Krajský přebor mužů 28.kolo : 4. – 5.6.

Fotbal se hraje devadesát minut

Derby dvou rozdílných poločasů se hrálo v Horažďovicích. Po první půli domácí překvapivě prohrávali vysoko 0: 3. Nýrsko ve druhém poločase si tento slibný náskok nedokázalo pohlídat a  nakonec se jim podařilo se štěstím uhájit cenný bod k oddálení hrozby baráže.

Horažďovice  - O.Nýrsko 3:3 (0:3)

Domácí začali aktivně a během několika minut zahrávali čtyři rohové kopy z nichž však nic nevytěžili. Nýrsko organizovaně bránilo a trpělivě čekalo na svou příležitost. Ta přišla v 15. minutě zápasu. Po dobré kombinaci se ve vápně dostal k míči Hebnar a podél brankáře otevřel skóre zápasu. Ve 23. minutě překvapil prudkým míčem z pravé strany domácího gólmana Presl a Nýrsko již vedlo 2:0. Domácí působili zaskočeným dojmem a hosté pokračovali ve své stylu. Když ve 36. minutě neudržel domácí brankář Boček  prudkou střelu a hostující Kadlec dorazil na 3:0 pro hosty bylo to z domácíma již dost kriticky. Jediná šance první půle domácích  ve 40.minutě kdy Kočího šanci po závaru před nýrsko brankou vyráží  Daněk. Z následného protiútoku obešel Zahrádka vše co měl v cestě ale na štěstí pro domácí dává jen do tyče. Když minutu před koncem z dobré pozice pálí Šafanda vedle,  odcházeli  domácí do šatny s tříbrankovým mankem.

Bohužel hostující hráči pravděpodobně neposlouchali pokyny svého trenéra v kabině a do druhé půle nastoupili v úplně jiném herním stylu než první půli. Nechali v šatně veškeré prvky fotbalu. Domácí nastoupili jako vyměnění Hráli bez pohybu nasazení, jako by se v zápase nemohlo již nic podstatného stát. Toho samozřejmě využili domácí. Ve 49. minutě potrestali hrubou chybu v hostující obraně  po centru Šalandy  Pavlík doklepává a snižuje na 1:3. V 52. minutě zahrávají domácí Turkem  z levé strany přímí kop. Centr letící do vápna Nýrska nerušeně prolétl až do sítě a byl tu kontaktní gól. Nýrsko se nedokázalo vzpamatovat a domácí pokračovali v tlaku V 75.minutě centruje Šafanda a Pícka hlavou  nastřeluje do brankáře Daňka a ten  vyráží na roh. V 77.minutě opět rychlá akce domácích po ose Pavlík, Šafanda dává Píckovi a ten podle brankáře upravuje na konečný výsledek 3:3.  Po zásluze se dočkali vyrovnání. O několik minut později mohli dokonce jít do vedení, ale míči v cestě po hlavičce Stulíka do sítě stálo břevno. Hosté pak ze štěstím uhájili alespoň bod.

Rozhodčí : Kubec

Diváků : 120; ŽK: 1:3

Branky: Pavlík, Picka, Turek - Hebnár, Kadlec, Šůs

Sestava domácí: Boček, Stulík, Malý, Frýzek, Turek(65.Krch), Jánský, Pavlík, Šafanda, Kočí, Pícka, Jůda

Hosté : Daněk, Valenta, Polák, Presl, Šteiner, Kadlec, Zahrádka, Ulip, Šulc(Pavlík) (Hájek), Hebnar, Šůs.

Štěstěna se k Sušici tentokráte obrátila zády

Překvapivá ztráta bodů Sušice. Tak jak měla v posledních dvou domácích zápasech notnou dávku štěstí, tak tentokráte se štěstíčko k  obrátilo zády a celkově hodnoceno sehrála dost smolný zápas.

Sušice -  Staňkov 0:2 (0:1)

První šanci domácích  ve 4.minutě po hlavičce Sládka vykryl brankář Jánský. V zápětí střílí Frančík těsně nad. V 15.minutě rozehrával  Kodýdek trestný kop, míč posadil na hlavu Brabcovi a jeho hlavičku  opět likviduje brankář Jánský. Ve 28.minutě přišel smolný okamžik pro domácí obranu kdy v pádu zahrál jeden z obránců rukou a nařízenou penaltu Janka s přehledem  proměnil. Po té měl možnost vyrovnat Sládek,který se probil do pokutového území Staňkova, ale míč mu v rozhodující chvíli upíchl  kapitán hostů Štverka do bezpečí.

Do druhé půle nastoupila Sušice s odhodláním zvrátit průběh zápasu. Dokázala si vytvořit výraznou  převahu, ale většina jejich akcí šla vzduchem a tam cesta k úspěchu přes zadáky hostů nevedla. Šance měli Sládek, Brabec a  Hoda. V době největšího tlaku domácích přešli hosté v 59.minutě do rychlého brejku  ose Kaas, Homolka se dostal míč za hranici velkého vápna k Šobrovi a ten s přehledem pod vybíhajícím Míčkem zvýšil na 0:2. Další šance z níž největší měli Sládek a Staněk kteří nedokázali trefit odkrytou branku  již Sušice nevyužila stav utkání zůstal již do konce nezměněn.