III.třída muži - 25 . kolo : 11.-12.6.

III. TŘÍDA

ROZHODNE  AŽ V  POSLEDNÍ KOLO

Mimo dilema kdo obsadí první místo ve III. třídě se v předposledním kole  řešilo i další dilema kdo tuto soutěž bude muset společně s již jasně sestupujícím Zavlekovem opustit. Na čele tabulky je jasno v tom, že známe vítěze kterým je Sokol Veřechov. Definitivně ale neznáme ještě druhého postupujícího. O něm rozhodne až přímý souboj závěrečném kole v Horažďovicích kde domácí béčko hostí rezervu SK Strážov.  Oba největší aspiranti na sestup béčka Janovic a Chanovic dokázali na hřištích soupeřů stoprocentně bodovat a tak o tom, kdo nakonec sestoupí rozhodne až poslední kolo. Blíže k záchraně mají Janovice B  kteří hostí áčko Týnce. Tonoucí Chanovice B po naprostém jarním výpadku v první polovině začaly se začaly nadechovat k záchraně možná již příliš dlouho. Nakonec to nemusí vyjít ani jednomu béčku a v případě sestupu dvou celků z 1.B třídy budou sestupovat tři družstva do IV.třídy! Proto teoreticky nemá jistou záchranu ani Sokol Plánice ,který musí přidat pojistku v podobě vítězství doma nad Sokolem Měcholupy.

Týnec A - Chanovice B 1 : 5 (0 : 1)

Tonoucí se v sestupových vodách tým hostů zahájil své záchranářské práce možná opožděně. Na Týnci sehráli kvalitní utkání ve kterém domácí přehráli a získali jejich skalp. Jedinou branku domácích dal v poslední minutě po přihrávce  od Knotka kanonýr Mužík.

Rozhodčí: Vondráček Václav

Diváků: 20, ŽK 1:1
Branky: 90. Mužík Radek - 1. vlastní, 60. Vivatenko Jurij, 68. Nadych Andrej, 72. Nadych Andrej, 80. Johann Eugen

Měcholupy - Janovice B 1 : 3 (0 : 2)

Domácí po nejslabším výkonu v tomto ročníku přenechali důležité body k záchraně hostům.

Rozhodčí: Veverka Jan

Diváků: 45
Branky: 91. Kanta David - 7. Mareš Karel, 35. Slivoň Václav, 56. Slivoň Václav

Kolinec - Neznašovy 2 : 2 (2 : 0)

V prvním poločase domácí jasně hosty přehráli. Po změně stran však po třech pokutových kopech hosté vyrovnali. Domácí se cítili po utkání poškozeni přísně nařízenými pokutovými kopy.
Rozhodčí: Holeček Miroslav

Diváků: 30, ŽK  2:1
Branky: 2. Hanus Josef, 35. Hanus Josef - 60. Mundl Martin, 70. Mundl Martin

Veřechov - Horažďovice B 3 : 2 (2 : 1)

Na 150 diváků se přišlo podívat v zápase jara této soutěže do Veřechova. Domácí si těsným vítězstvím v utkání výborné úrovně zajistili definitivně první místo. Hosté o svojí postupovou

šanci musí bojovat až do posledního kola.
Rozhodčí: Bureš Jiří

Diváků: 150, ŽK 3:2
Branky: 27. Raška Pavel, 40. Vítovec Josef, 70. Šatra Roman - 29. Duban Michal, 50. Kavale Luboš

Velhartice - Plánice 2 : 0 (1 : 0)

Klára Hrdličková

Velhartičtí k zápasu nastoupili s jasným cílem zisku tří bodů a tomu i odpovídal i průběh celého zápasu. Hra se odehrávala převážně na polovině soupeře, hráči z Plánice nedostávali o Velhartic skoro žádný prostor ke hře a k vážnějšímu ohrožení domácí svatyně. Po několika šancích ze začátku zápasu se větší akce odehrála na hřišti v 17. minutě zápasu. Po faulu na P.Fleisiga rozehrál P.Kučera trestný kop a přihrál P.Poledníkovi. Ten před brankou našel volného L.Pilíka, který míč zpracoval a rozhodl se ne pro přímou střelu a pro další přihrávku na nestřeženého M.Prunera. Jemu se ale míč hlavou nepodařilo přesně zpracovat. V další minutě se před brankou tři hráči Velhartic snaží zakončit a dostat míč přes rozhozenou obranu, ale míč se brankovou čáru umístit nepodařilo a nakonec obránce Plánice zaskakuje za brankáře a z brankové čáry vyráží.Další akce se odehrála ve 35.minutě, kdy J.Vaněk u postranní čáry vybojoval míč, který následně přihrál P.Kučerovi. Ten v pádu ještě stačí přihrát P.Poledníkovi, který šel s míčem přímo na bránu. Jeho prudká střela skončila přímo v rukou plánického brankáře.Ve 39.minutě míří k soupeřově brance J.Bejvl, přihrává P.Poledníkovi, kterého dělila mezi brankou hradba čtyř obránců Plánice. Ničeho se nezalekl doslova prokličkoval všechny před ním stojící hráče a nic mu již nebránilo vystřelit na branku a konečně poprvé skórovat. Do šaten odcházejí domácí s jednobodovým náskokem.

Druhá půle měla stejný průběh jako ta první. Velhartice dál tlačí před plánickou brankou a snaží se zvýšit skóre. V 51. minutě hlavou prodloužil L.Pilík na P.Poledníka, který zvyšuje na 2:0 a dodává domácím většího uklidnění. V 60.minutě mají dvě šance Plánice - první střela a Velhartice zachránila tyč branky, druhou šanci vyráží nohou domácí gólman L.Waldmann.

V 72.minutě hází aut M.Pruner až na pokutové území, kde se několik domácích hráčů snaží zakončit, nakonec se míč dostane k M.Vilikovskému, který z otočky vystřelí, ale bohužel nad. Domácí se ještě ke konci zápasu snažili zvýšit skóre. V 89.minutě u postranní čáry získává míč M.Bejvl a přihrává před branku L.Pilíkovi. Ten vystřelí na bránu, míč ale míří nad.

Do konce utkání už ke změně skóre nedošlo a tak Velhartice vítězí 2:0.

Rozhodčí: Vondra Jiří

Diváků: 70,  ŽK 3:0
Branky: 39. Poledník Pavel, 52. Poledník Pavel

Sestava domácí:Waldmann Luděk, Vilikovský Miroslav, Prosr Pavel, Kopačka Michal, Fleisig Petr ( p. Ruda ), Bejvl J. ( Martin Sádlík ), Kučera Petr, Vaněk Josef, Pruner Milan, Pilík Luboš, Poledník Pavel ( M. Bejvl )

Zavlekov - H.M.Boží 4 : 0 (1 : 0)

Úspěšná koncovka která chyběla domácím v průběhu jarní části soutěže  se dostavila až  v poslední  domácím  zápase ve III.třídě se kterou se z důvodu sestupu minimálně na jeden rok loučí.

Rozhodčí: Dolejš Jiří

Diváků: 30, ŽK 1:1

Branky: 20. Maxa Jan, 55. Fous František, 70. Fous František, 80. Fous František

Strážov B - Hrádek B 2 : 1 (2 : 1)

Domácí museli dotahovat jednobrankový náskok Svatoboru z 20.minuty, kdy  využil zaváhání v domácí obraně Prexl 0:1. Ve 27.minutě se střelecky prosadil Pangerl a gólem do šaten rozhodl v poslední minutě první půle Smolík. Po přestávce domácí vědomi si šance bojovat v posledním kole o postup chyběl v koncovce klid  a v cestě ke skórování měli velkou překážku v dobře chytajícím gólmanovi hostů, který svůj tým uhájil od větší prohry.

Rozhodčí: Lažánek Karel

Diváků: 110, ŽK 0:2.
Branky: 27. Pangerl Josef, 45. Sádlík Václav - 20. Prexl Jaroslav