1. B třída - skupina B 25 . kolo : 11.-12.6.

1.  B   T Ř Í D A – skupina B

Nejhorší varianta sestupu se začíná naplňovat

Začíná se naplňovat ta nejhorší možná varianta v 1. B třídě. S touto soutěží se musí rozloučit z důvodu sestupu Sokol Měčín a s největší pravděpodobností i béčko TJ Sušice. To si zřejmě svůj ortel podepsalo v domácím utkání když nedokázalo přehrát do té doby poslední Plzeň Letnou. Ta se sice v tabulce posunula na předposlední místo, což ale nic neřeší a společně s Měčínem je již jistým sestupujícím . Třetím  kdo opustí tuto soutěž je Sušice B. Ta by se mohla zachránit jedině v tom případě kdyby vyhrála v posledním kole v Hradešicích a za předpokladu, že Švihov by dokázal  remizovat v Chlumčanech. To je ale teorie a zejména šance oslabeného Švihova tuto variantu realizovat jsou velmi malé.

Svatobor Hrádek – SK Strážov  0 : 0

V utkání dobré  nechyběla bojovnost, vůle i nasazení . Na obou stranách  dominovaly  na čele s brankáři Sládkem a Javorským kteří toho útočníkům příliš nedovolili. Když vytvořené brankové příleřitosti  nebyly ani na jedné straně využity došlo ke spravedlivé dělbě bodů.

Sestavy

Svatobor Hrádek : Sládek -  Průša, Pitel, Milfort, Gajdečka, Jiřina Holeček Radek, Kutil, Javorský, Adamec, Vomela, střídali Vojta a Prexl.

Sestava Strážova : Javorský – Helm, Čížek, Paleček(Kolloross P.) , Michel, Soušek, Pangerl, Vítovec Z., (46.Fremut) , Petr Presl, Janka, Smolík.

Diváků : 120

Trenér Svatoboru Jindřich Zdeněk : „Spravedlivá dělba bodů“.

Hrající trenér Strážova Petr Presl : „ Myslím si, že jsem odehráli v Hrádku dobrý zápas a určitě jsme byli k vítězství blíže než soupeř. Dařilo se nám v obraně i ve středu hřiště, méně jsem již spokojen s koncovkou. Vytvořili jsem si i více brankových příležitostí. Ta největší osm minut před koncem kterou měl Smolík byla tutová,  ale zůstala po faulu na našeho hráče  v pokutovém území nepotrestána pokutovým kopem. Nevím již jaká  jiná penalta by se měla pískat, když ne ta po tomto faulu “.

Spoje Plzeň - Měčín 6:1 (2:1)

Je rozhodnuto. Měčín klesl v tabulce na poslední místo a je již jistým sestupujícím . Domácím ani toto vítězství není nic platné, neboť do baráže postupují Hradešice.

Diváků: 100 ; ŽK: 2:2

Branky: Krátký 2, Toman 2, Krečmer, Pohlot - Frič

Švihov - Hradešice 3:8 (0:5)

Oslabený domácí tým utrpěl vysokou prohru . Ta přinesla radost do Hradešic které se mohou těšit na to, že jejich celek si zahraje baráž o možnost postupu do 1.A třídy !

Branky: 70.90.Brož,86.Čížek J. -  24.Kotiš,31.Hlaváč,35.Šašek,39.Ryba PK,48.Lávička,
60.Vaněček,63.Kodýtek,88.Pivnička
Rozhodčí : Beran
Divaků : 60, ŽK 0:1.
Sestava Švihova:   Kasal(61.Voráček)-Zadražil,Havlíček,Duchek, Milata,Pflug, Vrba, Turoň, Čížek R., Brož, Osvald(50.Čížek J.)

Losiná  - Mochtín 1:3 (1:2)

Mochtín získal v Losiné  zasloužené tři body po kvalitním a taktickém vedeném boji. Již v šesté minutě se z levé strany po úniku prosadil Dvořák 0:1., Pak měl Mochtín  kopat penaltu za evidentní ruku domácího obránce ve vlastním pokutovém území, ale rozhodčí Lang  vše vyhodnotil jinak. V 18.minutě se  Losiné  podařilo vyrovnat na 1:1 vydařenou střelou k tyči, ale to bylo  od domácích vše. Snažili se přehrát svého soupeře , jejich hře však chyběla větší přesnost a nasazení. Mochtín hrál v pohodě. Ve 32.minutě  se dostal k míči  Valečka a z hranice šestnáctky poslal míč pod břevno domácí branky  0:2. Ve druhém poločase se hrála vyrovnaná partie. Domácí se tlačili do útočení, ale mnoho šancí si nevypracovali Až samotný závěr zápasu přinesl hodně vzruchu. Nejdříve v 85.minutě nastřelila břevno domácí Losiná. Vzápětí  nastřelil břevno i mochtínský Kopecký, po něm po krásné akci hlavičkoval  jen těsně mimo branky hostující Pavel Švátora. To však nebylo všechno. V 88.minutě vypracoval  gólovou šanci Dvořákovi Tománek a ten se nemýlil a svým druhým gólem jistil  mochtínskému týmu další tři body.

Diváků: 80

Branky: Jambor - Dvořák 2, Valečka

Sušice B - Plz.-Letná 1:1 (0:0)

Domácí nevyužili jedinečné příležitosti uspět s do té doby poslední Letnou k zisku třech bodů které by určitě odvrátili možnost přímého sestupu. Zvláště po té, kdy Žichovice doma jim výhrou nad béčkem Chlumčan k tomu nahrály je neúspěch Sušice velkým zklamáním.

Diváků: 80; ŽK: 1:2

Branky: Kodýdek - Čech

Žichovice -  Chlumčany B 2:0 (1:0)

Ve 25.minutě centroval míč před branku hostů Chod a z hranice malého vápna Chalupný hlavou  poslal Žichovice do vedení. Hosté měli v prvním poločase tři vyložené šance k tomu aby zvrátili výsledek, ale dvakrát byli v koncovce nepřesní a jednou se vyznamenal domácí gólman Doubek, který jejich šanci zlikvidoval.  V 63.minutě si oba hráči kteří zařídili první branku si úlohy vyměnili. Chalupný našel  přihrávkou Choda a ten po uniku  šel sám na brankáře hostů a střelou k tyči zvýšil na konečných 2:0.

Diváků: 100

Branky: Chalupník, Chod; ŽK: 2:3

Sestava Žichovice :  Doubek -  Turek, Staněk(70.Brož), Šiška, Roušar, Bernard, Chalupný(78.Vítek), Chod, Lavička, Šimanovský(86.Šuba J.st.), Frýda.

Nepomuk -  Dl.Ves 4:1 (2:1)

Ten kdo očekával zdramatizování boje o první místo se nedočkal. Domácí chtěli rozhodnout na svém hřišti a to se jim také podařilo.V sobotu do Strážova tak pojedou jako jistý postupující do 1.A třídy.

Diváků: 150; ŽK: 1:4; ČK: 0:1

Branky: Slach 2, Mašek, Zajíc - Kadlec