1. B TŘÍDA skupina B – 3.kolo : 3.-4.9.

1. B  TŘÍDA  skupina  B  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

VÍTĚZNÉ DERBY DOSTALO  STRÁŽOV DO ČELA TABULKY

Ve Strážově se hrálo pošumavské derby ke kterému do tohoto malebného místa Šumavy přijeli fotbalisté z Hradešic. Poslední vzájemné zápasy obou soupeřů končily úspěšněji pro Hradešice. Domácí si toho byli vědomi a šli do utkání s cílem tuto nepříznivou bilanci prolomit a v případě vítězství se jim nabízela šance k vyhoupnutí se do čela tabulky.

Mochtín Přeštice B 1:0 (0:0)

Mochtín začal hodně vlažně a v úvodu málem inkasoval. Již ve třetí minutě vytáhl gólman Rajtmajer dělovku Bešty na břevno, vzápětí  střela Brože také olízla břevno domácí branky. Postupem času Mochtínští hráči vyrovnali hru a také se dostali několikrát do zakončení. Největší šanci měl ve 30.minutě Jiří Dolejš po centru Jarabici, skórovat mohli také Novák i Tomáš Dolejš. Po změně stran vyrovnaný souboj pokračoval , ale závěr již patřil domácím fotbalistům. Ti se stále více tlačili do ofenzívy , chtěli bodovat naplno. Podařilo se jim to ale až v samotném závěru utkání. V 85.minutě trefil R.Troch z vyložené příležitosti břevno přeštické branky. V 89.minutě pak Jiří Dolejš proměnil penaltu, nařízenou  za stražení kapitána Jarabici. Hosté dohrávali  od 77.minuty bez vyloučeného Pyrgala za 2 ŽK a kapitána Brady, který v 89.minutě musel rovněž předčasně pod sprchy za urážku rozhodčího.

Branky : Dolejší Jiří(PK)

Diváků : 100, ŽK 3:4, ČK 0:2.

Rozhodčí : Požárek z Plzně.

Sestava Mochtín : Rajhtmajer, Dolejš T.(Kubát), Dolejš J., Šup, Bejvl, Toman(Liška), Švátora P., Jarabica, Troch, Podráský, Novák.

Švihov Chlumčany B 4:1 (1:0)

Pěkné utkání viděli diváci o místní pouti ve Švihově. Je jen Škoda, že domácí svojí převahu ještě nedokázali více vyjádřit prom,ěňováním brankových příležitostí.Skóre zápasu otevřel v 18.minutě po centru Kudjáka Bešta. Další branky padaly po přestávce. V 52. minutě prostřelil Kowalski z úhlu brankáře hostů 2:0. V 62.minutě se podařilo hostům z ojedinělé akce Hajšmanem snížit, ale to bylo z jejich strany vše. V 78.minutě pojistku na 3:1 po důrazném souboji s brankářem přidal Osvald a pět minut před koncem Bešta gólmana hostů a

upravil na konečných 4:1.
Diváků : 80  , ČK 0:1

Rozhodčí : Pícl.

Branky: Bešta 2, Kowalski, Oswald - Hajšman; ČK: 0:1

Sestava  Švihova: Tráva Radek -Zadražil Zdeněk,Kudják Miloslav,Vrba Jindra,Pflug Ladislav,Oulík Zdeněk,Bešta Jiří,Brož Ondřej,Havlíček Pavel,Čížek Radek,Kowaski Martin : Střídali :Osvald Jaromír,Zdrahal Jan,Cihelka Lukáš

Sv.Hrádek Ž.Ruda 0:1 (0:1)

Ambiciózní nováček se v prvním poločase představil v Hrádku v dobrém světle. Hýřil pohybem ,  nasazením  a jen  díky výbornému výkonu domácího gólmana vydržel dlouho bezbrankový stav. Svatobor bez čtyř hráčů základní sestavy   nezůstával svému soupeři nic dlužen , nastřelil břevno  a tyč, ale vše bez brankového efektu.  Ve 45.minutě se hosté po chybné rozehrávce domácí obrany dostali do vedení. I přes zvýšené úsilí  domácích ve druhém poločase  hosté šťastné vítězství  uhájili.

Rozhodčí : Velíšek.

Diváků : 120

Branky: Löss; ŽK: 7:4; ČK: 3:0

Strážov – Hradešice  2 : 1 (1 : 1)

Již v šesté minutě mohl poslat domácí do vedení Mayer, ale vhodným vyběhnutím mu jeho šanci brankář Rybu  zneškodnil. V 15.minutě ale již musel kapitulovat. Trestný kop ze strany téměř od půlící čáry rozehrál kolmým centrem před branku na Smolíka, ten hlavičkoval do břevna a od břevna dopravil míč do prázdné branky Mayer 1:0: Ved 20.minutě chyběli Mayerovi jen centimetry k tomu aby mohl zvýšit, v zápětí  šance Smolíka skončila střelou těsně vedle  a ani následná spolupráce Majera se Smolíkem neskončila úspěšně, když proti byl Ryba který ji zneškodnil. Nevyužití šancí Strážova přinesly trest tři minuty před přestávkou když po závaru před jejich brankou si dali domácí vlastní branku . Ve 44.minutě uvolnil Presl Smolíka, ten vyhrál souboj s brankářem hostů, ale v zakončení netrefil branku.  Přestávka jakoby by prospěla více hostům kteří byli v úvodní části druhé půle aktivnější, více otevřeli hru a to se jim nevyplatilo. V 56.minutě po nejhezčí akci dvojice Mayer-Janda vstřílí Mayer svůlj druhý gól  2:1.  V 58.minutě další gólovka končí tvrdou střelou Helma nad branku hostů. V 70.minutě byl faulován bez míče Smolík, ale místo červené dostal Kopal pouze kartu barvy žluté. V 73.minutě měli hosté velkou šanci  vyrovnat hostující Chmelík, ale jeho hlavička byla hodně nepřesná.  Další šanci domácích spálil Smolík který místo zakončení volal nesmyslnou přihrávku a také další příležitosti zvýšení pro domácí barvy nepřinesly. V neurovnaném závěru zápasu byli hosté aktivnější, častěji se usadili na domácí polovinu, ale vyloženou šanci si nedokázali vytvořit. Naopak v 90.minutě šel Smolík sám na Rybu ale nedal, následná střela Helma skončila na těle padajícího Ryby . Poslední naději hostů promarnil  Kotiš, jehož střela z velkého vápna  šla vedle Vackovy branky.

Branky : 15. a 56.Mayer-  42.vlastní

Rozhodčí: Štěpán, ŽK 4:3

Sestavy

Domácí: Vacek – Michel, Paleček, Čížek, Helm , Presl P., Soušek(74.Ceplecha), Majer(83.Vacík), Vítovec, Smolík, Janka(88.Čermák)

Hosté : Ryba- Řezáč, Heimlich, Hlaváč, Chmelík, Kotiš, Šašek, Kopal, Vlk, Junek, Lavička

Trenér domácích Ludvík Fremut :

„Stejně jako v předcházejících zápasech jsme předvedli festival zahozených šancí. O zápase mohlo být již rozhodnuto v prvním poločase. Další  příležitostí jsme si vytvořili i v druhém poločase, ale proměnili jsme jen  po jedné v každé části hry. A když nemohl soupeř naši branku trefit, udělali to za něho naši hráči vlastním gólem. Soupeř hlavně v druhém poločase předváděl na můj vkus hrozný fotbal, hra byla strašně kouskována a roztříštěna. Jsme potěšen, že se hráči nenechali unést emocemi a zápas dotáhli do vítězného konce.“

Dl.Ves -  Losiná 1:1 (1:1)

Do utkání vstoupili lépe domácí , začali tlakem a vytvořili si několik slibných  šancí bez brankového efektu. Naopak to byli  hosté  kteří z ojedinělého útoku Vlaštovkou měnili skóre ve svůj prospěch. Domácí ještě zvýšili svoje tempo , ale dobře zorganizovaná obrana hostů je nepustila do větších šancí. Těsně před přestávkou zahrával domácí D.Rovňan trestný kop, na který brankář hostí nedosáhl a bylo srovnáno.

Druhou půli začali  překvapivě aktivněji hosté  kteří měli více ze hry. Postupem času jim ale začali ubývat síly a domácí  se stále častěji dostávali n a dostřel jejich brance. Několik výborných brankových příležitostí však skončilo na výborném brankáři a s jeho výraznou pomocí nakonec hosté u remízu uhájili.

Sestava Tatranu :  Beránek P.-Rovňan D.,Blažek,Koryťák,Valvoda(Jelínek)-Kadlec, Krůs, Hubený, Čavoj (Jelínek),- Krejčí,Kejla