III.třída muži - .kolo 22 .kolo : 21.-22.5.

III. TŘÍDA

Souboj o první jarní body vyhrály Chanovice B

Od 24.října minulého roku čekají oba poslední týmy tabulky na další body do tabulky. Domácí tuto neúspěšnou sérii prolomili  na svém hřišti v tomto duelu a podařilo se jim získat první jarní body. Odpověď na otázku zda Plánice na svém hřišti po dvou prohrách bude bodovat měl dát zápas s béčkem Strážova. Šance pro Plánici byla velká, když v poslední minutě kopali penaltu, ale nedokázali jí proměnit ! Opakoval se tak podzimní vzájemný výsledek ze Strážova, ale s tím rozdílem že je získala strážcovská rezerva.

H.M.Boží - Hrádek B 3 : 1 (1 : 1)

R. Bernard

Za pěkného počasí se hrál v sobotu fotbal prakticky na jednu branku. Sice "horáci" začali utkání v prvních deseti minutách velice vlažně a nechali se zaskočit soupeřem, který přijel bez všech posil "A" - týmu. Začátek totiž ovlivnila sporně nařízená penalta za čistý zákrok stopera domácích v rohu vápna, když útočníkovi vypíchnul balón a ten přepadl přes jeho nohu.Pokutový kop hosté proměnili a najednou domácí prohrávali v 5. min - 0:1. Chvilku horákům trvalo než vnutili soupeři svůj herní styl, ale od 10. min. se hrálo prakticky na jednu branku s náznaky brejků na druhé straně. Bezpočet šancí domácí postupně zahodili nebo je vychytal mladý brankář hostů. Po jedné dělovce z hranici šestnácky vyrazil balón směřující k tyči,
přičemž si musel posléze nechat ošetřit zápěstí. Kýžené vyrovnání přišlo ve 35. min, když krásně prošel až do vápna hostí Z. Hoffmann a namazal D. Valentovi, který konečně prostřelil i brankáře - 1:1. Ve druhém poločase domácí pokračovali v aktivní hře a za celých 45. minut hosté zahrozili pouze jedním brejkem, který zneškodnil domácí brankář a podržel tak svůj tým. Skóre se měnilo opět v 60. minutě, když po krásné přihrávce od R. Bernarda šel  neohroženě  D. Valenta na branku hostí, kterému míč z nohy nešťastně ukopl hostující kapitán a překvapil tak i svého brankáře, jelikož míč zapadl k pravé tyči soupeřovi branky. Další proměněná situace se zrodila v 71.minutě, když naopak po přihrávce D. Valenty prošel celým vápnem Z. Hoffmann a vsítil pojistkový gól zápasu - 3:1. Mimoto si domácí vypracovali několik dalších brankových příležitostí, včetně krásně kopnutého přímého kopu od agilního Z. Hoffmanna, když balón se odrazil od tyče a prošel přímo po brankové čáře až do autu. Ovšem žádnou další šanci domácí neproměnili, a tak si zajistili plný bodový příděl po spravedlivém vítězství 3:1.

Rozhodčí: Bauer František
Diváků: 50, ŽK 1:1.
Branky: 35. Valenta Dušan, 60. Valenta Dušan, 71. Hoffmann Zdeněk - 5. Červinka D.(PK)

Plánice - Strážov B 1 : 2 (0 : 0)

Další prohra  domácích fotbalistů na svém hřišti , kteří možnost bodovat odmítli v poslední minutě kdy neproměnili pokutový kop.
Rozhodčí: Staněk Luděk

Diváků: 30, ŽK 0:2, ČK 0:1.
Branky: 60. Brada Petr - 49. Kreibich Karel, 84. Pangerl Josef

Chanovice B - Zavlekov 2 : 1 (0 : 1)

Zápas dvou posledních týmů tabulky se hrál pod taktovkou domácích fotbalistů . Jejich výrazné převaze  ale chybělo zakončení  a když  po nevydařeném ofsajd systému jejich obrany nabídli možnost skórovat Soumarovi z týmu hostů byl v poločase výsledek pro ně nepříznivý. Co se nepodařilo na prvních 45 minutě se podařilo rezervě Chanosu po přestávce , kdy během osmi minut nejen vyrovnali, ale také strhli zaslouženě vedení na svojí stranu. Ve 48.minutě  zahráli hosté před svojí brankou rukou a nařízenou penaltu Vivatenko proměnil ve vyrovnávající branku. O pět minut později vypracoval druhou branku Chanovic Onderka a Korbelovi nedělalo žádný problém usměrnit míč do prázdné branky.

Rozhodčí: Holeček Miroslav

Diváků: 60
Branky: 48. Vivatenko Jurij, 53. Korbel Josef - 34. Soumar Václav

Horažďovice B - Neznašovy 5 : 0 (2 : 0)

Michael Forman

Domácí dali první gól už v 8 min. P. Macoun vystřelil z hranice velkého vápna hostující brankář míč pouze vyrazil, první dorážku ještě obránci Neznašov zlikvidovali, ale na druhou R.Jánského už nestačili. Druhý, uklidňující gól vstřelil dorostenec J.Sova, chytrou a dobře umístěnou ranou k tyči, opět z hranice velkého vápna. Poločas tak skončil s dvougólovým náskokem domácích. Po přestávce domácí pokračovali v dobrém výkonu a v pohodě dovedli zápas do vítězného konce, když další branky přidali M.Duban, dorážkou po hezké křídelní akci, P. Svoboda křížnou střelou a poslední gól byla  šibenice, kterou vymetl L. Kavale z hranice velkého vápna.

Rozhodčí: Bala Petr

Diváků: 30, ŽK 2:0.
Branky: 8. Jánský Radek, 22. Sova Jiří, 54. Duban Michal, 64. Svoboda Pavel, 89. Kavale Luboš

Týnec A - Měcholupy 3 : 2 (1 : 0)

Vyrovnaný zápas  rozhodl pět minut před koncem pokutový kop který Radek Mužík umí proměňovat . Stalo se i tentokrát a obávaný střelec z brance kterou dal ve 49.minutě po samostatné akci přidal i vítěznou trefu  z penalty . Úspěch pro domácí je o to cennější, neboť v té době již dohrával o deseti bez vyloučeného Václava Komínka.

Rozhodčí: Habada Vladislav

Diváků: 30, ŽK 4:0, ČK 1:0(2x ŽK Komínek Václav).
Branky: 28. Janoušek Karel, 49. Mužík Radek, 85. Mužík Radek - 63. Palát Rostislav, 68. Johánek Jiří

Janovice B - Kolinec 3 : 2 (2 : 0)

V prvním poločase hrálo jednoznačně podle taktovky domácích . Chyby v jejich obraně ale vrátili hosty dvěma góly opět do hry o výsledek. Tečku za přetahovanou jakou bude mít hodnotu zisk bodů pro domácí udělala 88.minuta. Janovický Gajdečka byl po samostatné akci faulován v pokutovém území Kolince a pískal se pokutový kop. Ten podle očekávání jeho exekutor Václav Slivoň proměnil v tříbodový zisk.

Rozhodčí: Abraham Josef

Diváků: 70,  ŽK 1:1
Branky: 5. Mikulec Petr, 12. Petruška Patrik, 88. Slivoň Václav - 52. Riepl Jan, 59. Kopp Josef

Veřechov - Velhartice 2 : 1 (2 : 0)

Ve Veřechově se hrálo velice kvalitní utkání s vyrovnaným průběhem. Domácí byli v prvním poločase  lepší a získali dvoubrankové vedení. Hosté po přestávce hru vyrovnali a snížili v 50. Pilíkem. Ve snaze vyrovnat skóre je ale přibrzdilo zbytečné vyloučení Hrdličky .
Rozhodčí: Veverka Jan

Diváků: 50. ŽK 0:2, ČK 0:1 (58.Hrdlička)
Branky: 3. Raška Pavel, 10. Raška Josef - 50. Pančocha Ladislav