Okresní přebor mužů - 24 .kolo : 4.-5.6.

OKRESNÍ PŘEBOR

Nejaktuálnější výsledky

NA TŘETÍ POKUS TO ŽELEZNÉ RUDĚ VYŠLO !

Železnorudský fotbalový klub  právě v těchto dnech slaví  10.výročí založení. Bylo to téměř přesně na den 5.6.1995  kdy poprvé po osmileté přestávce vyběhli na zrekonstruované hřiště staré gardy FJ SRK a Sokol Janovice aby odstartovaly novou historii místní kopané.

Domácí hráči nechtěli oslavu tohoto výročí pokazit  a předposledním utkání tohoto ročníku získat mistrovské body. A nebyly to body tak lecjaké, byly to body pečetící jistotu postupu ! Povedlo se a v Železné Rudě mohou slavit opětovný návrat do 1.B třídy .K postupu blahopřejeme !
Železná Ruda – Nezamyslice  3 : 2 (0 : 1)

Rudolf Pavel

Mužstvo hostí přijelo silně omlazené ,s vědomím,že nemůže nic ztratit.Tomu také odpovídal průběh utkání.Domácí sice tradičně zahájili náporem a v první minutě Duda nebezpečně vypálil k tyči. Brankář hostí výtečně zachránil.Další střela Dudy,tečovaná, skončila na tyči. Byli to ale hosté ,kteří se nakonec radovali z první branky. Hostující Prokop v 10.minutě trefil nádherně trestný kop do šibenice branky domácích (0:1). Domácí se marně snažili překonat houževnatou obranu hostí. Nastřelené břevno M.Loose ve 27.min. nic neřešilo.Nervozita jim svazovala nohy a trápení vydrželo až do konce poločasu.Druhá půle již byla ze strany domácích klidnější. Dařila se kombinace,koncovka ovšem pořád nevycházela.Dirigentské taktovky se chopil sice ještě mladík ,ale hráčsky zkušený J.Lehečka. Byl to právě on,kdo v 57.minutě po samostatné akci přes několik bránících hráčů nádherně zdálky trefil (1:1). Domácí ožili a předešlou situaci zopakoval v 61.min.M.Loos a také trefil (2:1).Hosté se nevzdávali a každou příležitost využívali k ohrožení domácí branky.Se střelbou byli ovšem také na štíru. Domácí hráče a diváky  nakonec uklidnil průnik M.Loose do pokutového území v 70.min.Obrana hostí jej zastavila nedovoleně a PK bezpečně proměnil pravidelný exekutor R.Toman (3:1).Hosté ,kteří podali velice sympatický výkon se ještě pokusili korigovat výsledek a jejich snaha vyvrcholila přesnou hlavičkou Musila v 88.min (3:2). Domácím tento stav nakonec plně vyhovoval  a hráči a diváci oslavili nejenom jubilejní výročí vzniku oddílu, ale také zasloužený postup do I.B.třídy Plzeňského kraje.

Branky: 57. J.Lehečka ., 61.M.Loos , 70.R.Toman (PK)- 10. M.Prokop , 88. Musil .
Rozhodci : Hájek
Diváků : 170, ŽK 2:1.

FK DUKLA Janovice - Luby B 1 : 3 (0 : 2)

Utkání dvou sousedů v tabulce vyznělo lépe pro hosty. Domácí tvořili hru a soupeř těžil z rychlých brejků. Po nedorozumění domácích hráčů a špatné přihrávce se do rychlého brejku dostal hostující Sydorenko a svoji šanci využil ve vedoucí branku hostů. Domácí své šance v 32 a 39 min.trestuhodně zahodily.Ve 42 min. domácí faulovali před vápnem a z nařízeného trestného kopu se dobře trefil Voráček a hosté vedli 2:0. Po přestávce se obraz hry nezměnil , domácí tlačili , ale jejich koncovka byla žalostná. V 68 min. se domácí konečně dočkali když po několika střelách do prázdné brány dorazil Slivoň. V této fázi hry domácí plně ovládli hřiště a hosty dostali pod tlak,ale zakončení bylo opět žalostné. Hosté opět zahrozili v 75 min. z rychlého brejku a Sydorenko svoji šanci využil ve střelení rozhodující branky.

Branky : 68. Slivoň – 19.75. Sydorenko , 42. Voráček
Rozhodčí : Petržilka Jiří
Diváků : 30, ŽK 1:2, ČK 1 : 0 42.min.Jelínek )

Mochtín B - TJ Nalž. Hory 7 : 0 (7 : 0)
Důležitý duel o záchranu v okresním přeboru rozhodli domácí fotbalisté již v prvním poločase. Pak již jen své vítězství jistili.

Rozhodčí: Lažánek Karel

Diváků: 50
Branky: 12. Pikhart Hanuš, 14. Dvořák Dalibor, 23. Kopecký Antonín, 30. Švátora Petr, 34. Dvořák Dalibor, 40. Pikhart Hanuš, 45. Dvořák Dalibor

Dešenice - Myslív 3 : 0 (1 : 0)

Domácím se konečně začalo dařit v koncovce,když  se o všechny branky zasloužil Jiří Poupa.Hosté si předvedenou hrou nezasloužili prohrát rozdílem tří branek,ale vytvořili si pouze jedinou gólovou příležitost , kterou zlikvidoval domácí brankař Dyk.
Rozhodčí: Veverka Jan

Branky : 18.,50.,85. Poupa Jiří.

Hradešice B - Pačejov 0 : 3 (0 : 1)

Pačejov pod tlakem vyhnout se nebezpečí sestupu v souboji s dalším sestupem ohroženým týmem domácích zabojovali zabodovali. Přesto domácí  sestavu posílili a i další věci jim nahrávaly -  domácí prostředí , sebevědomí po vysoké výhře v Myslívě, putovaly důležité body do Pačejova!

Rozhodčí: Abraham Josef

Diváků: 50
Branky: - Brůha Václav, Pavelec Petr, Pechar Petr

Velké Hydčice - Svéradice 1 : 3 (1 : 2)
Hosté byli fotbalově zdatnější a dokázali být nebezpeční z rychlých brejků ze kterých také zápas ve svůj prospěch rozhodli . Svéradice si vytvořily dvoubrankový náskok ,který domácí snížili v závěru první půle z pokutového kopu. Definitivní pojistku třem zaslouženým bodům přidal Petrášek deset minut před koncem. Domácí se snažili, bojovali, ale rozdíl ve výsledku hovořil ve prospěch kvalit soupeře .

Rozhodčí: Vizingr Štěpán

Diváků: 30, ŽK 2:2.
Branky: 41. Hejpetr Zdeněk (PK)- 4. Soukup Lukáš, 25. Soukup Lukáš, 80. Petrášek Michal

Bezděkov - Vrhaveč 4 : 0 (0 : 0)

Po bezbrankovém vyrovnaném průběhu první půle pomohla domácím do sedla branka Martina Bohatého v 52.minutě z trestného kopu. Uplynulo dvanáct minut a přišly dvě velké chvíle Tučka, který v 64.minutě vrátil odražený míč do sítě hostů a v 67.minutě tentýž hráč po přihrávce od Martina Bohatého se octl sám deset metrů od branky Vrhaveč a trefil míč do černého. O minutu později šli hosté do deseti, když pro dvě žluté karty opustil hřiště Minařík a v 73.minutě pečetil vítězství Bezděkova  na 4:0  opět Bohatý  střelou  přímého kopu.

Rozhodčí: Petržilka

Jiří Diváků: 60, ŽK 4:6, ČK 0:1 (68. Minařík 2 ŽK)
Branky: 52. Bohatý Martin, 64. Tuček Jindřich, 67. Tuček Jindřich, 73. Bohatý Martin