Okresní přebor mužů - 25 . kolo : 11.-12.6.

OKRESNÍ PŘEBOR

Sestupy z 1.B třídy ovlivní sestupy v okrese

Pravděpodobnost  sestupu dvou celků z 1.B třídy se více méně naplnila. I když je tu ještě malá  teoretická naděje pro béčko Sušice,  realita hovoří o tom, že i její  sestup je již na spadnutí. Od toho se odvozuje  počet sestupujících z okresního přeboru a III.třídy.  Na sto procent již mají jistý  z OP sestup Hradešice B a Myslív a při sestupu TJ Sušice B z 1.B třídy se  ještě rozhodne o sestupu dalšího z dvojice  Mochtín B a  Sokolem Nalžovské Hory. Mochtín B hraje v posledním kole doma s Pačejovem a N.Hory zajíždí do Bezděkova. Nalžovské Hory musí vyhrát a čekat na klopýtnutí mochtínské rezervy doma.

Velké Hydčice - Bezděkov 1 : 0 (1 : 0)

Utkání bylo od počátku vyrovnané . V prvním poločase byli aktivnější domácí což potvrdily po pěkné akci ve 22 min. gólem Tyrpekla. Ve druhém poločase byli aktivnější hosté z Bezděkova , ale k vyrovnání se nedostali .Domácí podržel gólman Šípek .

Rozhodčí: Haviar Štefan

Diváků: 40  , ŽK 2:3

Branky: 22. Tyrpekl Vladimír,

Nezamyslice - Janovice 4 : 2 (2 : 1)

Hosté podřídili klubové zájmy záchranou B týmu ve III.třídě a tak nepřijeli do Nezamyslic v té nejsilnější sestavě.  Domácí po přestávce vzali  režii utkání do svých rukou . Ve 49. minutě zvýšili svůj náskok a  Kraucherem z pokutového kopu  a když  Burda zvýšil na 4:1 ,

pak si v závěrečné  čtvrthodince již výsledek pohlídali.
Rozhodčí: Petrželka František

Diváků: 25, ŽK  0:3, ČK 0:1 (86.Hanus  2 ŽK)
Branky: 14. Musil Ondřej, 40. Kraucher Lubomír(PK) , 49. Niebauer Roman, 73. Burda Josef - 43. Keřlík Václav, 79. Loder Jakub

Luby B - Hradešice B 4 : 3 (2 : 2)

V Lubech se hrálo pro diváky atraktivní utkání které mělo pro nádech  důležitosti  jeho výsledku. Hosté v něm bojovali o svojí šanci záchrany v přeboru. Od úvodního hvizdu rozhodčího Habady  hýřili aktivitou a ta jim  v 9.minutě přinesla gólem Fořta vedení. Ani po této brance úsilí hostů neochablo. Domácím po dvaceti minutách se podařilo se soupeřem srovnat krok a mezi 33. a 36.minutou se jim podařilo otočit výsledek. Do kabin se stav ale opět skóroval , když hostům k tomu pomohla vlastní branka lubské rezervy. I po přestávce se hrálo ve svižném tempu. Rozhodující pro vývoj zápasu byla 74.minuta kdy měli hosté možnost získat vítězství na svojí stranu, ale výhody z pokutového kopu nevyužili. Domácím se podařilo hned z protiútoku druhou brankou Michala Poupy v tomto duelu získat opět vedení na svojí stranu. Hosté po té hru otevřeli, hráli vabank a   Luby mohly ještě své vedení zvýšit, ale sólové nájezdy Poupy a Maxy již brankovou žeň  nepřinesly.
Rozhodčí: Habada Vladislav

Diváků: 30, ŽK 5:3
Branky: 33. Křížek Miroslav, 36. Sydorenko Vasyl, 56. Poupa Michal, 75. Poupa Michal - 9. Fořt Ondřej, 42. vlastní, 58. Mazuch Jiří

Dešenice - Pačejov 2 : 4 (1 : 3)

Pačejov  přijel na hřiště do Dešenice s jasnou vizí nenechat nic náhodě a ziskem bodu si bez ohledu na ostatní výsledky zajistit klidný závěr sezóny. Po úvodních dvaceti minutách  hry bez branek to byli hosté kteří měli do konce zápasu již vývoj skóre ve své režii.Dokázali ho  dotáhnout do vítězného konce a vrátit tak domácím podzimní prohru z domácího trávku.

Rozhodčí: Vizingr Štěpán

Branky: 22. Hvězda Jiří, 85. Poupa Jiří - 20. Pavelec Petr, 26. Cikán Milan, 36. Pavelec Petr, 63. Mrázek Jiří

Myslív - Mochtín B 2 : 6 (1 : 1)

V úvodu utkání začali lépe domácí, kdy mohli jít do vedení po šanci Michala Bláhy, ale tuto možnost promarnili. Hosté byli úspěšnější  , když ve 20.minutě využil chyby v domácí obraně Hanuš Pihart . Brankou do kabin se ve 44.minutě podařilo domácím z trestného kopu Markem vyrovnat. Do druhé půle vstoupili lépe hosté a již ve 46.minutě měli velkou příležitost jit do vedení. Šťastnější byli domácí kteří v 53.minutě střelou   z dálky Michala Bláhy pod břevno   se ujali vedení.  Služby  Milana Bejvla využili hosté o deset minut později kdy tento hráč po chybě myslivské obrany vyrovnal. Pak přišly dvě velké chvíle Hanuše Pikharta který v 71.minutě po vyšachování domácí obrany upravil na 2:3  a 78.minutě zvršil  svůj hattrick  2:4. Hosté také v další části zápasu střelecky excelovali a góly Pavlík a  Dvořáka  ozdobili svůj výkon přesvědčivým vítězstvím.

Rozhodčí: Abraham Josef

Diváků: 80, ŽK 0:2
Branky: 44. Marek Zdeněk, 53. Bláha Michal - 20. Pikhart Hanuš, 63. Bejvl Milan, 71. Pikhart Hanuš, 78. Pikhart Hanuš, 83. Pavlík Jaroslav, 89. Dvořák Dalibor

Svéradice - Železná Ruda 3 : 0 (:0)

Václav Dušek ml.

Hosté již s postupem do 1.B třídy v kapse přijeli do Svéradic ke šlágru kola pouze s deseti hráči. Kdo si však myslel, že domácí oslabeného soka hladce přejedou, ten se hluboce mýlil. Železnorudští nepřijeli jen bránit a vytvořili si hned první velkou šanci zápasu, ale kapitán Greiner mířil těsně vedle. Na druhé straně pak měl plné ruce práce brankář Kubeš, ale se dvěma tvrdými střelami kanonýra Lukáše Soukupa si bravurně poradil. Domácím jinak hra soupeře dělala problémy a přesilovka na hřišti v prvním poločase nijak znát nebyla. V tom druhém už hostům začali postupně docházet síly, zato Svéradice mohli hru oživit střídajícími hráči. To byl nakonec asi rozhodující faktor utkání. Čerstvému Větrovcovi totiž stačily dvě minuty pobytu na hřišti, aby jeho hlavička poprvé rozvlnila síť. Osm minut na to přidal druhou branku domácích dorážkou S.Makovec a bylo prakticky rozhodnuto. V závěru ještě nabídl divákům zajímavý kousek svéradický Marek, když z nařízené penalty nejdříve nechal vyniknout brankáře Kubeše a z následné dorážky z malého vápna před prázdnou brankou sice rozvlnil síť, ale jen tu ochranou za brankou. Následně však přidal šťastnou třetí trefu domácích S.Makovec, když ho hostující obránce odkopem trefil a odražený míč skončil v brance.

Branky: 62.Větrovec Jakub, 70.Makovec Stanislav, 90.Makovec Stanislav

Rozhodčí: Harmady Miloš, ŽK: 2:0, Diváci: 100

Sestava domácích : M.Soukup - L.Švec (46.Šrámek), Kába, Marek, D.Pavlovský - Vápeník, Vonášek, Petrášek, S.Makovec - Vrána (72.Z.Prokopec), L.Soukup (60.J.Větrovec)

TJ Nalž. Hory - Vrhaveč  2 : 1 (1 : 0)

Nervózní průběh zápasu ve kterém šlo domácích  o body potřebné k záchraně, hostům pak o udržení si 3.místa. Oba celky hrály s velkým nasazením . V koncovce se tentokráte více dařilo domácím kteří získali dvoubrankový náskok který hosté korigovali až v poslední minutě čestným úspěchem jehož autorem byl Funěk.

Diváků: 70, ŽK 1:5, ČK 1:1 (81.Vobrouček – 60.Kocum, oba 2x ŽK)
Branky: 39. Štěpánek , 46. Štěch Petr(PK) - 89. Funěk Tomáš