Okresní přebor mužů - 22 .kolo : 21.-22.5.

OKRESNÍ PŘEBOR

VRHAVEČ NAŠLA STŘELECKOU MUŠKU V DEŠENICÍCH

V předcházejících devíti  zápasech  tohoto ročníku dali fotbalisté Vrhavče na hřištích soupeřů pouhých pět branek. Střelecké patálie měli i v domácím prostředí, ale vše si vynahradili v sobotu v Dešenicích kde  dokázali do sítě domácích nastřílet více branek, než  v předcházejících zápasech dohromady. Pouze v úvodních dvou podzimních zápasech venku bodoval Myslív. Naposledy 22.srpna minulého roku v N.Horách. Od té doby se vrací ze hřišť soupeřů s prázdnou a výpadkem je poslední sestupové místo. Na ně ale kandidátů kromě Myslíva neubývá. O postupujícím se téměř rozhodnuto a  tak zbývající čtyři kola budou v OP nejzajímavější hlavně v boji o záchranu .

Dešenice - Vrhaveč 2 : 6 (1 : 3)

Domácí již ve třetí minutě neproměnili pokutový kop. Hosté  v dalším průběhu utkání předvedli svému soupeři efektivitu v proměňování šancí.
Rozhodčí: Haviar Štefan

Diváků: 50, ŽK  1:5.
Branky: 19. Poupa Jiří, 62. Pytel Václav - 11. Hrach Václav, 23. Skřivánek Antonín, 35. Skřivánek Antonín, 51. Mundl Karel, 85. Funěk Tomáš, 92. Franěk František

Hradešice B - TJ Nalž. Hory 1 : 0 (0 : 0)

Domácí v tomto zápase předváděli festival nevyužitých barnkových příležitostí. Kdyby ve třetí minutě vedli 2:0 nikdo by se nedivil, ale Florián se jako první představil jako spalovač šancí. K němu se přidali i další jeho  spoluhráči. Ve 24.minutě musel předčasně pod sprchy hradešický Melka který zatáhl za záchrannou brzdu v době kdy se dostával do gólové šance soupeř  a viděl červenou kartu. I přesto že domácí hráli v oslabení v dalším průběhu byli aktivnější a v 65.minutě dali Starcem vítěznou branku. Když Lávička netrefil prázdnou branku skóre se již nezměnilo.

Rozhodčí: Vizingr Štěpán

Diváků: 60, ŽK 2:1, ČK 1:0(24.Melka ).
Branky: 65. Starec Oldřich

Janovice - Myslív 3 : 2 (1 : 0)

Petr Abel

Výsledek odpovídá hře na hřišti. Domácí hráli po celý zápas aktivnější fotbal, více ohrožovali soupeřovou branku. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků ze kterých dvakrát snižoval.
Rozhodčí: Abraham Josef

Diváků: 50, ŽK
Branky: 10. Keřlík Václav, 48. Kocík T., 71. Keřlík Václav - 70. Posavád Tomáš, 85. Marek Zdeněk

Železná Ruda - Pačejov 5 : 0 (2 : 0)

Rudolf Pavel

Miroslav Sedlmaier

Domácí před utkáním s tradičním soupeřem skládali sestavu horko-těžko.Nakonec vše dobře dopadlo. Po počátečním  oťukávání soupeře prověřil poprvé brankáře  hostů Boře v 11.minutě Duda, ale zkušený brankář hostí střelu k tyči zlikvidoval.Naopak první střela hostí ve 13.minutě zazvonila o tyč branky domácích. Další šanci k otevření skóre měl Hájek, který prošel pačejovskou obranou ovšem lehkomyslně zahodil. První branky se diváci dočkali ve 31.minutě kdy  Duda poslal  přesný centr do prázdné  branky .Ještě v téže minutě měl možnost zvýšit M.Loos , ale ten svůj  samostatný nájezd neproměnil. Hosté několikrát zahrozili domácí obraně, dostali se i do několika slibných akcí, ovšem v koncovce nebyli úspěšní. To ale bylo z jejich strany vše. Ke klidnému odchodu domácích do kabin k poločasové přestávce přispěl Los, v tomto zápase s chutí hrající nejlepší hráč domácích, který v poslední minutě zvýšil na 2:0. Nejdříve jeho střelu brankář Boř vyrazil a na rohový kop a z po jeho rozehrání mířil  Loos  přesně k tyči.

Druhá půle  vyzněla jednoznačně pro domácí kteří měli v režii hry ve své moci.  Dali možnost vyniknout gólmanovi hostů Bořovi. Ten dokazoval  svoje kvality a  své mužstvo podržel. Proti přesné střele Hájka z hranice pokutového území v 66.minutě  byl ale krátký .Další branku zařídil Loos, který v 77.minutě neohroženě vnikl do pokutového území a obrana hostí jej zastavila za cenu faulu a nařízenou penaltu  proměnil Toman .Akci jako přes kopírák předvedl v 87.minutě Duda.Obrana jej musela zastavil opět za cenu faulu a tentýž hráč z pokutového kopu uzavřel brankové konto tohoto zápasu. Domácí diváci odcházeli velice spokojený s výsledkem  a ve druhém poločase také s  předvedenou hrou domácího lídra tabulky.

Rozhodčí: Vondra Jiří ml.
Diváků: 100, ŽK 1:4.
Branky: 31. Duda Jaroslav, 45. Loos Martin, 66. Hájek Vítězslav, 77. Toman Radek(PK),  87. Duda Jaroslav(PK)

Velké Hydčice - Luby B 0 : 1 (0 : 1)

V prvním poločase měli převahu hosté , kterou zužitkovali gólem M.Poupy . Druhý poločas patřil domácím, kteří si vytvořili  tlak , ale  nedokázali  proměnit  několik slibných šancí v bodový zisk.
Rozhodčí: Habada Vladislav

Diváků: 40, ŽK 2:3.
Branky: Poupa Michal

Svéradice - Nezamyslice 1 : 3 (0 : 2)
Václav Dušek

Kdo toto utkání neviděl neuvěří, domácí fotbalisté odehráli 80. minut na polovině soupeře, ale hostům stačili 3 střely na bránu k tomu, aby vstřelili tři góly a odvezli si tak plný bodový zisk. Popisovat vyložené šance svéradických fotbalistů je úplně zbytečné, protože to co neproměnili se opravdu jen tak nevidí. V tomto smyslu je vítězství hostů zasloužené, jelikož stoprocentně využili vše co měli.

Rozhodčí: Petržilka Jiří

Diváků: 70, ŽK 1:4
Branky: 80. Marek Pavel - 4. Burda Josef, 23. Prokop Milan, 90. Pánek Jaromír

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - Šrámek, L.Švec, Marek, D.Pavlovský - Vápeník (46.Klečka), Vrána (75.Brynda), Ouda (46.Petrášek), S.Makovec - J.Větrovec, L.Soukup

Bezděkov - Mochtín B 1 : 2 (1 : 1)

Důležité utkání se podařilo lépe zvládnout hostům kteří bojují o záchranu. Obě branky za ně dal Lukáš Kolárek, když ta v 73.minutě byla vítězná. Domácí dopravili míč třikrát za záda mochtínského gólmana, ale pouze jeden byl uznán  za regulérní branku.

Diváků: 50, ŽK 3:0, ČK 2:0(Sperl, Horejší)
Branky: 20. Teska Ondřej - 12. Kolárik Lukáš, 73. Kolárik Jan

Tabulka

===================================================================

1. Železná Ruda       22   16   3  3   80 : 36    51 ( 18)

2. Svéradice          22   13   3  6   47 : 26    42 (  9)

3. Nezamyslice        22    9   8  5   44 : 35    35 (  2)

4. Vrhaveč            22    8  10  4   31 : 22    34 (  1)

5. Janovice           22   10   4  8   41 : 34    34 (  1)

6. Bezděkov           22   10   4  8   45 : 40    34 (  1)

7. Dešenice           22   10   3  9   55 : 54    33 (  3)

8. Luby  B            22    8   7  7   28 : 27    31 ( -2)

9. Velké Hydčice      22    8   4 10   33 : 27    28 ( -5)

10. Pačejov            22    6   6 10   22 : 33    24 (-12)

11. Mochtín   B        22    6   4 12   39 : 49    22 (-11)

12. TJ  Nalž.  Hory    22    5   6 11   20 : 47    21 (-12)

13. Hradešice  B       22    5   5 12   32 : 60    20 (-13)

14. Myslív             22    4   5 13   23 : 50    17 (-16) ===================================================================