Okresní přebor mužů - 23 .kolo : 28.-29.5.

OKRESNÍ PŘEBOR

Pačejov zatáhl za záchranou brzdu

V Myslívě se hrál velmi důležitý zápas který měl napovědět  o dalších ambicích které mají oba jeho aktéři v závěrečných třech kolech v boji o záchranu. Úspěšnější byl B tým Hradešic který přesvědčivým vítězstvím téměř odsoudil domácí do role prvního sestupujících. Myslív tak má ještě šanci, ale spíše z teoretického  pohledu Jak vypadá součastná tabulka 1.B třídy lze předpokládat i případný sestup některého z týmů do okresního přeboru. Pokud nikdo nesestoupí z krajské soutěže pak se s okresním přeborem rozloučí pouze poslední tým konečné tabulky. Další počet sestupujících i pro III.třídu se odvozuje právě od případného sestupu z 1.B třídy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Pačejov - Janovice 4 : 0 (2 : 0)

Po  předcházejících nepříliš vydařených zápasech potřebovali domácí úspěch jako sůl, aby se dostali v tabulce z pásma v tabulce  ohroženém sestupem. V 18.minutě byl faulován Václav Brůha a Fiřt  proměněním penalty dal signál svým spoluhráčům k zvýšení náskoku. To se podařilo v závěru poločasu kdy  Brůha po úniku ostrou střelou z úhlu gólem do kabiny zvýšil na 2:0. Po přestávce upravil na 3:0 Mrázek  úspěšnou hlavičkou z rohového kopu  . Tečku za úspěšným výsledkem udělal po vtipné přihrávce Fiřta  svým druhým gólem  Mrázek.

Rozhodčí : Abraham.

Diváků: 70, hráno bez karet.
Branky: 18. Fiřt Jiří, 44. Brůha Václav, 50. Brůha Václav, 70. Mrázek Jiří

Luby B - Železná Ruda 1 : 1 (1 : 1)

Perně vybojovaný bod domácích v souboji s nejlepším týmem přeboru. V první poločase  se lubská rezerva držela a dvě výborné šance  P.Papay a Sydorenka gólem neskončily. Ujala se pouze ve 31.minutě proměněná penalta Karlem Šnauerem za úmyslnou ruku v pokutovém území hostů. Sebevědomí hosté za šest minut vyrovnali  Radkem Tomanem , který se dostal po střele odražené od břevna k míči a přesnou střelou vyrovnal na 1:1.  Po přestávce byli hosté aktivnější, herně vyspělejší , měli více vůle po vítězství, ale štěstěna stála při domácích kteří si za bojovnost  bod nakonec zasloužili.

Rozhodčí: Vizingr Štěpán

Diváků: 80, ŽK 1:0

31. Šnour Karel (PK) – 37.Toman  Radek

Vrhaveč - Mochtín B 1 : 0 (1 : 0)

Hosté kteří v boji o záchranu nemají bodů na rozdávání bylo toto utkání s příchutí derby velmi důležité. Před sto diváky šli domácí do vedení gólem do kabin. Ve 44.minutě pronikl na polovinu hostů Pacnerm poslal přihrávku na hranici pokutového území na Minaříka a ten prostřelil brankáře Karla Šota.  Ve druhé půli měli domácí více ze hry i brankových příležitostí, ale bez další efektu. V úmorném vedru to bylo zasloužené, ale na druhou stranu je třeba přiznat i vydřené  vítězství.

Rozhodčí: Šmrha Miroslav

Diváků: 100, ŽK 3:1
Branky: 44. Minařík

Nezamyslice - Velké Hydčice 0 : 0 (0 : 0)

Domácí hráli v silně kombinované sestavě+ ve které chybělo z různých důvodů šest hráčů. Trenér Milan Janda proto musel sáhnout po hráčích z B týmu a dorostu aby s nimi doplnil sestavu . Dobře se uvedl Bečvář, ale právě on spálil čtyři vyložené šance. Přestože se hrálo za vedra bylo k vidění ze strany obou soupeřů solidní fotbal který se až na chybějící branky musel líbit.

Rozhodčí: Vondráček Václav

Diváků: 30, ŽK 0:2

Myslív - Hradešice B 1 : 5 (0 : 2)

Obě mužstva si byla vědoma důležitosti utkání, neboť ten který by získal plný počet bodů by se přiblížil blíže k záchraně. Domácí se snažili, ale inkasovali již v 7.minutě  branku kterou dal Kotiš.  Domácí se snažili, vytvořili si tlak, ale hlavička Trojánka skončila vedle branky a  Kubalova šance skočila v náručí brankáře. Šance měli i hosté ve 29.minutě ale nedali. To se jim podařilo v 36.minutě kdy  byl autorem druhé branky Šimko.  Úvod II.půle byl opět pro domácí neúspěšný a v 51.minutě  lovili míč ze své sítě po střele Kotiše  již potřetí. Domácí  byli notně touto brankou vyvedeni z míry a toho využil zcela volný Fořt – 0:4. Dílo  zkázy pro domácí a radosti pro hosty dokonal pátým gólem v 64.Melka  . Myslív se dočkal v 77.minutě kdy Beníškem snížil na konečných 1:5.

Rozhodčí: Pressl Václav

Diváků: 100, ŽK 1:1
Branky: 77. Beníšek Karel - 9. Kotiš Václav, 36. Šimko Anton, 51. Kotiš Václav, 54. Fořt Ondřej, 64. Melka Václav

Svéradice - Bezděkov 2 : 2 (2 : 1)

Václav Dušek ml.

Utkání mělo shodný průběh jako na podzim i se stejným výsledkem - vedení hostů, otočení výsledku domácím celkem a nakonec vyrovnání v hodině dvanácté. Vše načal ve 13.minutě bezděkovský dorostenec Teska, domácí vzápětí vyrovnali zásluhou Makovce a obrat dokonal Vrána. Svéradice si pak až do konce utkání vytvořily zřetelnou převahu, jenže další góly přes obrovské šance už nepřidaly, přestože hráli hosté závěrečnou dvacetiminutovku bez vyloučeného Šlégla. V závěru tak přišel zákonitý trest, když se hosté poprvé v průběhu druhého poločasu dostali před branku Svéradic a střídající Bohatý byl autorem vyrovnávací branky.

Rozhodčí: Veverka Jan

Diváci: 60, ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (69.Šlegl Jan)

Branky: 14. Makovec Stanislav, 32. Vrána Petr - 13. Teska Ondřej, 89. Bohatý Martin

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - Šrámek (81.Opalecký), L.Švec, Marek, D.Pavlovský - Vápeník, Petrášek (46.Kába), Makovec, Ouda - Vrána, L.Soukup (46.J.Větrovec)

TJ Nalž. Hory - Dešenice 4 : 1 (2 : 0)

Domácí vědomi si důležitosti utkání a také toho, že si již nesmí dovolit na svém hřišti v boji o záchranu ztratit ani jediný bod se do svého soupeře zakousli . Po půlhodině se ujali vedení a O čtyři minuty přidal  Štěpánek druhou branku a po přestávce se tentýž hráč trefil opat a bylo to 3:0. Přestože hosté hráli vyrovnanou partii bojovnost  domácích slavila úspěch a na rozdíl od předcházejících zápasů vycházelo zakončení  .

Habada  Vladislav

Diváků: 60
Branky: 31. Liška Jan, 35. Štěpánek Jindřich, 55. Štěpánek Jindřich, 83. Racek Pavel - 68. Hvězda Jiří