Nad Nýrskem se vztahují  mračna

Nečekaně do zapeklité situace se zkomplikováním na konci divizní tabulky dostali fotbalisté Okuly Nýrsko. Po prohře v Rokycanech budou nuceni bez ohledu na poslední výsledek doma se Staňkovým čekat, zda z divize nesestoupí více než jeden z účastníků z Plzeňského kraje. Při variantě dvou sestupujících z divize by se tak Okula dostala do situace, kdy by musela o zachování účasti v KP bojovat v baráži. Při variantě jednoho sestupujícího z divize do našeho kraje by se baráži Nýrsko vyhnulo , neboť při rovnosti bodů s Bolevcem má  se ziskem čtyř bodů lepší vzájemnou bilanci Okula .

SK ZČE Plzeň – FK Horažďovice  2 : 2 (2 : 0)

p.Malý

Úvod zápasu se hostům nevydařil a  důsledkem špatného během třinácti minut prohrávali o dvě branky. Ve 2.minutě zaváhala horažďovická pravá strana obrany, centr do jejich vápna a Spörl  z malého vápna dává na 1:0. Ve 13.minutě naběhl  na obranu hostů na dlouhý pas Kubík  který přesným přehozením Věnečka zvýšil na 2:0. Domácí i nadále měli hru pod svojí kontrolou. Ve 29.minutě střílí )Krch, ale domácí brankář stačil odvrátiti na rokový kop. Ve 32.minutě podržel hosty Věneček který zlikvidoval nebezpečnou střelu Votípky. V 35.minutě měl šanci Kočí, ale tísněn obráncem zakončil mimo domácí branku.

Do druhé půle nastoupili hosté jako vyměnění a celou tuto část byli lepší svého soupeře.  V 60.minutě dlouhý výkop Věnečka, míč nachází  Marka  Šalandu, ten  prodlužuje hlavou na Pavlíka který  hlavou snižuje na 1:2. Tři minuty na to opět Rychlá spolupráce Šalandy s Pavlíkem který nahrává na Kočího a ten  podél brankáře vyrovnává jak se později ukázalo na konečný stav tohoto zápasu.Osm  minut před koncem  měl možnost strhnou vítězství na stranu Horažďovic  po střele Pavlíka z 25 metrů, ale domácí stačil  vyrazit s námahou na rohový kop. Vzápětí  střílí branku Šafanda , ale ta mu pro údajný ofsajd nebyla uznána. Branky : Spörl, Kubík - Kočí 2

Rozhodčí : Duda Václav

Sestava hostů : Věneček- Stulík, Malý, Frýzek, Turek, Jánský, Pavlík, Šafanda (88. Želísko) ,  Kočí(78.Sova), Krch(42.Macoun), Jůda.

Rokycany – Nýrsko  3:1 (2:0)

Jiří Vondra

Domácí Rokycany s několika dorostenci v základní sestavě a i hosté stále ještě bez Kajínka potřebovali v tomto zápase body. Začátek byl vyrovnaný. Obě mužstva si vypracovali několik střeleckých příležitostí. V 16. minutě si obrana hostí nepočínala dostatečně důrazně a toho využil domácí Mraček ke vstřelení vedoucí branky. Hosté se snažili o vyrovnání, Dostali se do několika dobrých šancí, ale bohužel bez konečného efektu.Ve 40. minutě zahrávali domácí rohový kop. Ten se ještě podařilo nýrskému Šteinerovi odvrátit na další rohový kop. Z něho se již dokázal Mraček v zápase podruhé trefit  do černého a hlavou zvýšil na rozdíl dvou branek. Za stavu 2:0 pro Rokycany se odcházelo do kabin.
Druhý poločas již hráli domácí v pohodě a byli lepším mužstvem na hrací ploše. A i když hned v úvodu se dostal hostující Presl do vyložené šance sám na brankáře však neuspěl, postavil tak domácí definitivně na nohy. Ti u všeho byli o dva kroky dříve a začali si vypracovávat i brankové šance, které zatím Nýrský brankář daněk stačil likvidovat. Jenže v 65. minutě pronikl domácí Straka do pokutového území a prostřelil daňka potřetí. V 75. minutě sice po průniku Rubáše a následném faulu nařídil rozhodčí penaltu, kterou Kadlec proměnil a snížil na 3:1. Domácí to však z pohody již nedostalo a jen několik vynímečných zákroků Daňka jim zabránilo ke zvýšení skóre v jejich prospěch. Nýrsko tak po zásluze odjíždí bez bodu a musí počkat až do posledního kola jak to vše dopadne.

Rozhodčí : Šustek
Diváků : 240  ; ŽK: 1:4

Branky: vlastní 2, 16.,40.Mraček, 65.Straka  – 75.Kadlec(PK)

Sestava Nýrsko: Daněk - Hájek, Polák, Šteiner(87.Kajínek), Ulip - Presl, Hebnar, Kadlec, Šulc(79.Valenta) - Zahrádka, Rubáš

Rapid Plzeň – TJ Sušice   0 : 0