1. B třída - skupina B - 26.kolo : 18.-19.6.

1.  B   T Ř Í D A – skupina B

Sušice B jde do baráže o sestup

Závěr každého ročníku pokud se nehraje o sestup nebo postup má vždy pro každý další tým příchuť rozloučit se s právě skončeným ročníkem co nejdůstojněji a to vítězstvím.Tento cíl dokázal naplnit Měčín doma v derby s Hrádkem. Podařilo se získat tři  body  na domácím hřišti strážovským fotbalistům, kteří získali  cenný skalp  lídr tabulku a jistého postupujícího Nepomuku. Ve vítězství věřili i příznivci Dlouhé Vsi, když jejich tým vedl již v 18.minutě o tři branky, ale nakonec se z vítězství radovali hosté z Losiné. Úspěšně dotáhl do vítězného konce také pošumavské derby Sokol Mochtín a ziskem třech bodů také výborné 4.místo v konečné tabulce.

V hodině dvanácté odvrátili hrozbu přímého sestupu do okresního přeboru fotbalisté TJ Sušice B. Jen rozdíl  jediné branky rozhodl o tom, že sedmým týmem který sestupuje ze tří skupin 1.B třídy jsou Příkosice. Sušice B jde do baráže ve které bude bojovat o udržení s druhými celky okresních přeborů a soupeře jí určí pondělní losování  z dvojice Merklín, Královice.

Dl.Ves - Losiná 3:4 (3:1)

Tatran se v domácím prostředí chtěl se svými diváky rozloučit důstojným způsobem a to ziskem bodů. Do utkání dobře našlápl a zajistil si v krátkém časovém období  mezi 13. a 18.minutou již tříbrankové vedení. Hosté nerezignovali a mezi 50. a 60.minutou otočili třemi góly výsledek. Impuls s tomu dal ještě v prvním poločase ve 30.minutě snížením na 3:1 Tancosz.

Branky: Čavoj 2, Valdman  - Faifrlík, Fremr, Tafat, Tancosz

Měčín - Sv.Hrádek 3:0 (1:0)

Domácí se s krajskou soutěží rozloučili důstojně.Oba celky nastoupily s náhradníky v sestavách . Fotbalovější byli hosté kterým ale chyběla koncovka v zakončení vyložených šancí a  také proti byl i domácí brankař Šimek. Naopak domácí střelci měli to co jim chybělo celou sezónu, stoprocentní  využití  šancí.V 18.minutě si na přesně rozehraný trestný kop naběhl Kučera a hlavou otevřel skóre.V 52.minutě se ze skrumáže trefil Frič a skóre uzavřel v 76.minutě z pravé strany centrující Mixán,který přeloboval hostujícího brankaře.Hosté v jediné příležitosti ve druhém poločase zklamali, před prázdnou brankou  trefili pouze břevno Šimkovi branky.

Diváků : 50 ; ŽK: 1:1

Branky: Friš, Kučera, Mixán

Strážov – Nepomuk   2 : 1 (1 : 0)

Strážov na domácím hřišti na závěr soutěže přivítal tým se kterým se velmi často v souboji o mistrovské body měřil. Nyní se tato série zápasů přeruší , neboť Nepomuk přijel na Šumavu již jako vítěz a jistý postupující. Domácí  ale na cestu do vyšší soutěže doprovodili s vědomím, že nováčka 1.A třídy  na svém hřišti pokořil .

Neúspěch hostů odstartoval 21.Štěpán Presl který poslal domácí do vedení. Šanci vyrovnat měl ve 38.minutě Slach, ale  brankář Javorský byl proti a nařízenou penaltu vyhlášenému kanonýrovi  Nepomuku chytil. Dvě minuty po přestávce se rozpomněl na svoje kanonýrská léta opět Štěpán Presl a zvýšil na 2:0. Nezkušenější z hráčů hostů Miroslav Herout v 59.minutě  snížil. Další snaha hostů o vyrovnání narážela na dobře hrající obranu na jejíž čele stál brankář Javorský.

Diváků : 120, ŽK 4:1

Rozhodčí: Cink

Branky : 21. a 47. Štěpán Presl – 59. Herout

Hrající trenér Strážova Petr Presl : „ Jsem rád, že se nám podařila ta nejlepší tečka za soutěžním ročníkem který nebyl vůbec jednoduchý. Proti soupeři který byl fotbalově zdatnější než my jsme dokázali zúročit naše přednosti kterým je bezesporu  kvalitní hra v obranné fázi podložená   výborným výkonem  brankářem . Navíc se v tomto zápase střelecky našel   autor obou branek, v minulosti úspěšný kanonýr Štěpán Presl. Musím ale být spravedlivý a musím tentokrát pochválit všechny spoluhráče. Všichni i se snažili podat proti vítězi skupiny co nejlepší výkon a do hry i srdce. Vyhráli jsme proto, neboť jsme za vítězstvím šli víc než náš soupeř. Jsem rád že se nám to i bez chybějících opor Broňka Majera a Zbyňka Vítovce podařilo. Moje  jediné  přání je udržet tento kolektiv pohromadě. S ním pak navázat   na výkon z posledního jarního zápasu v podzimní části nového ročníku a nadále přinášet radost svými výkony domácím příznivcům.“

Hradešice - Sušice B   1 : 6  (0 : 4)

Hradešice, jistý účastník baráže o I. A třídu, nastoupil v pozměněné sestavě, když šanci dostali hráči širšího kádru.

Branky : 62 . Junek -  8 .Skála, 9 .,25. Brabec, 20.,75 . Dolejší, 48 .Šlais
Rozhodci : Hájek
Diváků : 100, ŽK 1:1

Sokol Mochtín – TJ Žichovice   1 : 0 (1 : 0)

Když bylo hodně velké vedro, hrál se v Mochtíně  svižný fotbal, který se divákům líbil.

Oba celky se snažily útočit, chtěly vyhrát. V první poločase měli více ze hry domácí fotbalisté a také více gólových šancí. Ve 25.minutě nastřelil tyč hostující branky Novák. O pět minut později se dostal je střele kapitán Mochtín Jarabica a ze dvaceti metrů se trefil pod  břevno 1:0. Ve druhé části  se hosté snažili o vyrovnání, ale neuspěl. Největší šanci měl Šimanovský 82.minutě. Jeho přesnou střelu z přímého kopu bravurně  vyrazil domácí gólman Rajtmajer. Pět minut před tím, měl na druhé straně domácí gólovou  Zdeněk Novák. V samostatném nájezdu na brankáře  Žichovice Doubka neuspěl. Ten mu zkrátil úhel  a lob s kopačky domácího útočníka  skončil těsně nad brankou. Hrálo se slušně. S přehledem okresní derby řídil Josef Blaheta z Klatov.

Branka : Jarabica

Diváků : 100 , ŽK 0:1

Rozhodčí : Josef Blaheta

Chlumčany B – Švihov   2 : 1( 2 : 1)

Domácí museli vyhrát, pokud se chtěli v 1.B třídě zachránit a tomu podřídili všechno. Hosté jim  chtěli  jejich snahu zkomplikovat a ve 20.minutě se dostali do vedení. Domácím ale  vyšlo rychlé srovnání výsledku a do konce první půle se jim podařilo vstřelit branku která jak

ukázal druhý poločas byla pro výsledek rozhodující.
Branky: 22. a 38.Milota -  20.Kudják
Rozhodčí : Pícl

Diváků : 80
Sestava  Švihov :Tráva - Petrus,Kudják,Vrba,Jílek,Osvald, Pflug,Čížek J., Brož, Duchek, Čížek R.

Plzeň Letná  - Spoje Plzeň 5:2 (2:1)

Diváků : 30 ; ŽK: 0:4

Branky: Lehký 2, Raus, Titl, Vukovič - Krátký, Schuster

Co rozhodlo o sestupu a o účasti v baráži ? Jediná branka celkového skóre která hovoří ve prospěch TJ Sušice B !