich prospěch a tím se již definitivně dostali do herní pohody. Naopak Nýrsko nenašlo žádný recept na to jak by soupeře přehrálo nedařilo se kombinačně váznul pohyb na hřišti a tak taky už trochu vůle se poprat o výsledek. Manětín pak v 65.minutě vstřelil svou čtvrtou branku utkání. Nadále hrál útočný a technický fotbal a mohl skóre ještě zvýšit. V 80.minutě na třikrát zachraňoval Daněk v 90.minutě ještě zakončoval samostatný nájezd hostující slunéčko těsně vedla Daňkovi branky. Hosté dokázali v Nýrsku svou hrou proč patří do špičky krajského přeboru a zaslouženě vyhráli. Domácí by se naopak měli zamyslet nad svými výkony a každý hráč by si měl uvědomit jestli pro reprezentaci Nýrské kopané ze sebe vydává všechno a hlavně jestli se na výkony během týdne dostatečně připravuje.

Sestava Nýrsko: Daněk – Ouda, Polák, Šteiner, Valenta – Presl, Hebnar, Tykal (69.Kadlec), Ulip – Valíček(58.Rubáš), Duda(58.Zahrádka).

Branky: 32.Duda – 34.Player, 39. Spal, 51.Bouška, 65.Slunéčko.

Rozhodčí: Moláček

Diváků: 180, ŽK 3:1

Sl.Mýto  - Chanovice 1:2 (0:2)

Diváků : 150 ; ŽK: 3:3; ČK: 0:1

Branky: Kozler - Racek, Turek

Sušice  - Hor.Bříza 4:1 (1:1)

Poklidný úvod zápasu bez gólových šancí . Ve 12.minutě Votava hlavou poslal přihrávku za obranu kam si naběhl Kočí a v souboji s brankářem svojí šanci střelou k tyči proměnil 1:0.

Hosté zahrozili poprvé ve 24.minutě střelou Hráze která jen těsně minula Míčkovu branku. Na druhé straně při střele T.Marka brankář hostů musel zasahovat a jeho střelu sušického hráče  Ve 42.minutě  měli domácí velkou možnost zvýšit, po rohovém kopu Hubáčka na zadní tyč ale  hlavička skončila na tyči. Úspěšnější byli hosté kteří z trestného kopu střelou přes zeď přesně hezkou střelou vyrovnal brankou do kabiny ve 44.minutě Rozmara.

Druhý poločas se snažili domácí znovu o získání svého vedení zpět, hosté naopak nevynechali jedinou příležitost ohdozit sušickou branku z rychlých brejků. V 51.minutě Votavova  střela skončila úspěšným zákrokem brankáře který vyrazila rohový kop. V 65.minutě po faulu na Kočího si míč k přímému kopu postavil Hubáček . Úspěšný exekutor těchto kopů toto potvrdil a jeho střela ze 20 metrů odražená od tyče skončila v síti Horní Břízy. V 77.skončila hlavička Prchlíka těsně vedle svatyně hostů. Tento hráč domácích byl ale v závěru zápasu u dalších dvou branek. Nejdříve  se projevil v 83.minutě jako nahrávač, kdy  odcentroval na  Sládka a ten hlavou zvýšil na 3:1. Vítězství svého týmu sám pečetil  v 90.minutě  , kdy se dostal sám před brankáře a dokázal ho překonat.

Sestava : Míček-Kodýdek, Hoda(46.Sládek), Bernard, Votava, Marek T., Prchlík, Hrach, Cihlář(62.Frančík), Hubáček, Kočí.

Rozhodčí: Červený

Diváků : 230; ŽK: 0:2

Branky: Hudáček, Kočí, Prchlík, Sládek - Rozmara

Manažer TJ Sušice Milan Koželuh : „Myslím si že se nám podařilo napravit výpadek z minulém kole,  kdy jsme se poprvé vrátili ze hřiště soupeře na podzim bez bodového zisku. Z utkání jsem měli obavy, neboť soupeř se v posledních zápasech chytil a v tomto zápase to i potvrdil . O to má pro nás přesvědčivé vítězství nad ním větší cenu.“