Okresní přebor mužů - 26.kolo : 18.-19.6.

OKRESNÍ PŘEBOR

Třetí místo  v přeboru získaly Nezamyslice

V posledním jarním kole  se vedle případného rébusu zda se připojí již ke sestupujícím týmům Myslíva a Hradešic B  i třetí celek,  který zamíří do III.třídy  se mělo rozhodnout také o tom, kdo obsadí bronzový stupínek v OP. Svojí šance se nevzdal celek z Nezamyslic a po vítězství v Hradešicích se bude těšit na bronzové medaile které převezme zástupce klubu na losovacím aktivu 4.července ve Vrhavči.

Zlaté medaile za prvenství převzali doma fotbalisté SRK Ž.Ruda, ale ve slavnostní atmosféře tohoto duelu  nakonec přenechali radost z vítězství hostům z Velkých Hydčice. Zajímavostí utkání byl souboj dvou nejlepších střelců soutěže.Domácí dorostenec Duda sice miniutkání se zkušeným střelcem Vaňkem sice prohrál 1:2, přesto si náskok jedné branky udržel. Také zápas  v Mochtíně  měl malou slavnostní předehru. Hosté  se při nástupu celků na hrací plochu oficiálně rozloučili s trenérem Vladimírem Bohatým, vedení TJ Sokol Pačejov poděkovalo za odvedenou práci a  předalo mu upomínkový dárek. Hráči se pak se svým trenérem chtěli rozloučit co nejlepším výkonem. Domácí byli naopak motivováni bojem o záchranu a nechtěli se spoléhat na výsledek z Bezděkova, kde hrál další sestupem ohrožený celek - Nalžovské Hory.

Bezděkov - TJ Nalž. Hory 4 : 1 (1 : 0)

Hosté stačili držet krok jen v prvním poločase. Po přestávce se zcela jednoznačně prosadili domácí  a nedali o sestup bojujícímu soupeři šanci na bodový zisk.
Rozhodčí: Pressl Václav

Diváků: 30, ŽK  4:0
Branky: 40. Ponocný Jiří, 65. Bače Petr, 77. Šlegl Jan, 86. Teska Ondřej - 55. Štěpánek Jindřich

Vrhaveč - Myslív 5 : 0 (2 : 0)

Favorit zápasu , domácí tým měl ještě v souboji s posledním celkem tabulky teoretickou šanci zaútočit na třetí místo. To bylo podmíněno klopýtnutím Bezděkova a Nezamyslic. Domácí roli  favorita  zvládli na jedničku . Střelecký koncert na sebe vzaly dva hráči, Franěk byl autorem čistého hattricku a David Hrach přidal další dva góly.
Rozhodčí: Lažánek Karel

Diváků: 100, bez karet

Branky: 15. Franěk František, 39. Franěk František, 62. Franěk František, 77. Hrach David, 89. Hrach David

Dešenice - Luby B 4 : 2 (2 : 0)

Přímý souboj dvou sousedů v tabulce o šesté místo skončil úspěchem domácích fotbalistů. O jejich vítězství se zasloužil třetí nejlepší střelec přeboru autor Hattricku Jiří Poupa.
Rozhodčí: Abraham Josef

Diváků: 50, ŽK 1:1
Branky: 26. Hvězda Jiří, 33. Poupa Jiří, 47. Poupa Jiří, 90. Poupa Jiří - 49. Šnour Karel, 50. Nohel Jakub

Hradešice B - Nezamyslice 0 : 4 (1 : 0)

Čiperný štítek v dresu hostů  dorostenec Karel Rejšek se  postaral o dva první góly hostů. Ten v 65.minutě jistil jeho týmu vítězství a zisk třetího místa.Jeho spoluhráči Mašek a Trejbal jen výrazný úspěch hostů jistili.
Rozhodčí: Vizingr Štěpán

Diváků: 30, ŽK 1:1
Branky: - 8. Rejšek Karel, 65. Rejšek Karel, 70. Mašek Petr, 79. Trejbal Miroslav

Železná Ruda - Velké Hydčice 2 : 4 (1 : 3)

Rudolf Pavel

Pěkné počasí a ukončení úspěšné sezóny přilákalo slušnou návštěvu.Ještě před utkáním
diváci zatleskali domácím hráčům při předávání zlatých medailí za titul Přeborníka okresu.
V samotném utkání již tolik možností k potlesku neměli.Přesto si utkání užili.Domácí v silně
kombinované sestavě nechali v začátku utkání vyniknout útočníky hostí.Zejména Vaněk využil každou šanci k zakončení.První branka utkání také padla z jeho kopačky,když v 11.min tečoval centr Melíška (0:1).Ve 22.minutě  předvedl jednu ze svých "parádiček" téměř
padesátiletý  brankář domácích Zdeněk Hodek a  Kropáčkovy „jesličky"  pobavili opalující se diváky  (0:2).Domácí se dostávali ke střele sporadicky. Poprvé se trefil v 35.minutě Duda. Prudký centr Trejbala zavěsil pod břevno (1:2). Ve 38.minutě se opět prosadil Vaněk po samostatné akci (1:2).Mezitím obě mužstva nastřelila břevno. Druhá půlka vyzněla opticky lépe pro domácí ale několik vyložených šancí ovšem zůstalo nevyužito. I v této části obě mužstva opět  orazítkovala na každé straně hřiště  břevno. V 90.min.se domácí přece jenom prosadili Greinerem a snížili na 2:3.Poslední slovo nakonec měl hostující Melíšek v 93.minutě

(2:4), téměř s posledním hvizdem rozhodčího.
Rozhodčí: Vondráček Václav

Diváků: 120, ŽK 1:0
Branky: 35. Duda Jaroslav, 90. Greiner David - 11. Vaněk Luděk, 22. Kropáček Ladislav, 38. Vaněk Luděk, 93. Melišek Marek

Mochtín B - Pačejov 0 : 1 (0 : 1)

Hrálo na výborně připraveném  trávníku  poměrně kvalitní a pohledné utkání, které mělo svůj náboj a divákům se muselo líbit.V prvním poločase byl zápas poměrně  vyrovnaný, oba celky si vypracovaly několik nadějných šancí, ale tu jedinou využili hosté, když přízemní střela Václava Brůhy ve 39.minutě  se od tyče odrazila do sítě domácího brankáře Václava Průchy.Těsně před tím na druhé straně neproměnil tutovku domácí Dvořák.
Po změně stran se domácí hráči snažili o zvrat v utkání, ale to se jim nepovedlo. Pačejov hrál v obraně jednoduše a účelně a změnu skóre nepřipustil. Naopak po brejcích měl další šance. Ty největší neproměnili Jiří Mrázek, Petr Bokr a Václav Brůha, který nikým neatakován přestřelil z malého vápna opuštěnou branku. Vítězství hostů bylo bezesporu zasloužené.

Sestava hostů : Boř - Klečka, Panuška, Fiřt, Veringer - Pechar, Cikán, Pavelec, Hlůžek - Bokr, Brůha /střídali Mrázek, Korda/
Rozhodčí: Duchek

Diváků: 80, ŽK 1:2
Branky: - 39. Brůha Václav

Janovice - Svéradice 1 : 3 (1 : 1)

Po vyrovnaném průběhu první části utkání se ve druhém poločase projevila na domácích borcích únava ze sobotní oslavy „dokopávky“ a body si zaslouženě odvezl druhý tým celkového pořadí. Nejstarším hráčem na hřišti byl  janovický šestačtyřicetiletý  Robert Diviš.

===================================================================

1. Železná Ruda       26   17   4  5   86 : 46    55 ( 16)

2. Svéradice          26   16   4  6   58 : 30    52 ( 13)

3. Nezamyslice        26   11   9  6   54 : 40    42 (  3)

4. Bezděkov           26   12   5  9   55 : 44    41 (  2)

5. Vrhaveč            26   10  10  6   38 : 28    40 (  1)

6. Dešenice           26   12   3 11   65 : 64    39 (  0)

7. Luby  B            26   10   8  8   38 : 36    38 ( -1)

8. Pačejov            26   10   6 10   34 : 35    36 ( -3)

9. Velké Hydčice      26   10   5 11   39 : 32    35 ( -4)

10. Janovice           26   10   4 12   45 : 48    34 ( -5)

11. Mochtín   B        26    8   4 14   52 : 53    28 (-11)

12. TJ  Nalž.  Hory    26    7   6 13   27 : 60    27 (-12)

13. Hradešice  B       26    6   5 15   40 : 72    23 (-16)

14. Myslív             26    4   5 17   26 : 69    17 (-22)

Postup

Železná Ruda do 1.B třídy

Sestup

Sokol Hradešice B

Sokol Myslív

Pokud by  TJ Sušice B neuspěla v baráži o záchranu a sestoupila do OP, pak by z OP sestupoval rovněž tým na 12.místě :