Krajský přebor mužů 27 .kolo : 28.-29.5.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Horažďovice neudržely dvoubrankové vedení

Nevydařený zápas sehrály Horažďovice na hřišti posledního týmu tabulky v Poběžovicích. Přestože v utkání již vedly o dvě branky vrátili ještě do poločasu domácí vyrovnáním do hry . To jim pomohlo a  ve druhém poločase pevně seděli pevně v sedle a po Nýrsku si další zástupce Pošumaví v KP odváží z Poběžovic nepříjemnou prohru. Zřejmě má měčínský  trenér v součastné době od jara ve službách Poběžovic  Stanislav Skála na tyto týmy svůj osvědčený recept.Recept nenašla ani nýrská Okula na o sestup úspěšně bojující Tachov a  nechala soupeře odvést cenné tři body.

Poběžovice  - Horažďovice 5:2 (2:2)

V 15. minutě zahrávali hosté  Turkem přímý kop který poslal za obranu  a Frýzek  vstřelil vedoucí úspěch Horažďovice. Hned z protiútoku mohli domácí vyrovnat a potrestat tím chybu Stulíka, ale nastřelili pouze tyč Bočkovy branky. Ve 22.minutě domácí nadělal velké starosti rozehraný trestný kop Turka a jejich obrana uklidila míč na rohový kop  na poslední chvíli. Z rohového kopu měl blízko ke zvýšení Stulík, jehož hlavička mířila mimo tyče domácí svatyně. Ve 35.minutě dává dlouhý výkop Boček, ten nachází na levé straně Pavlíka, následoval jeho únik , přihrávka na Kočího který byl přistrčen v pokutovém  území a z nařízené penalty zvyšuje Pavlík na 0:2.Domácí nekapitulovali a o tři minuty  později využili nedorozumění ve středu obrany hostů  snížili na 1:2 . Další chyba obrany hostů znamenala do že ve 42.minutě již z jejich dvoubrankového náskoku nezbylo nic.

Domácí vycítili šanci a měli i ve druhém poločase režii hry ve svých rukou. V 50.minutě zahrávali přímý kop z pravé strany, brankář Boček míč podběhl a skóre se otočilo poprvé v tomto zápase ve prospěch Poběžovic. O deset minut později musel Boček lovit míč ze své sítě znovu, když za jeho zády skončila vydařená střela domácích z 25 metrů 4:2. V 86.minutě  musel gólman Horažďovic čelit nerovnému souboji kdy v přesilovce se třemi hráči domácích neměl šanci  na to, aby zabránil páté brance  v jeho síti.

Branky: Krutina 3, Vasilev 2 - Frýzek, Pavlík

Rozhodčí : Lego

Diváků: 100 , ŽK: 1:1

Sestava Horažďovic : Boček, Stulík, Malý , Frýzek(65.T.Jůda), Turek, Jánský, Pavlík, Šafanda, Kočí, Pícka, Janouškovec  .

SKP Okula Nýrsko - FK Tachov 1:5 (1:2)

Jiří Vondra

Pro domácí nezačal zápas vůbec špatně. Hned ve 4. minutě na dvakrát prostřelil hostujícího brankáře Zahrádka a Nýrsko vedlo 1:0. Jenže radost z vedení trvala jen do 9. minuty. Po hrubé chybě domácí obrany se k míči  před brankou Daňka dostal osamocený Šácha a bez problému ho uklidil do sítě. Je třeba dodat ,že soupeř od začátku utkání dal jasně najevo o co mu v tomto zápase jde. Byl lepší po všech stránkách. Nýrsko hrálo bez kombinace a pohybu. Nakopávalo jen míče na polovinu soupeře a to ještě dost nepřesně. A tak přišel zákonitý trest v podobě druhé branky v síti Daňka. Ve 27. minutě se k trestnému kopu ze 17. metrů postavil hostující Boček a přesnou střelou přes zeď otočil výsledek na 2:1 pro Tachov.
Ani ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Hosté šli aktivně za svým cílem. I nadálé byli pohyblivější a hlavně fotbalovější. Největší nebezpečí pro domácí obranu byl hostující útočník Boček. Ten několikrát vyzkoušel pozornost Daňka, který prozatím své souboje vyhrál. Jenže v 54. minutě se ve vápně opět dostal k míči střelec první branky Šácha a bylo to 3:1 pro hosty. V té době se pokusili hrát fotbal i domácí. Aktivně si počínali hlavně dva středoví hráči Kadlec s Hebnarem, ale to na kompaktní celek hostů nestačilo. A tak přišla chvilka střelce hostů Bočka. Ten brankami v 68. a 86. minutě dovršil debakl domácího celku.
Nýrsko tak utrpělo hrozivou porážku a pomalu se propadá ke konci tabulky.

Branky: 4.Zahrádka -  9. a 54.Šácha, 27.68.86.Boček
Rozhodčí : Paták Vktor - Kříž, Pastyřík st.
Diváků : 85, ŽK 1:1
Sestava Nýrsko: Daněk - Hájek(43.Rubáš), Valenta, Šteiner, Ulip - Presl, Hebnar, Kadlec, Šulc(76.Běl) - Šůs, Zahrádka.

Rokycany – Sušice  1 : 0 (1 : 0)

Branka : Mraček

Diváků : 100, ŽK 1:1

Chlumčany -  SK ZČE 1:3 (1:2)