1. B třída - skupina B 21 . kolo : 14.-15.5.

1.  B   T Ř Í D A – skupina B

Švihovu se  proti plzeňskému Slovanu daří

Ve Švihově se konala další konfrontace sil mezi domácími fotbalisty a  v součastné době třetím týmem tabulky plzeňským Slovanem Spoje . Po podzimním vítězství Švihova v Plzni uspěli domácí i na svém hřišti a vzali hostům kteří usilují o postup důležité tři body. Švihov finišuje, ale na atakování postupového místa mají ještě značný bodový odstup. Stát se může cokoliv a to si uvědomili oba aktéři zápasu v Dlouhé Vsi. V místním derby proti sobě vyrukovali s použitím všech možných braní , aby si připsali do tabulky důležité body. Hradešice si odváží bod a udržely si vedení jen rozdílem skóre. Výkonem příliš  nepřesvědčily, ale  bojovný duch týmu by mohl v závěru sehrát rozhodující slovo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Švihov -  Spoje Plzeň 3:0 (0:0)

Pěkné , pohledné bojovné utkání které domácí ukončili vydařeným závěrem  kdy soupeř  třikrát inkasoval a odjel ze Švihova s prázdnou.

Rozhodčí : Skála

Diváků :150  , ŽK 2:2.

Branky: 80.,82.Čížek ,77. Špatenka.

Sestava  Švihova : Tráva -Zadražil,Kudják,Jílek,Špatenka, Lecjaks(20.Brož), Bešta, Havlíček,Čížek,Duchek, Kindl

Losiná -  Měčín 4:2 (2:0)

Domácí pokračovali ve výborných jarních výkonech a prodloužili svojí letošní neporazitelnost.

Diváků : 80, ŽK: 3:2

Branky: Laštovka, Tafat, vlastní, Šlajs - Kodýtek, Šlajs

Dl.Ves Hradešice 3:3 (2:2)

Nervózní průběh zápasu který se příliš nevydařil hráčům ani rozhodčímu  byli domácí herně lepším mužstvem. Od úvodních minut lépe kombinovali a dokázali si vytvořit několik slibných brankových šancí. Byli to ale hosté kteří se ujali vedení . Domácí otočili  výsledek, ale do přestávky Hradešice opět skóre z přísně nařízené penalty srovnali. Po přestávce se hra ještě více přiostřila. V 57.minutě musela být hra přerušena po nezaviněné srážce brankáře hostů Rybára s útočníkem domácích po které musel být brankář hostů ošetřován a následně odvezen rychlou záchrannou službou  k dalšímu vyšetření.   V 72.minutě se podařilo domácím opět jít do vedení brankou Krejčího. Hosté nerezignovali a v samotném závěru po rohovém kopu si naběhl do PÚ střídající brankář Kopal jeho hlavičku tečoval Karel Pivnička a vyrovnal na konečných 3:3.

Rozhodčí Finklar Jaroslav z Horní Břízy.

Diváků: 140  ,  ŽK: 3:7,  ČK: 0:1.

Branky: Rovňan 2, Krejčí - Hlaváč, Pivnička, Šašek.

Sušice B – Strážov  1 : 0 (0 : 0)

Utkání se předehrávalo ve čtvrtek 12.května a skončilo šťastným vítězstvím domácích. Hosté dohrávali bez vyloučeného Š.Presla  a tři body zůstaly  doma  po velmi vydařené střele v 90.minutě  ze 20 metrů  z kopačky Kodýdka .

Rozhodčí : Harmady Miloš

Diváků: 80, ŽK 0:1

Branka : 90. Kodýdek

Žichovice - Hrádek 3 : 0 (1 : 0)

Domácí běli v pošumavském derby více ze hry. V 35.minutě vystřelil Bernard  kterou brankář Sládek stačil vyrazit, k míči se dostal na hranici pokutového území Šimanovský a jeho dělovka rozvlnila poprvé s´íť branky Svatoboru. V úvodu druhé půle měli hosté velkou šanci výsledek srovnat. Libor Kutil šel sám na brankáře Němce který mu jeho první střelu vyrazil a dorážku poslal Kutil nad jeho branku. Úspěšnější byl v 65.minutě opět Šimanovský který střelou z voleje poslal odražený míč do soupeřovy branky 2:0. V 73.minutě zakončil svůj úspěšný střelecký den Šimanovský který po rohovém kopu hlavou zvýšil na 3:0 a dal tak svůj čistý hattrick. Tato branka již definitivně zlomila odpor hostů a domácí si bezpečně svoje vedení ohlídali .
Rozhodčí: Kohout Tomáš Diváků: 200
Branky: 35. Šimanovský Robert, 65. Šimanovský Robert, 73. Šimanovský Robert

Sestava domácí : Němec – Turek, Krejčí, Šiška, Rouša, Bernard, Švehla(65.Chalupný), Zdeněk, Brož,(75.Vítek), Šimanovský, Frýda.

Mochtín  - Chlumčany B 0 : 0

Hostům kteří přijeli do Mochtín bojovat o důležité body k záchraně v soutěži patřil celý první poločas. Ve svém týmu měli několik hráčů A mužstva  a ti domácí obraně pořádně zatápěli. Mochtínský gólman Raitmajer však byl vždy na místě a postupně zlikvidoval šance Glesnera, Uslíbra, Dudy i Miloty a držel svůj tým v naději. Po přestávce došlo k obratu. Mochtín se  výrazně zlepšil. Přispěly k tomu výrazné změny v sestavě. Do velkých gólových šancí se dvakrát dostal střídající Dvořák, Novák po sólovém nájezdu a hlavně Cihlář, který kopal v 65.minutě penaltu za sražení Kopeckého. Na všechny však vyzrál výborný gólman hostů Kastner , který  svými úspěšnými zákroky podržel Keramiku a byl hlavním  strůjcem bezbrankové remízy.

Rozhodčí : Krauz

Diváků : 80, ŽK 1:3.