1. B třída - skupina B 23 .kolo : 28.-29.5.

1.  B   T Ř Í D A – skupina B

V SUŠICI SE DERBY VYDAŘILO

Na třech frontách se bojovali v utkáních 1.B třídy které mělo příchuť derby. V Dlouhé Vsi dokázali domácí v posledních dvou minutách zvrátit bezbrankový stav v dvoubrankové vítězství. Velmi rušný závěr na hřišti i po utkání byl ve Švihově kde hosté zachraňovali bod v nastaveném čase z penalty. Nejvydařenější  derby bylo k vidění v Sušici kde domácí béčko se po velkém boji rozešlo se sousedním Svatoborem Hrádek dělbou bodů.

Spoje Plzeň - Strážov 2:0 (1:0)

Domácí svého soupeře přehráli a potvrdili, že mají  ve svém středu velmi kvalitní fotbalisty. Jedním z nich byl i gólman, který za bezbrankového stavu zlikvidoval sólový nájezd Broňka Mayera. Hosté se v dalším průběhu smířili s dvoubrankovým náskokem domácích a trenér Presl dal příležitost naskočením do sestavy talentovaným  dorostencům.

ŽK: 1:2

Diváků : 30

Švihov -  Měčín 4:4 (3:1)

Fotbalová bitva se odehrávala ve Švihově. Domácím ani zvýšení v 70.minutě znovu o dvě branky ještě k vítězství   nestačila. Hosté nejdříve v 80.minutě snížili Vlčkem a ve čtvrté minutě nastavené doby hry završil úsilí Měčína o zisk bodu druhým gólem v tomto zápase z penalty!

Branky : 15.27.Špatenka,20.Bešta,70.Havlíček - 30.(PK) 94.(PK) Kodýtek, 55.Frič, 80.Vlček
Rozhodčí : Kříž P.
Diváků : 100, ŽK: 5:3; ČK: 1:1

Sestava domácích : Tráva 30.čk.-Zadražil,Kudják,Matoušek,Špatenka,Osvald(55.Cihelka), Bešta,Brož(80.Čížek J.),Havlíček,Čížek R.,Vrba

Losiná  - Hradešice 2:0 (1:0)

Při přes prohru  v souboji s dosud na jaře neporaženou Losinou dává větší naděje v boji o účast v baráži  stále Sokolu Hradešice. V případě rovnosti bodů by měly lepší vzájemný zápas, když na podzim doma vyhrály 4:0 a skóre vzájemných zápasů 4:2 hovoří pro Hradešice.

Branky: Fremr, Šlajs

Diváků : 100 ŽK: 4:0; ČK: 1:0

Dlouhá Ves - Mochtín 2:0 (2:0)

Martin Krůs

Domácí mužstvo vstoupilo do utkání velice zostra a vytvářelo si  celou řadu  gólových příležitostí, ale koncovka je v posledních zápasech velkou jejich slabinou . Hosté v sestavě s několika dorostenci  zahráli výborný zápas. Postupem času se však u nich začala projevovat únava a menší herní zkušenosti některých mladíků . Domácí své tempo stupňovali a výsledkem  pro hosty šokující závěr.  V 89. minutě se uvolnil Krejčí přešel přes dva hráče a nedal brankáři šanci. Hned po rozehrávce hosté chybovali ve středu hřiště toho využil Čavoj , který posadil míč na hlavu Drhy a ten nekompromisně po druhé poslal míč do mochtínské branky.

Sestava domácích: Beránek-Šebelík,Blažek,Rovňan R.,Novák,(Kadlec)-Krůs,Rovňan D,Hubený, Valvoda(Drha)-Čavoj,Krejčí

Branky:  89. Krejčí, 90.Drha

Diváků: 100, ŽK: 1:0

Žichovice -  Plzeň -Letná 1:0 (0:0)

Hosté přijeli do Žichovic ještě s jednou z posledních nadějí jak si uchovat reálnou naději na boj o záchranu. Po skončení utkání již odjížděli smířeni s tím, že alespoň v příštím roce  se na Šumavu, na hřiště nováčka do Žichovic  v boji o mistrovské body zajíždět nebudou. Sestup je pro Letnou již prakticky definitivní. Taktovku utkání měli pod kontrolou domácí , kteří  prvních třicet minut hosty k ničemu nepustili a jejich gólman se měl co otáčet , když se vyznamenal při trestném kopu Krejčího. Domácí stále nemohli najít přesnou mušku. Vedle pálil Šimanovský, Lávička zase nad a tak by se mohlo ve výčtu nepřesných zakončení pokračovat. Posledních 15 minut hosté vyrovnali hru a poločas skončil bez branek. Po přestávce  šance domácích pokračovaly, největší Frýdova skončila na tyči a v dalších šancích byl v cestě výborný brankář  hostů Fryš a tomu mohou hosté děkovat, že utkání skončilo tím  nejtěsnějším výsledkem. O jediné brance rohodl  v 67.minutě Frýda , který dostal  načasovanou přihrávku od Krejčího přes celou šířku hřiště, a svůj únik zakončil podle vybíhajícího Fryše střelou po zemi k tyči.

Sestava Žichovice : Němec – Turek, Krejčí, Šiška, Rousat, Bernard, Švehla, Zdeněk, Lávička, Šimanovský,(90.Homolka), Chalupný(46.Frýda).

Diváků :100 ; ŽK: 1:0

Branky: Frýda

Sušice B -  Sv.Hrádek 1:1 (0:1)

Na 1.B třídu a na počasí které stálo hráče hodně sil se hrálo v Sušici kvalitní derby z vydařenou hrou ze strany obou družstev.Situace v tabulce ve kterém domácí bojují o záchranu jim velela získat důležité body. Sušice posilněna o dva hráče z A týmu Hodu a Frančíka  a opírající se o velmi dobrý výkony Mráze , Podlipského , Staňka a dalších spoluhráčů byla po většinu zápasu aktivnější  a pokud by takto hráli, pak by  nemuseli mít na jaře součastné starosti. Domácím se podařilo dostat Svatobor pod tlak ale byli to hosté kteří   v 18.minutě poprvé vážněji ohrozili domácí branku, když dělovka z dálky z kopačky Milforta mířila jen těsně nad. Největší příležitost ke skórování měli domácí  v 27.minutě, kdy se Mráz probil do pokutového území Hrádku, vystřelil, Hanzl vyrazil, k odraženému míči se dostal Dolejší, ale místo usměrnění míče do odkryté branky pálil nad. Hosté byli  úspěšnější v 35.minutě, kdy Libor Kutil dokázal, že trestné kopy stále umí kopat výborně, Kodýdek stačil míč pouze vyboxovat pouze k  Radku Holečkovi a ten ho uklidil do branky -  0:1. Hra se od této branky vyrovnala, domácí polevili, hosté naopak přidali a hrálo se nahoru dolu, když obě obrany byly na místě a skóre se do poločasu nezměnilo. Domácí vydrželi v nasazeném tempu překvapivě na rozdíl od předcházejících zápasů i po přestávce a začaly se rodit šance. V 50.minutě  musel na poslední chvíli uklidit míč do zámezí před dobíhajícím Mrázem, v 57. minutě si domácí otevřeli před brankářem Hanzlem střelnici, kdy postupně stříleli Dolejší, Frančík a Mráz, ale hrádecká obrana všechny střely dokázala zablokovat.

V 63. po rohovém kopu rána Rady šla těsně vedle. V 76.minutě centroval Mráz do vápna, Šlajs šel do souboje s brankářem Hanzlem, který po tomto souboji zůstal ležet, k míči  se dostal Staněk na podruhé se mu podařilo míč dostat do hrádecké branky 1:1. Hosté se vzchopili a do konce zápasu se rodily na obou stranách ale branky se již diváci nedočkali. Přesto nemuseli být nespokojeni, neboť viděli derby takové, jaké má být a při kterém se nakonec body dělily rovným dílem.