Krajský přebor mužů - 30.kolo : 18.-19.6.

Nýrsko se rozloučilo výhrou.

Zástupci Pošumaví měli v i závěrečném  kole přeboru kraje výhodu domácího prostředí.

V Sušici se  hrálo poslední utkání před poloprázdným hledištem ve kterém usedlo v netradičním čase v sobotu odpoledne na 80 diváků.Před utkáním se domácí funkcionáři rozloučili s trenérem Stanislavem Trnkou pro kterého byl tento zápas posledním na sušické lavičce. Tento uznávaný  trenér od nové sezóny přechází do Klatov kde mu byla nabídnutá šance trénovat mladší dorost. Jak sám trenér říká, chce o něco hrát.  Klatovy chtějí se svým dorostem vyhrát přebor a postoupit do divize a to je to o co zkušenému lodivodovi jde.

Nýrsko v decimované sestavě dokázalo vyhrát nad Staňkovým a navázat tak na podzimní úspěch na hřišti soupeře odkud si přivezlo rovněž tři body. Horažďovice doma získaly poslední bod v tomto ročníku remízou s v závěru přeboru se lepšícím celkem z Rokycan. Důležité je to, že žádný z našich zástupců nemusí absolvovat barážové zápasy a mohou v klidu odejít na zaslouženou krátkou dovolenou..

O.Nýrsko  - Staňkov 2:1 (2:1)

Hosté začali vlažně. Domácí kvůli zranění sedmi(!!) hráčů museli hodně improvizovat v sestavě. V kabině bylo přesně jedenáct hráčů, ještě nedoléčený Kajínek a tak se čekalo  na příjezd dorostu,  aby se dva z nich mohli posadit na lavičku náhradníků. I přesto hráli hráči Nýrska uvolněně a s chutí. Ve 12. minutě po nádherné kombinační akci a pohotovém zakončení Hebnara šli domácí do vedení. Ve 22. minutě poslal dlouhým pasem do šance Kadlece brankář Daněk a bylo to 2:0. Po této brance ožili i hosté. Byli iniciativnější  a  ve 37. minutě po zaváhání Daňka, který neudržel centrovaný míč v rukách se jim podařilo dát kontaktní branku , když dopravil míč do sítě Homolka.
Ve druhé půli se hosté snažili o vyrovnání. Domácí pozorně bránili a vyčkávali na šanci udeřit z brejku. Několikrát se to nabídlo Zahrádkovi, ale bohužel nedokázal dotáhnout  akci do úspěšného konce. Ze strany hostů číhalo nebezpečí pro Daňkovu branku z jejich silné stránky,dobře zahrávaných  standardních situací. Ty ale končily neúspěšně  a tak se domácím podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce.
Sestava Nýrsko: Daněk - Hájek Jakub, Šteiner, Valenta, Kalivoda Martin(67.Kajínek), Ulip - Hájek Matěj(89.Korschinský), Hebnar, Kadlec, Rubáš - Zahrádka.
Diváků : 70  ; ŽK: 3:3

Branky: Hebnar, Kadlec - Homolka

Horažďovice – Rokycany  2 : 2 (0 : 1)

Po opatrné začátku měli domácí  dvě šance  Kočího, ale jeho střely skončily mimo svatyni hostů. Růžky začali vystrkovat i hosté, ale Boček si s jejich zakončením poradil. S přibývajícím časem začali mít více ze hry hosté. Z převahy vytěžili sérii rohových kopů které vždy znamenaly pro Bočkovu branku velké nebezpečí a jednou mu od  pohromy pomohlo nastřelené břevno. Ve 35.minutě se uvolnil v pokutovém území hostů Pavlík, byl faulován a sám postižený penaltu proměnil 1:0.  Ve 40.minutě  zazvonila po střele hostů ze 30 metrů levá tyč. V závěru poločasu měli možnost  domácí zvýšit po rychlé spolupráci Pavlíka se Šalandou a Pavlík z otočky nastřelil pouze brankáře. Úvod druhé  části se podařil hostům . Ve 49.minutě zakončil útočnou akci Procházka který centrovaný míč usměrnil hlavou do Bočkovy branky 1:1.V 68.minutě se situace opakovala s tím, že úspěšným hlavičkářem byl Čihák a získal vedení na stranu Rokycan. Tři minuty na to Pavlík po narážečce s Turkem vystřelil ze  22 metrů nechytatelnou střelu do šibenice a upravil na konečných 2:2.

Diváků : 100.

Rozhodčí : Ardelenanu.

Branky Pavlík 2 – Procházka a Čihák.

Sestava Horažďovic :  Boček – Malý, Frýzek, Turek, Jánský, Pavlík, Šafanda, Kočí(78.Sova), Pícka, Krch(68.Jůda)

Sušice  - Hor.Bříza 3:3 (2:1)

Předcházející zápasy obou soupeřů končily vždy vítězstvím toho který měl výhodu domácího prostředí. Úvod zápasu naznačoval, že obdobně byl mohl skončil i ten hraný v Sušici. Domácí již v 6. po rohovém kopu zahrávaném Prchlíkem a úspěšné hlavičce Hody šli do vedení.  Možnost zvýšit měl v 19.minutě Sládek, ale jeho sólový nájezd na brankáře  skončil přestřelením jeho branky. Hosté stále více dávali o sobě vědět , ale výsledkem jejich snahy byla  jen série rohových kopů. Po jednom z nich se podařilo ve 36.minutě vyrovnat. Míč centrovaný od rohového praporku nedostatečně brankář Kodýdek vyrazil, ten se dostal ke kapitánovi hostů Frázovi a ten umístěnou střelou vyrovnal. V závěru první půle se zajiskřilo před oběma brankami. Ve 41.minutě  střelu  Sládka z osmi metrů vyrazil . Ve 43.minutě se dostal sám před brankáře  Kindelmana Ticháček, který chtěl gólmana domácích přehodit, ale ten jeho úmysl vystihl.V protiútoku  se dostal před pokutovým územím k míči Prchlík a jeho střela k tyči znamenající gól do kabin měl domácí do další části zápasu uklidnit. V 56.minutě  vyslal vydařenou střelu na branku hostů Hrach směřující do levého horního rohu , ale brankář Liška bravurním zákrokem jeho střelu vyrazil na rohový kop. V 58.minutě se dostal k míči zcela volný  Fráz  a svojí druhou brankou opět srovnal na 2:2. O minutu později se uvolnil na hranici velkého vápna Hrach obloučkem přehodil Lišku, ale  míč směřující do branky se nakonec odrazil od břevna  zpět do hřiště. V 70.minutě  po sérii hlaviček v pokutovém území hostů  se dostal míč k Pavlu Brabcovi a Liška musel po třetí v tomto zápase kapitulovat 3:2.  V 76.minutě podržel domácí Kindelman, který musel čelit samostatnému nájezdu Ticháčka a již podruhé v tomto zápase byl úspěšnější než útočník hostů. Přesto musel gólman domácích po třetí lovit míč ze své sítě. V 86.minutě se opřel po závaru před domácí brankou k míči Šilhánek a obloučkem poslal míč za do domácí branky a rozhodl o tom, že se body poprvé ve vzájemném duelu těchto soupeřů dělily.

Diváků : 80 ; ŽK: 0:2

Branky: Brabec, Hoda, Prchlík - Fráz 2, Šilhánek

FK Tachov -  Rapid 1:2 (0:2)

Diváků : 150 ; ŽK: 1:6; ČK: 0:1

Branky: Braun - Jílek, Kovařík

J.Domažlice  - Bolevec 1:1 (0:0)

Diváků : 150 ; ŽK: 1:1

Branky: Kacerovský – Sedláček