Krajský přebor mužů - 4 .kolo : 27.-28.8.

KRAJSKÝ PŘEBOR  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

Horažďovice -  Přeštice 3:0 (1:0)

Ostře sledované utkání dvou spolufavoritů KP začalo oboustranně opatrně.  Poprvé ohrozil branku hostů Diepold, ale střela z přímého kopu svůj správný cíl nenašla. Bez brankového efektu zůstala i příležitost kterou po spolupráci Diepold-Horvát zakončoval Budra. Hostům se naskytla příležitost ohrozit Kubáňovu branku po chybně rozehraném kopu domácích, ale ve finální části nebyli úspěšní. Kubáť musel zachraňovat po akci Šperla kterou zakončil Cvachoušek , když jeho střelu vyrazil. Ve 40.minutě se domácí dočkali. Diepold uvolnil Pavlíka a ten nadvakrát z malého vápna dopravil míč do sítě hostů 1:0. Po přestávce aktivnější Přeštice  měly první šanci ke snížení v 50.minutě, ale Cvachoušek  Kubáně nepřekonal. Domácí gólman byl úspěšný také při střele hostů  kterou vyrazil na rohový kop. V 59.minutě se rozhodl ke dvojnásobnému střídání trenér domácích Krejčí, když na hřiště poslal  Antolíka a Pícku.  Hosté stále zlobili   a byli blízko ke skórování při střele Kuneše z přímého kopu , která jen těsně minula tyč domácí svatyni. Nedáš dostaneš  aplikovala v praxi dvojice posil domácích. Diepóld  posadil míč z přímého kopu na hlavičku Horvátha 2:0.  Pojistku v podobě třetí branky přidaly Horažďovice  v 84.minutě . Zárodek krásné akce položil   Diepold, který využil chybně zahraného ofsajd systému časovanou přihrávkou za přeštickou obranu na Burdu  který své sólo zakončil bezpečně zakončil. O minutu později se  snažil gólman hostů zastavit průnik  Burdy za cenu hraní rukou mimo vlastní pokutové území  a musel  pro ČK předčasně ze hřiště.Závěrečné minuty ve výboji skóre již nepřinesly žádnou změnu a domácí borci opět naznačili, že jejich hřiště Na Lipkách bude pro soupeře opět  nedobytnou tvrzí.

Branky: Burda, Horváth, Pavlík

Diváků: 140  , ŽK: 2:3; ČK: 0:1

Sestava  FK Horažďovice : Kubáň M. , Stulík, Boček, Pintíř, Brůha, , Diepold, Pavlík(80.Jůda), Šafanda(59.Pícka) , Burda, Horváth,  Červený(59.Antolík)

Trenér K.Krejčí.

Staňkov – Nýrsko  4 : 0 (3 : 0)
Ve Staňkově prohrávala Okula ve druhé minutě již 2:0. Nejprve prošel stańkovský hráč v první minutě středem obrany a skóroval a hned ve druhé minutě vystihl otočník domácích špatnou malou domu a trefil se po druhé. Až po této sprše se hosté drobet probrali a také ohrozili domácího brankáře. Hezká střela Hebnara skončila na tyči domácí branky. Další slibnou akci nezakončil nýrský Presl a tak před koncem poločasu udeřili opět domácí a svou třetí brankou rozhodli o vývoji utkání.V 60. minutě Staňkov trefil z trestného kopu po čtvrté a v pokoji začal kontrolovat hru. Nýrsko přešlo na hru se třemi útočníky a tak se hrál fotbal nahoru a dolu. Oba soupeři si vytvořili ještě několik střeleckých příležitostí, ale změnit skóre se již nepodařilo nikomu. V 85. minutě byl hostům po druhé žluté vyloučen Zahrádka a udělal tak tečku za nepodařeným zápasem Nýrska.
Rozhodci : Kavka
ČK : 0:1 85.Zahrádka((2x ŽK)

Sestava Okuly: Daněk - Hájek(11.Ouda), Polák, Bošek(54.Duda), Valenta(46.Zahrádka) - Presl, Šteiner, Kadlec, Hebnar - Valíček, Ulip.

Sušice -  SK  ZČE Plzeň  1 : 0(0 : 0)

Na rozdíl od minulého zápasu který se hrál na sušickém hřišti před týdnem  připomínal více voní pólo než fotbal tentokráte viděli diváci kvalitní zápas hodný krajského přeboru. První velkou šanci měli v utkání hosté Fedorkem . Ve 20.minutě se prosadil přes obranu  hostů Kočí a brankář Řezháč  hasil vyražením na rohový kop. Ve 29.minutě musel složitou situaci po závaru před Kindelmanovou brankou řešit Kodýdek který odvrátil jen za cenu rohového kopu.

Z protiútoku se dostával do výhodné šance Kočí, ale byl  Svatošem zastaven jen za cenu žluté karty. V poslední minutě první půle měli domácí velkou šanci po trestném kopu Hubáčka z pravé strany hlavou usměrnil míč do branky ,ale brankář Řezáč reflexivním zákrokem ho vytěsnil na břevno a od něho pak se odrazil do bezpečí. V 56.minutě   zahrávali hosté roh a hlavičkující Vinš  mířil těsně nad Kindemanovu branku. V 59.minutě přišla krásná akce domácích. Hubáček kolnou přihrávkou našel  Kočího, který přehodil vybíhajícího  gólmana Plzně  a  míč skončil v jeho síti.1:0. Hosté  v další části získali převahu. Ze zálohy dirigováni  exligovým záložníkem  Sýkorou se nemínili  vzdát možnosti zisku bodu. V  72.minutě hlavičkující Winkelhofer skončil se svojí snahou skórovat na připraveném Kondelmanovi který míč vyrazil. Domácí gólman zlikvidoval  v 84.minutě i střelu  Sýkory z přímého kopu . Na druhé straně měl v závěru velkou možnost zvýšit z brejku , kdy Kočí uvolnil Cihláře, ale brankář hostů dobře přečetl hru a domácímu hráči ve skórování zabránil.

Branky : 59. Krejčí.

Rozhodčí : Šimek.

Diváků 280, ŽK 1:3.

Sestava domácích : Kindelman – Kodýdek, Hoda, Bernard, Kočí(90.Holý), marek T., Prchlík(50.Votava), Hrach, Cihlář, Sládek(74.Frančík), Hubáček.

Vedoucí družstva domácích  a manažér  TJ Sušice Milan Koželuh : „Bylo to vyrovnané utkání. Hosté hráli velmi dobře a my jsme rádi že naši hoši si dokázali na hřišti s kvalitním soupeřem poradit a vybojovat další cenné tři body. Myslím si, že tento soupeř bude velmi nepříjemným soustem pro každý tým krajského přeboru a že bude jiným body brát.“

Hor.Bříza  - Klatovy B 1:1 (0:1)

Karel Turoň

Trénerské duo Lužný-Turoň chtělo na půdě Horní Břízy bodovat.Starost dělalo trenérům složení mužstva, kde Jan Padělek prodělal v týdnu virové onemocnění a Zd. Kotáb byl zraněn
z minulého utkání s Touškovem a a vyžádá si delší dobu léčení. Ale i přesto se podařilo mužstvo připravit a neladit bojovně jak tomu bylo zvykem v minulém soutěžním ročníku v

1.A třídě.
Zpočátku se hrál opatrný fotbal,jako by se mužstva bála něco vymyslet. Hrálo se převážně okolo půlící čáry kde docházelo ke ztrátě míče na obou stranách. Po jedné takové ztrátě se dostali v 8 minutě do šance domácí,kteří vystřelili na hranici velkého vápna a hostující brankář Herman vyrazil na roh. Obě mužstva viditelně preferovala obranu nad útokem a tak se až do 37.minuty nestalo nic zajímavého.Ve 37.min.založili domácí kombinační akci na levé straně a po přenesení hry až před hostující branku, se odhodlal ke střele z 25 metrů jeden z domácích hráčů,ale Herman bravurně vyrazil nad břevno. Následovala série 5 rohů,ale domácí neohrozili viditelně hostující Klatovy.Hosté se ubránili a po odkopu Kováče
vybojoval Cihlář míč,obešel 3 protihráče a zatáhl míč nalevo k rohu a odcentroval,ale v pokutovém území se Pepa Goldchmid nedokázal prosadit a domácí gólman stáhnul míč do náruče a následoval výkop, kdy se dostali do veliké šance domácí a když diváci křičeli gol,tak
Zb.Toman vykopl míč na brankové čáře. Po tomto odkopu následoval faul na Cihláře na polovině hřiště. Brejcha se chopil  zahrání centru do šestnáctky,kde domácí odkopli
pouze na hranici velkého vápna, kde stál Milan Poslední a ten napálil míč z voleje do pravého horního rohu a zavěsil  0:1 . Za tohoto stavu se šlo i do kabin.
A po přestávce mohlo být lépe...to když Klatovy se dostaly v 52.min. do šestnáctky a domácí faulovali Cihláře, následovala penalta.Exekutor Tonda Brejcha trefil,ale pouze břevno domácí
branky. To povzbudilo domácí k rychlejší hře.V 59.min ztratil Brejcha míč na půlce,domácí zatáhli míč doprava a z centru se pokoušel Fráz nůžkami překonat branku,ale mířil nad.
V 61.min.se dostal k míči Cihlář,ale domácí gólman zázračně vytlačil míč na roh.
70.min.znamenala stop pro Josefa Goldschmida,který musel pro zranění střídat a na hřiště přišel Jan Padělek. V 73.min.vychytal Herman 2x tutovku domácích,když dokázal vyrazit střelu  z malého vápna a i následnou dorážku z 20 metrů . Klatovy se snažily vybojovat první vítězství v sezoně,ale domácí Milan Vrla byl proti.Po centru z levé strany lehce tečoval míč
a Honza Herman zareagoval pozdě...1:1.To běžela 88.min. Hned po rozehrání ze středového kruhu zahráli hosté dlouhý míč do pokutového území domácích,kteří pouze odkopli
a Cihlář  z 18metrů vystřelil jedovatou ráno do náruče domácího gólmana. V 90.min. šel na hřiště Tomáš Hromada za P.Cihláře a rezerva Klatov si remízu již pohlídala do závěrečného hvizdu rozhodčího. Za bojovnost  si hráči hostů zasloužili výhru,ale fotbal nemá logiku a tak
se musejí spokojit s bodem,který je velice cenný pro další motivaci.
Sestava Klatovy : Herman,Poslední,Kraus,Kováč,Šlechta,Ježek,Toman,Brejcha, Goldschmied ,/70.Padělek/,Lukeš,Cihlář/90.Hromada/