1. B třída - skupina B 10 . kolo : 22.-23.10.

1. B  TŘÍDA  - „ B “ podzim 2005

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

HOSTÉ VE VRÁTILI Z VENKU BEZ BODŮ

Bez jediného bodu se v 10.kole 1.B třídy sk.B  vrátily týmy které hrály na hřištích soupeřů.

Dl.Ves  - Strážov 6:2 (2:1)

Martin  Krůs

Utkání začala obě mužstva  velmi vlažně, spíše se oťukávala, ale do gólových příležitostí se příliš nehrnula. Toto se změnilo v 15. minutě, kdy se hosté dostali po dobré kombinaci před bránu domácích a skórovali Vítovcem 0:1. Domácí to vybudilo k vyšší aktivitě a po trestném kopu Čavoje vyrovnal na 1:1 Koryťák. Další gól v brance hostů na sebe nenechal dlouho čekat, vsítil ho Krůs, po hrubé chybě hostujícího brankáře, když podběhl centr Čavoje 2:1. Tento stav vydržel do konce poločasu jen díky neproměnění vyložených šancí domácích.

I přes příznivý výsledek bylo šatně domácích dusno, asistent trenéra Jaroslava Chlady L.Friš nebyl spokojený s předvedenou hrou a hlavně s bojovností mužstva.

Do druhého poločasu nastupovali domácí s tím, že přečkají úvodní nápor hostí a pokusí se vsítit pojišťovací branku. Na hřišti to ale vypadalo ovšem jinak. Zhruba po pěti minutách hry hosté ze skrumáže před domácí brankou vyrovnali Stěpánem Preslem 2:2. Domácí však nesložili zbraně a po faulu na Hubenýho zahrával trestný kop z dvaceti metrů Krejčí, který krásným gólem upravil skóre na 3:2.  Po tomto góle hosté více otevřeli hru a to byla voda na mlýn domácích. Kejla po samostatném průniku trefil pouze tyč, ale následná střela Krejčího už v síti hostí skončila 4:2. Hosté se v této fázi utkání složitě dostávali před domácí branku, naopak snadno inkasovali. Důkazem toho byl další Kejlův samostatný průnik  tentokrát už s gólovým zakončením 5:2. Skóre zápasu uzavřel opět Kejla, který překonal brankáře hostů hlavou po trestném kopu Čavoje 6:2.Toto utkání svým výsledkem neodpovídalo průběhu, pro hosty je tato porážka hodně krutá.

Sestava domácích: Mestl S.-Šebelík,Koryťák(Košťál),Kadlec,Valvoda,-Čavoj,Rovňan D,Krůs,Krejčí((Novák)-Hubený,Kejla

Diváků : 150

Branky: Keile 2, Krejčí 2, Krůs, Čavoj - Presl, Vítovec

ŽK: 1:5

Merklín - Mochtín 1:0 (1:0)

Karel  Šot

O výhře domácích rozhodla již čtvrtá minuta utkání. Po pravé straně prošel k vápnu  Velek, přihrál před branku a nejzkušenější a nestarší hráč Merklína  osmatřicetiletý  Josef Nový otevřel přízemní střelou skóre tohoto průměrného zápasu. Oba celky  totiž hodně chybovaly v rozehrávce, diváci moc pohledných akcí neviděli. Mochtín se snažil o změnu  nepříznivého stavu. Hlavně ve druhém poločase  měl výraznou převahu. V útočných akcích však bylo  znát hodně nervozity a z ní  pramenily nepřesnosti ve finální přihrávce i v zakončení.  Navíc domácí podržel i brankář  Mráz a hosté opět prohráli tím nejtěsnějším rozdílem. Soupeři z popředí tabulky  mu unikají a  čeká je těžký závěr ještě náročný závěr sezony.

Sestava Mochtín : Rajtmajer -  Bejvl, Troch, Podraský, Jarabica, Valečka, Toman, Dolejš Jiří, Dolejš Tomáš, Švátora, Novák.

Diváků : 100

Branká: Nový

ŽK: 2:2´

Sv.Hrádek - Švihov 3:2 (2:1)

Před domácími fotbalisty stálo další okresní derby, tentokráte se soupeřem se kterým se mu v minulých zápasech dařilo. Začátek zápasu tomu ale příliš nenapovídal. Do zápasu vstoupili lépe hosté kteří Svatoboru dost zatápěli. V obranné fázi ale měli okénka a ty domácí trestali. Jedno z nich využil Libor Kutil který přehodil v 15.minutě brankáře Trávu 1:0. Ve 20.minutě se souboj Kutil-Tráva opakoval, ale tentokráte brankář hostů Kutilovu tutovku zlikvidoval.

V závěru první půlhodiny hry dokázali hosté udeřit do otevřené domácí obrany a Beštou vyrovnali. Ve 40.minutě se zaskvěl muž utkání domácí Libot Kutil který potrestal nedorozumění v obraně hostů  a  vrátil svému týmu vedení. Tentýž hráč v 59.minutě po rychlém rozehrání přehodil znovu brankáře Trávu 3:1. V 85.minutě  se vyznamenal strážce svatyně domácí Hanzl který vychytal tutovku Brože.V  závěru domácí polevili a dovolili hostům korigovat výsledek  na 3:2.

Diváků : 80

Branky: Kutil 3 - Bešta, Pflug

ŽK: 5:1

Trenér Svatoboru Jindřich Zdeněk : Za bojovnost a obětavost si body domácí zasloužili“.

Žichovice  - Spoje Plzeň 4:2 (1:2)

První poločas naznačil, že se v Žichovicích bude opět opakovat historie domácích z předchozích  zápasů, kdy domácí hráli a soupeři skórovali.  V 6. a 8.minutě měl dvakrát možnost získat pro Žichovice Šimanovský, ale neuspěl. Další šanci měl Lávička, ale tu mu pro změnu zlikvidoval brankář Slovanu. Když to nešlo na straně jedné šlo to na straně druhé, kdy ve 13.minutě do domácí sítě usměrnil míč smolař  Brož , což znamenalo vlastní branku 0:1.Ve 28.minutě se opět dostal na dostřel brance hostů Šimanovský, ale pálil pouze do brankáře a odražený míč doráží Lavička mimo tyče.ve 38.minutě končí hlavička Chalupného nad a tak opět přichází trest ve 40.minutě, kdy po dlouhém autovém vhazování se míč dostává k nekrytému Tomrlemu 0:2. Naštěstí pro domácí přichází vzápětí zřejmě klíčový okamžik utkání. Ve 43.minutě  je zastaven Šimanovského samostatný únik na brankáře faulem a sám postižený penaltu proměňuje a snižuje na 1:2. Po příchodu na hřiště po přestávce již na hřišti s přibývajícími minutami začalo existovat jen jedno mužstvo a tým domácích. V 69.minutě Šiška hlavou vyrovnává na 2:2. Ihned vzápětí přichází na hřišti k nejlepšímu okamžiku tohoto duelu. PO rozehrání hostů z půlící čáry se míče zmocnil Brož přihrávkou podél pomezní čáry vybídl k úniku Choda, ten uvolnil na hranici velkého vápna Simanovského, který přistrčil míč na Lavičku 3:2!  To již bylo na hosty moc a jejich tradiční podrážděnost sklízí ovoce, kdy je za urážku rozhodčího vyloučen jeden z jejich hráčů. Poslední hřebíček do jejich rakve jim vzápětí zaráží ve 74.minutě  po přihrávce od Choda Šimanovský a upravuje výsledek na konečných 4:2.

Žichovice : Němec – Benedikt, Brož, Šiška, Turek, Chod, Lavička(85.Bala), Janouškovec (46.Švehla), Chalupný, Frýda, Šimanovský.

Diváků : 70 ; ŽK: 3:5; ČK: 0:1

Branky: Šimanovský 2, Lavička, Šiška - Tomrle, vlastní

Jeden z dvojice trenérů TJ Žichovice Jan Sležek : „ První poločas nenasvědčoval, že bychom  dokázali zvrátit vývoj zápasů z předcházejících soutěžních duelů. K tomu se přiřadila ještě nešťastná vlastní branka. Věřil jsem ale , že vše netrvá věčně. Nám se podařilo zvrátit nepříznivý výsledek  již snížením v závěru první půle. Po přestávce jsme již hosty k ničemu nepřipustili  a když se nám podařilo protrhnou střeleckou smůlu a ve velmi krátkém časovém sledu dát tři branky již jsme si vítězství nenechali vzít.  O naší převaze po přestávce svědčí fakt, že v této části hosté ani jednou naší branku neohrozili.“

Ž.Ruda  - Hradešice 1:0 (0:0)

Diváků : 150; ŽK: 2:2

Branky: Bartůněk

SK ZČE B  - Chlumčany B 4:0 (1:0)

Diváků : 20; ŽK: 2:4

Branky: Bauer, Fedorko, Marek, Šiml

Losiná - Přeštice B 0:0 (0:0)