Okresní přebor - 5.kolo : 17.-18.9.

Neporazitelnost  Nezamyslických pokračuje

V Sušici bylo v neděli k vidění malé derby ve kterém domácí  rezerva přivítala lídra tabulky z Nezamyslic. Tento souboj ve kterém hosté bránili svojí podzimní neporanitelnost  byl pikantní v tom, že proti sobě nastoupilo několik fotbalistů kteří nedávno, nebo dříve před tím než přešli do Nezamyslic oblékali dres TJ Sušice. Překvapení se zrodilo v Pačejově kde domácí poprvé na podzim na svém hřišti ztratili body a hned to byly body tři.

Pačejov - Mochtín B 1 : 2 (1 : 0)
V Pačejově se hrálo zajímavé utkání, které se muselo divákům líbit, přestože pro domácí nedopadlo šťastně. Začátek patřil domácím, kteří si vypracovali několik nadějných příležitostí. Tu největší zmařil hostující brankář Jiřímu Mrázkovi v 15.minutě. O tři minuty později se neujala ani táhlá střela Petra Pavelce, který se po zranění vrátil do sestavy. Teprve poté se hosté osmělili a i oni si vypracovali 100% gólovou šanci. Ve 30.minutě po nedorozumění domácí obrany střílel z malého vápna Hanuš Pikhart těsně vedle Bořovy brány. Ve 37.minutě zastavila obrana hostů pronikajícího Mrázka jen za cenu faulu a nařízený pokutový pok proměnil Jiří Fiřt.
    Po změně stran se však obraz hry změnil. Hosté začali mnohem aktivněji a domácí tým je nedůslednou obranou doslova posadil na koně. První hrozba přišla už v 52.minutě, kdy střela Valečky skončila na tyči. Domácí se z tohoto varování neponaučili, a tak o tři minuty později už byl hostující Dalibor Dvořák úspěšnější. Zcela volný z hranice pokutového území nekompromisně tvrdou a umístěnou střelou k tyči vyrovnal na 1 : 1. Ani toto však domácí celek neprobudilo, a tak se zákonitě dostavil další trest. V 69.minutě zaváhal na malém vápně Petr Pavelec a Valečka otočil skóre ve prospěch Mochtína. Teprve pak jako mávnutím kouzelného proutku začali domácí borci opět hrát fotbal. A začaly se dít opravdu věci!  Mochtínská rezerva byla zatlačena do hluboké defenzívy a vyrovnání doslova viselo na vlásku. V 79.minutě zahrál hostující obránce Pavlík vleže v pokutovém území rukou, ale Jiří Fiřt svou druhou penaltu neproměnil. Jeho střelu brankář vyrazil. Nutno dodat, že odpískání PK konzultoval hlavní rozhodčí s pomezním rozhodčím Šafránkem z Mochtína, který potvrdil, že rukou bylo hráno uvnitř pokutového území. Vskutku nevídaný počin rozhodčího Šafránka v duchu fair play.
     Ani pak domácí nerezignovali. V samotném závěru se dvakrát ve slibné pozici ocitl domácí stoper Jiří Šimánek, ale vždy jen těsně minul. V 90.minutě pronikl před brankáře Jiří Mrázek a jeho střela orazítkovala tyč. To však už byla jen labutí píseň domácích hráčů, kteří po dlouhé době doma ztratili všechny body.

Rozhodčí: Abraham Josef

Diváků: 100, ŽK 3:3.

Branky: 37. Fiřt Jiří - 52. Valečka Václav, 69. Valečka Václav

Janovice - Měčín 0 : 0 (0 : 0)
Zápas průměrné úrovně bez vážnějších šancí na obou stranách . Zápas skončil spravedlivou remízou.

Rozhodčí: Lažánek Lukáš

Diváků: 60, ŽK 2:4.

Vrhaveč - Dešenice 4 : 0 (1 : 0)

Vrhaveč dokáže na svého soupeře z Dešenice zahrát a potvrdila to i v tomto duelu. V jeho průběhu měla  hru pod kontrolou. Za stavu 2:0 sice domácí polevili , ale jejich brankář Ondřej Pressl tým podržela v závěru  si jeho spoluhráči dvěma góly své zasloužené vítězství dvěmi slepenými brankami pojistili ..

Rozhodčí : Habada Vlastimil
Diváků: 40,  1 : 1.
Branky: 21. Skřivánek Pavel, 67. Potužník Jan, 86. Hošek Zdeněk, 88. Vejskal Tomáš.

Velké Hydčice-Svéradice  1 : 2 (1 : 1)

Domácí začali aktivně a v 9.minutě se jim podařilo vstřelit gól, který dal střelec Luděk Vaněk. Bohužel pro ně se ve 20. minutě trefil hostující Makovec. Poté měli hosté ještě do konce poločasu několik šancí, které ale nedokázali využít. Po přestávce v 58. minutě vstřelil hráč Svéradic Soukup gól, který se nakonec stal i vítězným. A to i přesto že domácí kopali v 70. minutě penaltu po faulu na Vaňka, kterou ale Zdeněk Hejpetr neproměnil.
Branky : 9.Luděk Vaněk -  20.Stanislav Makovec,58.Lukáš Soukup
Rozhodci : Lang
Diváků : 50, ŽK 1:1

Bezděkov - Luby B 1 : 0 (0 : 0)
Vyrovnaný zápas ve kterém rozhodlo kdo dá branku vyhrál. Domácím se to podařilo  šest minut před koncem, kdy po rohovém kopu se míč dostal k Panušovi a od něho skončil v bránce hostů.

Rozhodčí: Petrželka František

Diváků: 50, ŽK 3:2.
Branky: 84. Panuš Petr

Veřechov - Strážov B 3 : 1 (1 : 0)
Ve Veřechově proti sobě nastoupili oba nováčkové kteří spolu v tomto duelu bojovali o poslední místo. Hosté přijeli oslabeni a druhý poločas z důvodu zranění dohrávali celý o deseti hráčích. Domácí se svému soupeři přizpůsobili a průměrný výkon jim stačil na to, aby si připsali do tabulky důležité tři body.

Rozhodčí: Petržilka Jiří

Diváků: 80, ŽK 1:3.
Branky: 23. Raška Pavel, 82. Šatra Roman, 86. Raška Pavel - 90. Podaný Dominik

Sušice B - Nezamyslice 3 : 3 (2 : 1)

V utkání kola  se bojovalo po celý zápas s nasazením , kdyžř oběma týmům šlo nejen o prestiž, ale také o důležité body. Lídr tabulky přijel do Sušice oslaben bez  nemocného brankáře n a jehož místo zaskočil Burda. Navíc se jim ve 20.minutě zranila jedna z opor Smetana  . Domácí rezerva se po celý zápas lépe pohybovala, lépe kombinovala. Hosté vycházeli z důsledně zajištěné obrany a nevynechali jediném příležitost k ohrožení domácí svatyně. Ve 12.minutě po Hrubé chybě Sachra se dostal do šance exsušický František Ritter   a bylo to 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat o deset minut později vyrovnat pop brejku Šalaisem pět minut před koncem   stejným hráčem  šli do vedení. Hosté vyrovnali na 2:2  v 70.minutě Musilem  a v 76.minutě dokonce Vinickým otočili výsledek ve svůj prospěch. Domácím se podařilo vyrovnat minutu před koncem kdy vydařená střela Sachra našla cestu do branky hostů.
Rozhodčí: Bureš Jiří

Diváků: 140, ŽK 2:2
Branky: 22. Šlais Martin, 40. Šlais Martin, 89. Sachr Jaroslav - 12. Ritter František, 70. Musil Ondřej, 76. Vinický Aleš