Krajský přebor mužů 26.kolo : 21.-22.5.

V DERBY NÝRSKO NA BODY NEDOSÁHLO

Dvacáté šesté kolo mělo potvrdit zda se Horažďovice po vítězství v minulém kole v Chlumčanech prosadí v domácím prostředí v souboji s dalším týmem bojující o záchranu který přijel z Tachova. Další odpověď mělo přinést na otázku zda se Sušici podaří podzimní odplata prohry v Nýrsku tomuto soupeři na domácím trávníku. Výsledky obou zápasů potvrdily stoprocentní úspěšnost týmů hrajících na domácím hřišti. Úroveň fotbalu zejména v Sušici trochu pokulhávala, když oba soupeři nastoupili v silně kombinovaných sestavách.

Sušice – Nýrsko  1 : 0 (1 : 0)

V pošumavském derby se hrál průměrný fotbal za příznivého jarního počasí . Oba týmy nastoupily v kombinovaných sestavách. Ze sestavy  hostů pro zranění vypadli Hebnar, Rubáš, Pavlík a rovněž  potrestaný Ulip a tak na lavici náhradníků usedl jen náhradní brankář Pavel Nejdl. U domácích chyběl hlavně tvůrce hry Hubáček, Votava, Sládek musel zaskakovat na nezvyklém postu obránce a to se také projevilo na výkonu obou mužstev. V prvním poločase se hrálo za mírné převahy domácích kteří byli  fotbalovější a  techničtější, Nýrsko zase důraznější . Domácí si první šanci vytvořili v 13. minutě zápasu kdy po trestném kopu  Kodýdka hlavičkoval těsně nad branku Okuly Roman Hoda. Ve 14.minutě vystřelil nebezpečně Zahrádka, ale mířil těsně vedle. V 16. minutě se hostům podařilo vsítit branku,ale jelikož  před tím již signalizoval asistent rozhodčího  postavení mimo hru dorážejícího Šůse ta nemohla být uznána. Ve 34.minutě nýrský rychlý brejk dokázala domácí obrana odvrátit na rohový kop a Polák hlavou jen těsně minul Míčkovu branku. Ve 36.minutě se zrodila nejlepší akce tohoto zápasu. Holý se Šperlem a Frančíkem si zahráli v blízkosti pokutového území  hostů biliár , ukázková kombinace na jeden dotek  vyústila v to, že se Frančík rázem objevil před brankářem Daňkem a nekompromisně zavěsil na  1:0. To byl jediný světlý moment nedělního fotbalu na sušickém stadionu.

V druhé půli se ze začátku hrál nervózní a neurovnaný zápas ve kterém měli převahu domácí. Obrana hostů je však do vyložené šance nepustila. V 65.minutě nádhernou střelou vyrušil Daňka v brance Okuly a ten konečky prstů s námahou stačil vyrazit na rohový kop.  Ke vší smůle pro hosty se však bez vlivu soupeře ještě zranil Luboš Kajínek a to byla citelná ztráta pro hostující mužstvo. V té době se podařili domácím dva dobré brejky ,ale gólman  Daněk byl na místě a tým hostů podržel. Kajínka musel nahradit v poli náhradní brankář Nejdl a ten měl největší šanci na srovnání skóre. Míč z jeho hlavy po trestném kopu však těsně minul domácí branku.

Rozhodčí : Červený, ŽK 1:4.

Branka : 36. Frančík, Diváků : 200.

Sestava Sušice: Míček- Kodýdek, Hoda, Skála, Holý(88.Vaněk) , Marek, Prchlík, Hrach, Frančík(65.Dryk), Sládek, Šperl(83.Ritter)

Sestava Nýrsko: Daněk - Hájek, Polák, Šteiner, Valenta - Presl, Kajínek(85.Nejdl), Kadlec, Šulc - Šůs, Zahrádka.

Horažďovice FK Tachov 4:2 (2:0)

Domácí navázali na vítězný duel z minulého kola v Chlumčanech. Ve 3.minutě zahrával rohový kop Turek, Janouškovec z malého vápna pálí vedle. V 10.minutě se akce opakovala ale s lepším koncem.  Z pravé strany zahrával přímý kop Turek a Janouškovec hlavou dává vedoucí branku domácích. V 21.minutě nevyužil nedorozumění brankáře Bočka se Šafandou  hostující Boček  střílí mimo. Ve 27.minutě centr Frýzka Kočí hlavou  posílá míč do brankáře. V 37.minutě se dostal ke slovu opět kanonýr hostů Boček ale jeho jmenovec v domácí brance je proti a jeho střelu vyráží na rohový kop. V 41.minutě  měl šanci ke zvýšení skóre Kočí ale jeho nájezd na branku Tachova likviduje strážce svatyně hostů na rohový kop. V době kdy myslela obě mužstva na poločasové občerstvení  bylo rušno před oběma brankami. Střela Bočka končí na tyči domácí svatyně a vzápětí zahráli hosté nedůrazně ofsajd systém toho využil Jánský a zvyšuje gólem do kabin na 2:0.

Vstup do druhé půle se vydařil hostům kteří snížili  z rychlého protiútoku Mazancem na 2:1. Obraz hry se po přestávce na rozdíl od první půle příliš nezměnil. Domácí si stále udržovali mírnou herní převahu. V 67. minutě opět hosté doplatili na ofsajdy systém, toho využívá Pavlík který střílí do tyče a odražený míč vrací do tachovské branky 3:1. V 80.minutě zvyšuje po narážečce  od Želízka zvyšuje Janouškovec na 4:1 a hosté v poslední minutě korigují výsledek na 4:2 Huttou.

Rozhodčí : Špoták Rudolf.

Diváků: 120, ŽK 1:1.

Branky: Janouškovec 2, Jánský, Pavlík - Hutta, Mazanec

Sestava Horažďovice : Boček, Stulík, Malý, Frýzek,  Turek(87.Želízko Jan), Jánský, Pavlík, Šafanda, Kočí, Janouškovec (82. Sova), Juda ,