Krajský přebor mužů 2 .kolo : 13.-14.8.

KRAJSKÝ PŘEBOR  – MUŽI – ročník  2005/2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

Na vítězství stal Chanosu pouze poločas

Po derby v úvodním kole v Sušici se také druhé kolo neobešlo bez Pošumavského derby. V Chanovicích hostil favorizovaný domácí Chanos Okulu Nýrsko. Zápas také svým průběhem naplnil papírové předpoklady a body podle očekávání zůstaly doma. K jejich zisku stal domácím průměrný výkon kterým rozhodli o třech bodech již v prvním poločase.

Chanovice – Nýrsko    4 : 1  (4 : 0)

Domácí zvládli roli favorita. Podle očekávání získali  během úvodní půlhodiny hry tříbrankový náskok a když před odchodem do kabin k poločasové přestávce zvýšil Belan na rozdíl čtyř branek nebylo již ve druhé půli o co hrát. Domácí hru kontrolovali, ale výborného brankáře hostů Daňka  Běloušek, Racek, Turek ani Varga již ani jednou nepřekonali. Nepodařilo se to ani Šedivému v 53.minutě který neproměnil penaltu. Úspěšnější byl zkušený hostující Kadlec, který domácího gólmana z nařízeného pokutového kopu třináct minut před koncem překonal.

Branky: 13. Racek , 24. a 29.  Turek , 43. Belan – 77. Kadlec (PK)

Diváků : 150 ; ŽK: 1:6

Rozhodčí : Skala

Sestavy

Chanovice : Šíma – Šedivý(68.Hnídek), Malý, Čapek,(46.Frýzek), Srp, Varga, Turek, Belan, Běloušek, Tafat, Racek(78.Krch). Trenér Běloušek.

Nýrsko : Daněk, Valenta, Ouda, Úlip(56.Bošek), Hájek, Duda(85.Švec),  Steiner, Presl, Kadlec, Zahrádka, Rubáš. Trenér Karel Kalivoda.

Horažďovice pokračují bezu ztráty kytičky

Po dvou  odehraných kolech nového ročníku krajského přeboru mají  fotbalisté FK Horažďovice  na svém kontě plný počet bodů a pokračují dodavšího kola bez ztráty kytičky.  Tak jako v Sušici , tak i v domácím duelu ale k tomuto zisku vyčerpali další kus potřebného štěstí. Energetici z Plzně jim  značně  zatápěli  a jen jejich  nedůrazná koncovka a také  na druhé straně kvalitní výkony obou domácích brankářů  rozhodly o tom, že přestože hráli závěrečnou část na domácí přesilovku vyšli bodově naprázdno.

Horažďovice -  SK ZČE 1:0 (0:0)

Zápas přinesl oboustranně rychlý fotbal se šancemi na obou stranách . Již v 6.minutě mohl po přímém kopu Diepolda skórovat Pícka, ale na centr nedosáhl.  Na druhé straně musel hasit před vlastní brankou Kubáň, když zlikvidovat šanci hostů  kterou vytěsnila rohový kop. Ve dvanácté minutě po rychle rozehraném kopu   který putoval po ose Diepold-Pavlík- Šafanda  dokázala dorážkou z malého vápna míč dopravit do sítě energetiků   nová hráčská akvizice domácích  Viktor Antolík na vsítil gól, který jak se později ukázalo byl gólem vítězným. Hosté nebyli domácím v další části zápasu nic dlužni a tak se musel brankář Kubáň ve své brance obracet, aby uhájil čisté konto. V závěru první půle mohli domácí zvýšit. Nejdříve Stulík centr Pintíře poslal těsně mimo branku hostů a  následně  nebyl úspěšný ani Pavlík který nastřelil brankáře.

Po změně stran  viselo vyrovnání na vlásku. Největší šanci měli v 65.minutě kdy rychlý protiútok hostů zastavil Pintíř  míč na brankové čáře. O dvě minuty později šli domácí do deseti, když za  hraní rukou mimo pokutové území musel brankář Kubáň po obdržené ČK pod sprchy. Místo něho do branky musel hrdina utkání v Sušici Malý. Vedle výborného výkonu kterým se prezentoval musel ale také v hovořit o velkém štěstí, když střela hostů z přímého kopu zazvonila o břevno jeho branky. Pětasedmdesátá  minuta byla osudná pro Pintíře. Nejprve po rohovém kopu vyslal pěknou střelu na branku Plzeňanů, ale ta skončila těsně mimo. Při následném protiútoku hostů zatáhl za záchrannou brzdu a pro druhou ŽK musel také on předčasně do kabin. Hra hostů jedenáct proti devíti trvala pouze pět minut kdy jim byl vyloučen pro  faul Šulek. Jejich závěrečná snaha o vyrovnání  neskončila úspěšně. V cestě jim byla domácí obrana a brankář Malý, který se vyznamenal pět minut před koncem, kdy zlikvidoval šanci soupeře vyražením na rohový kop. Domácí tak po druhé za sebou dokázali uhájit čisté konto. Po druhé za sebou ale také mohou hovořit o velkém štěstí které stejně jako v Sušici i nyní doma stálo na jejich straně.

Branka : Antolík, ŽK 6:2,

ČK 2:1(65.Kubáň, 75.Pintíř(2ŽK) – 80. Šulek).

Diváků : 130

Sestava  FK Horažďovice : Kubáň M. , Stulík, Boček, Pintíř, Červený(65.Brůha), Diepold, Pavlík, Šafanda, Juda(46.Burda), Pícka, Antolík((65.Malý).  Trenér K.Krejčí.

Po zklamání přišla oprávněná radost

První kolo přineslo pro sušické fotbalisty zklamání, když po výborném výkonu odešli z domácího hřiště ze zápasu s FK Horažďovice v roli poražených. Když mužstvo dobře a kvalitně na hřišti pracuje, nemůže jeden neúspěch odradit. To Sušice potvrdila v následujícím zápase v Mýtě, kde si nenechala ujít příležitost  a po přesvědčivém výkonu se vrací s čistým kontem branek na svém kontě, ale také s třemi body kterými si  svěřenci trenéra Lubomíra Vašici dodali  do dalšího domácího zápasu který je čeká v neděli s Jiskrou Domažlice další chuť na další body.

Slavoj Mýto – TJ Sušice  0 : 4 (0 : 1)

Po úvodních deseti minutách vzájemného oťukávání . Domácí si v průběhu první půle prakticky mimo třech závarů před Korýtkovou brankou po standardních situacích žádnou vyloženou brakovou příležitost nevytvořili. V 10.minutě měl první šanci Hrach, jehož střelu z 19 metrů brankář Slavoje kryl. O sedm minut poději na sebe upozornil krásnou střelou Kodýdek z 20 metrů která skončila nad brankou.  Ve 25.minutě po rohovém kopu rozehraném Hubáčkem poslal Sušici do vedení přesnou hlavičkou Hoda. Další šanci ke skórování měl Cihlář jehož průnik z úhlu brankář domácích zlikvidoval. Ve 41.minutě  měl  Sládek více než stoprocentní příležitost do které ho poslal přesnou přihrávkou Cihlář, ale  sám na penaltě měl dost času, ale ukvapeně pálil přímo do brankáře.

Tři minuty po přestávce prošel  svým tradičním způsobem  obranou hostů Kočí a tak jak to umí střelou k tyči zvýšil na 0:2 a domácí dorazil v 53.minutě Hubáček který zvýšil na 0:3 a vše dovršil v 75.minutě čtvrtým střeleckým úspěchem hostů Cihlář. Hosté kteří hráli pak zbytek zápasu odehráli tak aby uhájili na svém kontě nulu. Za kvalitní kolektivní a bojovný výkon  si zisk bodů přiváží z horké půdy z Mýta zcela zaslouženě.

Diváků : 200, ŽK 2:2.

Rozhodčí : Urban.

Sestava  TJ Sušice : Kindelman- Kodýdek, Hoda, Bernard, Kočí(75.Holý), Marek T., Prchlík, Hrach, Cihlář, Sládek(60.Frančík), Hubáček(85.Marek L). Trenér L.Vašica.

Domažlice - Klatovy B   4:3 (3:1) 450

Podrobnosti k utkání ze strany TJ Klatovy nedošly.

Branky: Cibulka 2, Šott 2 - Drnovjak 2, Goldschmid

Diváků : 450 ; ŽK: 1:5

1. Rapid Plzeň         2    2   0  0    8 :  2     6 (  3)

2. Sokol Manětín       2    2   0  0    7 :  2     6 (  3)

3. Horažďovice         2    2   0  0    3 :  1     6 (  3)