Krajský přebor mužů - 7.kolo : 17.-18.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR  – MUŽI

POŠUMAVSKÉ DERBY PRO SUŠICI

Nýrsko – Sušice  1 : 3 (0 : 1)

První poločas  byli lepší hosté kteří kontrolovali hru , domácí k ničemu nepřipustili a vytvářeli si i šance. Hned v úvodu ve druhé minutě nastřelil Prchlík z 20 metrů tyč. V 11.byl Votava na malém vápně sám před brankou domácích, ale špatně trefil balon a ten skončil v rukou brankáře Daňka. Ve 35.minutě se Sušice ujala vedení, kdy po Hubáčkově rohovém kopu na zadní tyč  nekrytý Votava hlavou 0:1. Úvod druhé půle zastihl v lepším světle domácí kteří převzali taktovku hry, byli aktivnější  a v 50.minutě měli dvě vyložené šance  kdy z bezprostřední blízkosti našly střely jen   tělo brankáře Kindelmana. Hosté tento úvodní nápor domácích přečkali , hru vyrovnali a v 64.minutě za průnik Kočího který byl  Valentou stažen na zem v pokutovém území domácích se kopala penalta. To kapitán hostů Hubáček zkušeně  Panenkovským dloubákem zvýšil na 0:2. V 65.minutě měli opět šanci domácí, kdy střela Ulipa skončila jen těsně vedle Kindelmanovy branky. V 72.minutě po prodloužení přihrávky hlavou Kotrbou se dostal sám před brankáře Daňka  Kočí a překonal ho potřetí v tomto derby. Domácí  se snažili o zkorigování výsledku a to se jim podařilo v 82.minutě Valíčkem který po krásném průniku obešel tři obránce hostů a svůj sólový průnik od půlící čáry zakončil úspěšně a nedal gólmanovy hostů šanci 3:1.

Branky :  82. Valíček - 35.Votava, 62.Hubáček(PK), 72.Kočí

Sestava Nýrsko: Daněk - Ouda(19.Hájek), Polák, Běl(74.Valíček), Valenta - Presl, Šteiner, Hebnar, Ulip - Zahrádka, Kadlec

Sestava Sušice : Kindelman – Votava, Hoda, Marek L., Kopčí, Bernard(46.Kotrba), Prchlík, Hrach, Cihlář(80.Holý), Sládek, Hubáček. Trenér : Vašica Luboš.

Diváků : 120, ŽK 4:0.

Vedoucí družstva hostů  Milan Koželuh : „Myslím si , že to bylo zasloužené vítězství. To je ale minulostí a my jsme nyní již myšlenkami na dalšího soupeře kterým bude na našem hřišti Manětín. Ani zde nechceme prodat svojí kůži lacino  a zveme na toto utkání naše fotbalové příznivce. Těm chci vzkázat, že chceme uspět a hráči i celý realizační tým pro to udělá maximum.“

Rapid Plzeň  - Horažďovice 1:1 (0:1)

Ve 20.minutě měli  první vážnější šanci domácí , když střela Jílka skončila těsně nad Kubáňovou brankou.  V dalších minutách měl slibné šance Baloušek, který jednou z otočky a dvakrát hlavou nedokázal usměrnit míč tím správným směrem.  Brankář domácích se zapotil po křížné střele Horváta kterou odvrátil na rohový kop . tentýž hráč z rychlého protiútoku nastřeluje z těžkého úhlu tyč domácí svatyně, když domácí gólman na tuto střelu vůbec nereagoval. Ve 33.minutě přišla akce  Horváta s Pintířem se k míči dostal Kočí, který poslal míč  z levé strany před branku na Horváta a ten doťukl  v malého vápna  0:1.

V úvodu druhé půle se nechali hosté zatlačit domácími hráči do defenzivy. Zbytečné zatažení do obrany se nevyplatilo. V 65.minutě zahrozil Rapid rychlým protiútokem a poslední instance hostů brankář Kubáň odvrací na rohový kop. Po jeho rozehrání se Stulík dostal do souboje s útočníkem domácích a za tento zákrok uviděl červenou kartu a kopala se proti jeho družstvu penalta kterou Jílek proměnil vyrovnáním na 1:1. Hosté pak v oslabení bránili výsledek a nakonec měli v 90.minutě po rohovém kopu, když   míč se dostal na hranici šestnáctky Horvát  a ten poslal tvrdou střelou levou nohou která jen těsně minula  tyč domácí branky.

Sestava Horažďovice :  Kubáň -  Stulík, Boček,Pintíř, Brůha,  Diepold, Baloušek, Šafanda, Kočí(46.Antolík, 67.Červený), Pícka(77.Jůda), Horvát.

Branky: Bílek - Horvát;

Rozhodčí : Ardeleanu  A.

Diváků : 100, ŽK: 0:1; ČK: 0:1 (65.Stulík)

Zedek Karel

Až do 7.kola čekala divizní rezerva Klatov na své první vítězství v Krajském přeboru. Povedlo se jim to na domácí půdě se soupeřem ze Staňkova.

Klatovy nastoupily velmi aktivně a hned v úvodu měl šanci Poslední, ale jeho hlavičku kryl hostující brankář a střela Brejchy šla těsně vedle branky. Hosté se osmělili v 10.min, když stoper Kraus zaváhal s rozehrávkou, míče se zmocnil Trhlík, který šel sám na Hermana, ale naštěstí mířil vedle jeho branky. V 11.min vystřelil Brož a tečovanou střelu kryl opět Herman. Ve 22.min se do vápna hostů dostlal Cihlář, byl faulován a následný pokutový kop Janek proměnil a domácí poslal do vedení. Hosté hráli velmi aktivně, ale nevytvořili si výraznou šanci. Další situaci musel řešit hostující brankář ve 37.min po Brejchově střele a následné Koppově teči.

Do druhého poločasu nastupovali Klatovy s cílem neinkasovat a vybojovat první výhru sezony. V 56.min poslal pěkný centr do vápna Kováč, ale Spolek na něj nedosáhnul. V 64.min se do vápna dostal Kopp, míč mu obránci odkopli a následnou dorážku Cihláře zablokovali. V 68.min se přes tři hráče do vápna dostal opět Cihlář, byl faulován a míč na značku pokutového kopu si postavil opět Janek. Tentokrát ale Tomana v brance hostů nepřekonal.Staňkov se snažil o vyrovnání, ale Klatovy dobře bránily a hosty do šancí nepouštěly.  V 75.min za nedisciplinovanost odešel do sprch po červené kartě Cihlář a domácí hráli o deseti. Přesto se snažili výsledek udržet a velmi zodpovědným bráněním a taktickou horou dohráli utkání vítězně a připsali si na své konto tři body. Výhrou se odpoutali ode dna tabulky, kde pobývali od začátku soutěže.

Branky: 22.min Janek PK , ČK: 75.min Cihlář

Sestava Klatov:Herman-Kováč,Kraus,Poslední,Bušta-Janek(90.Kotáb Zd.),Brejcha, Kopp,Toman -Spolek(79.Hromada), Cihlář

Z vítězství měl velkou radost trenér Ivo Lužný: „ Děkuji celému mužstvu za bojovný výkon. I když je Staňkov na 13. příčce v tabulce, tak zde  předvedl, že fotbal hrát umí. My jsme šli za vítězstvím více srdcem a kluci si ho zaslouží. Jsem velmi rád, že i v oslabení za hrubou nedisciplinovanost Cihláře, jsme podali dobrý výkon  a utkání dotáhli do vítězného konce“.