III.třída muži - - 26.kolo : 18.-19.6.

III. TŘÍDA

Strážov B se vrací do okresního přeboru

Nebývalý a dramatický závěr mělo poslední kolo III.třídy. To svedlo proti sobě druhý tým tabulky Horažďovice B  a třetí Strážov B v přímém souboji nejen o druhé místo, ale také příležitost jeden z této dvojnice si vybojovat postup do okresního přeboru. Papírové předpoklady a výhoda domácího prostředí stavily do role favorita domácí záložní týmˇFK Horažďovice . Teoretické předpoklady vzaly na své a místo nováčka III.třídy se vrací do okresního přeboru béčko Strážova který přebor opustilo právě před dvěma léty. Domácí  Horažďovice B v posledních třech zápasech neuhráli ani bod a to je stálo nakonec stálo postup

do okresního přeboru.

Horažďovice B - Strážov B 1 : 2

Zápas začal pro domácí dobře, už na počátku  hry vstřelil vedoucí gól Pavlík a vypadalo to pro domácí  příjemně. Za chvíli měl Pavlík další šanci na vstřelení gólu, ale míč mu v poslední chvíli uskočil a dorážka minula branku hostí. Nedáš dostaneš se potvrdilo vzápětí. Horažďovičtí se tlačili neustále do útoku a hosté této netaktické hry dokonale využili a dvěma brejkovými góly  otočili utkání ve svůj prospěch.Ve druhém poločase se hosté ze Strážova soustředili na ubránění výsledku a to se jim i přes velký závěrečný tlak domácích nakonec podařilo.

Rozhodčí : Vizingr Štěpán, AR1 Harmady Miloš, AR 2 Habada Vladislav.

Diváků : 50, ŽK 2:2, ŽK 80.Pavlík.

Branky :  Pavlík - Pangerl, V. Janda

Hrádek B - Kolinec 1 : 3 (0 : 1)

Již v 11.minutě  Vojta Václav ve vyložené šanci přestřelil branku hostů. Pravidlo "nedáš, dostaneš" se vyplnilo hned z protiútoku. Minutu na to  po chybě celé obrany prostřelil z 12 metrů brankáře domácích Hanzla Michal Holeček - 0:1. Z obdržené branky se domácí brzy vzpamatovali a až do konce poločasu si vypracovali několik vyložených šancí. Největší měli Vojta Václav a Vojta Jiří, oba trefili břevno branky hostů. Hned po změně stran vybojoval dorostenec Adamec Martin míč, přihrál před branku hostů Simotovi, ale ten přestřelil. Od té chvíle přebral Kolinec iniciativu. V 61.minutě  dorazil do prázdné branky odražený míč Riepl a zvýšil na 0:2. V 65. minutě  po ruce Hoška z pokutového kopu zvýšil Joza na 0:3. Snaha domácích o korigování nepříznivého svatu přinesla úspěch až minutu před koncem kdy po úspěšně proměněném pokutovém kopu se zapsal do listiny střelů Martin Adamec.

Rozhodčí: Haviar Štefan .

Diváků: 70, ŽK  1:3, ČK 0:1 (67.Jílek 2 ŽK)
Branky: 89. Adamec M. - 12. Holeček Michal, 61. Riepl Jan, 65. Joza Ladislav

Neznašovy - Zavlekov 5 : 0 (0 : 0)

Bezbrankový stav trval  v Neznašovech až do 48.minuty , kdy odstartoval Pavel Voráček kanonádu na branku hostů která vyústila v pětigólový příděl do sítě hostů.
Rozhodčí: Vondráček Václav

Diváků: 30, ŽK  2:1
Branky: 48. Voráček Pavel, 52. Žák Miroslav, 56. Žák Miroslav, 65. Voráček Václav, 69. Mundl Martin

H.M.Boží - Velhartice 4 : 2 (1 : 1)

Za rekordní účasti diváků se hrál na Horách atraktivní duel dvou sousedů. Utkání bylo vcelku vyrovnané, ale na domácích byla zřetelná větší snaha a bojovnost, s kterou šli za vítězstvím. Hra se tedy přelévala z jedné strany na druhou a první branku vstřelil po krásné individuální akci Z. Hoffmann, když po zahrání volného př. kopu z vlastní poloviny si bravurně zpracoval balón a propracoval se až před brankáře, kterého svým důrazem na podruhé překonal - 1 : 0. Když už se zdálo, že toto skóre vydrží do konce poločasu, odpískal rozhodčí Brůha přísný PK za nastřelenou ruku v šestnáctce domácích, kterou Pruner zužitkoval ve vyrovnávající gól -1 : 1. Ve II. poločase vlétli domácí do zápasu s ještě větším důrazem a přáním derby rozhodnout ve svůj prospěch a po několika šancích dosáhli v 50. minutě vedoucí branky po rohovém kopu a krásné hlavičce P. Halase - 2 : 1. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a po dalším rozehrání rohového kopu zakončil pohotově pravačkou nedůrazně bráněný Jaroslav Karásek z malého vápna - 3 : 1. Hosté vykřesali  jiskřičku naděje v 70. minutě vysunutým stoperem B. Vilikovským, který z cca 12 m hlavičkou překvapil lehce zraněného brankáře domácích - 3 : 2. Domácí ovšem nechtěli připustit drama, a tak ze své aktivity vytěžili další rohové kopy a z jednoho v 75. min opět udeřili produktivním Jar. Karáskem - 4 : 2. Do konce utkání byly k vidění ještě další šance na obou stranách. Domácí mimo jiné nastřelili břevno a hosté posléze po dobře rozehraném přímém kopu nastřelili tyč. Do konečného hvizdu se již scóre neměnilo, a tak horáci za bouřlivého aplausu vyhráli zápas "o přeborníka obce" a vyhoupli se tak před svého rivala. Po zápase se oba týmy společně vyfotili jako důkaz přátelského ducha. Fotky a další zajímavosti o horském fotbale můžete shlédnout na internetových stránkách klubu: http://www.oblibene.cz/hmb-fotbal/
Rozhodčí: Brůha Radek

Diváků: 180, ŽK  2:0
Branky: 30. Hoffmann Zdeněk, 50. Halas Pavel, 57. Karásek Jaroslav, 75. Karásek Jaroslav - 44. Pruner Milan, 70. Vilikovský Miroslav

Plánice - Měcholupy 3 : 2 (2 : 0)

Bojovné utkání ve kterém si domácí dokázali vytvořit tříbrankový náskok. O ten se nakonec v závěru museli strachovat. Výrazně se na zisku důležitých třech bodů podílel brankář Plánice

Sedlák, který čtyři minuty před koncem chytil hostům pokutový kop.
Rozhodčí: Lažánek Lukáš

Diváků: 50
Branky: 36. Novák David, 40. Baštař Pavel, 63. Novák David - 78. Holý Martin, 87. Petelík Radek

Janovice B - Týnec A 4 : 2 (0 : 2)

Janovická rezerva dokázala  nepříznivý stav  z první půle zlikvidovat v úvodu druhé půle. V rozmezí mezi 53. a 62.minutou  výsledek otočila, ale jistotu zisku třech bodů   dala až Kocíkova branka dosažená minutu před koncem.

Diváků: 70
Branky: 53. Slivoň Václav, 58. Kocík Tomáš, 62. Slivoň Václav, 89. Kocík Tomáš - 23. Kubový Pavel, 31. Janoušek Karel

Chanovice B - Veřechov 5 : 2 (1 : 1)

Domácí poprvé v této sezóně  nastoupili domácí posíleni o hráče A týmu Rybára a Beránka.

Po té kdy hosté šli již ve 20.minutě do deseti z důvodu vyloučení střelce Pavla Rašky  se začali stále více prosazovat domácí. Po přestávce svojí převahu vystupňovali a během šestnácti minut  rozhodli utkání ve svůj prospěch.

Rozhodčí: Abraham Josef

Diváků: 50, ŽK 1:2, ČK 0:1 (20.Raška P. 2x ŽK)
Branky: 38. a 58.(PK) Nadych Vitalij, Pihera Vladimír, Kubaň Jan, Brejcha Václav -  Kratochvíl Karel,  Podzimek Josef