1. B třída - skupina B 24 .kolo : 4.-5.6.

1.  B   T Ř Í D A – skupina B

Nejaktuálnější výsledky

Hradešice opět vrátily na druhé místo

Domácí prostředí tentokráte přineslo zástupcům Pošumaví bodové zisky. Strážov v derby s Dlouhou Vsí uspět těsným vítězstvím. Stejně tak byl úspěšný Mochtín v souboji s vedoucím týmem tabulky a výsledkem 1:0 skončilo i další derby v Hradešicích kde nechaly body Žichovice. Domácí se tak opět navrátili na druhou příčku tabulky a mají velkou šanci si vybojovat možnost v baráži hrát o postup do 1.A třídy.Přitom teoreticky neztratili ještě možnost skončit i na prvním místě.

Mistrovské zápasy mezi plzeňskou Letnou a Švihovem přináší divoké výsledky. Po podzimní prohře ve Švihově tentokráte s oslabeným soupeřem udělala doma rázný proces a vrátila mu půl tucet obdržených branek ve Švihově tentokráte  na svém hřišti . existenční zápas pro oba týmy se hrál v Měčíně. Domácím se podařilo sedm minut před koncem obrátit výsledek , ale radovat se z plného zisku bodu se jim opět nepodařilo. Zatím co před týdnem se jim podařilo ve Švihově vyrovnat v nastaveném čase, doma v poslední minutě jim štěstí nepřálo a o body se musela dělit. Dvě kola před koncem se tak mraky zatahující se nad týmem kterému hrozí sestup ještě více zatáhly.  Na vlas stejným výsledkem vrátil Svatobor´Hrádek v domácím prostředí  Plzeňanům podzimní porážku kterou utrpěl na jejich hřišti.

Plzeň –Letná -  Švihov 6:0 (3:0)

Hosté v kombinované sestavě bez potrestaných hráčů a zraněných opor neměli v Plzni na hřišti sestupem tonoucích domácí Letné neměli příliš šancí na úspěch. Letné opět výrazně pomohl čtyřmi góly k vysokému vítězství nestárnoucí kanonýr Kaluba.

Rozhodčí : Kraus
Sestava Švihova :  Kasal -Zadražil,Kudják,Pflug(58.Petrus), Jílek,Bešta,Turoň (50.Osvald), Havlíček, Čížek,Duchek,Vrba
Diváků : 50 ; ŽK: 1:0

Branky: Kaluba 4, Vaněk 2

Měčín  - Sušice B 2:2 (1:1)

V existenčním zápase obou týmů kdo z koho v souboji o sestup se ujali vedení hosté  ve 23.minutě utěšenou střelou Sládka z dálky. Dopmácí vyrovnali gólem do kabin ve 45.minutě kdy se ujala po střele Kodýtka Fričova hlavička. Chmury v závěru zápasu rázem pro domácí rozptýlila 83.minuta kdy vydařená střela Korčíka pod břevno  poslala domácí do vedení. V 90.minutě se ale projevila osobnost opory zadních řad  A týmu TJ Sušice Hody který si naběhl na rozehraný trestný kop a hlavou nezadržitelně vyroval. I přes důležitost zápasu se hrálo slušně a

Rozhodčí : Požárek Zdeněk

Diváků : 50; ŽK: 2:0

Branky: Frič, Korčík - Hoda, Sládek

Sv.Hrádek -  Spoje Plzeň 3:1 (0:1)

První poločas se hrál za převahy hostí. Domácí s potížemi se sestavou úporně bránili a dovolili hostům jen jedenkrát skórovat Santoriusem ve 41.minutě, který prostřelil jinak výborného Hanzla v brance Svatoboru. Přestávka nalila domácím sílu a víru ve své schopnosti a už v 53.minutě po faulu v pokutovém území proměnil nařízenou penaltu Adamec. Hosté potřebovali  vyhrát, vrhli se do útoku a v 65.po uvolnění Liborem Kutilem zúročil únik z poloviny hřiště Prexl,který upravil skóre na 2:1. V útočné fázi dobrých hostů dokonal po  uvolnění a centru Václava Vojty Tomáš Adamec. V utkání plně platilo, že fotbal se nehraje jen na krásu, ale také na branky.

Rozhodčí : Kopejko.

Diváků : 120; ŽK: 4:4

Branky: Adamec 2, Kutil – Santorius

Sestava Hrádku :  Hanzl, Průša, Pytel,Gajdečka, Javorský, Hošek,Kutil, Jiřina, Adamec, Volela. Střádali :  Prexl, Vojta, Gabriel.

Trenér Svatoboru Jindřich Zdeněk : „Celý poločas jsme se úspěšně bránili převaze hostů. Po přestávce mužstvo včetně hráčů z B  týmu kteří hrají bez tréninku pokořili vůlí  a bojovností kvalitní  tým z Plzně“ .

Mochtín  - Nepomuk 1:0 (0:0)

Nepomuk, vedoucí tým tabulky na hřišti v Mochtíně neuspěl. Měl sice v první části zápasu výraznou převahu a spoustu gólových šancí, ale gól nedal. Dvakrát trefili Zajícem tyč, a jednou pomohlo Mochtín břevno. Zbytek  střel pochytal brankář Rajtmajer. Domácí tým Mochtín zdecimovaný velkou marodku se zaměřil na pozornou obranu. Všichni hráči bojovali s velkým nasazením a ve druhém poločase rozhodli o svém vítězství. To se již hrála vyrovnanější partie se šancemi na obou stranách. Tlak Nepomuka slábl, Mochtín naopak několikrát po rychlých  kombinačních akcích vystrašil brankáře hostí Barocha. Rozhodující moment utkání přišel v 72 minutě. Střídající Tománek zatáhl míč po pravé straně hřiště, přihrál před branku Dvořákovi a ten se nemýlil – 1:0. Závěr byl hodně dramatický, ale změnu skóre již nepřinesl. Hosté stačili jen nastřelit břevno, domácího Kopeckého v čisté gólové šanci naopak vychytal brankář Nepomuka.

Diváků : 150 ; ŽK: 1:1

Branka: 72.Dvořák

Strážov  - Dlouhá Ves 1:0 (1:0)

Po delším půstu zaviněném zraněním z dopravné nehody se do sestavy domácích navrátil Janka, jehož návrat byl na hře  domácích znát, ale v sestavě naopak chyběl střelec Mayer. Toho zastoupil tentokráte Vacík, který již ve čtvrté minutě dokázal po přihrávce Janky usměrnit míč hlavou do branky hostů. Domácím patřil herně první poločas  ve kterém si dokázali vytvořit další brankové příležitosti. Velkou šanci měl Janka který šel sám na brankáře a byl v pokutovém území faulován, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Janka s Vacíkem měli další šance , ale skóre se od čtvrté minuty již nezměnilo. Po přestávce měl tutovku opět Janka, obešel dva hráče a v rozhodující chvíli míč vystřelil, ale trefil jen gólmana. To nakonec mohlo Strážov stát body, když v závěru šli hosté tři na brankáře Vacka , ale otáleli se zakončením tak dlouho až nakonec sami o míč přišli.

Rozhodčí : Marx.

Diváků : 80; ŽK: 2:4

Branky: 4. Vacík

Sestava domácích : Vacek – Helm, Čížek, Paleček, Michel, Soušek, Vítovec Z., Smolík, Petr Presl, Janka, Vacík (90.Kalista K.)

Sestava hostů : Beránek-Šebelík,Blažek,Rovňan R.(Kadlec),Šperl,-Krůs,Krejčí,Hubený, Drha (Novák)-Tomanec, Valvoda

Hradešice - Žichovice 1:0 (0:0)

František Melka

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný , a tak se mužstva dostávala do šancí jen velmi těžko. Tu první měl domácí P. Řezáč, ale z bezprostřední blízkosti branku přestřelil. Hosté nehráli uprostřed pole vůbec špatně, ale do šancí je pozorná obrana  nepouštěla. Na druhé straně mohl skórovat po centru z pravé strany domácí V. Kotiš, ale jeho hlavička skončila jen těsně vedle branky hostů. Do konce poločasu už se ale nic významného neodehrálo, protože obrany pracovaly spolehlivě, a tak se obě mužstva rozcházela za bezbrankového stavu.

Druhý poločas již nebyl ze stany domácích tak aktivní, přesto si domácí hráči vytvořili několik slibných šancí. Po jedné z nich mohl vstřelit branku domácí  Z. Chmelík a chvilku po něm i F. Šašek, ale zdálo se, že dnes je branka Žichovic zakletá. Naopak po zaváhání domácí obrany mohli skórovat hosté, ale ani jim se nepodařilo vstřelit vedoucí branku zápasu. Když už se zdálo, že si obě mužstva rozdělí po bodu, dokázal se v 85.min po pěkné narážečce v pokutovém území prosadit P. Kodýdek a střelou k tyči rozhodl o vítězství domácího týmu.

Rozhodčí : Pecka

Diváků : 100 ; ŽK: 1:4

Branky: Kodýdek

Sestava domácích-V. Ryba, L. Vaněček, M. Hlaváč, T. Vlk, P. Kodýdek, F. Šašek, Z. Chmelík, P. Řezáč/60.min . P. Lávička/, J. Gabriel/46.min J. Kopal/, V. Hlaváč, V. Kotiš/65.min K. Pivnička/

Trenér František Melka : „Po ostudném propadáku minuulý týden v Losiné jsem dnes dal šanci klukům, kteří zatím do bojů moc nezasahovali a musím je za výkon pochválit. Na naší hře bylo zvláště ve druhém poločase znát, že se nenacházíme zrovna v optimální pohodě, ale nakonec jsme dokázali zvítězit a myslím si že to bylo vítězství zasloužené, protože jsme si dokázali vytvořit více brankových příležitostí. „

Chlumčany -  B  - Losiná 3:2 (3:0)

Diváků : 40  ; ŽK: 1:1

Branky: Duda 2, Milota - Jambor, Tafat