Krajský přebor mužů 24 .kolo : 14.-15.5.

Horažďovice poprvé na jaře venku bodovaly

Poprvé na jaře se ze hřiště soupeře nevracení s prázdnou fotbalisté z Horažďovic. Stalo se tak v Chlumčanech kde získali za vítězství 1:3 tři velmi důležité body s jedním z aspirantů na obsazení spodních pater tabulky.  Úspěšnější byla i v tomto kole Sušice která přivezla bod z Tachova, zatím co dva body za remízu s Jiskrou Domažlice doma  ztratila Okula Nýrsko.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OKULA NÝRSKO - JISKRA DOMAŽLICE  2 : 2 (1:1)
Jiří Vondra
Začátek průměrného prvního poločasu vyšel lépe domácím. V 8. minutě po přímém volném kopu do vápna se snažil před dotírajícím Zahrádkou odehrát míč do bezpečí hostující Bitengl a nešťastně si usměrnil míč hlavou do vlastní sítě. Poté hned v 9. minutě nebezpečně vystřelil Hebnar. Jenže to bylo za strany domácích vše. Hra se pak převážně odehrávala v prostředku hřiště. Ve 22. minutě vyrobil v prostředku hřiště hrubku domácí Valenta a hosté přešli do protiútoku. Přesná přihrávka do rozhozené obrany na Bočana a jeho ještě přesnější zakončení podél brankáře Daňka znamenalo vyrovnání na 1:1. Vedení pro domácí mohl ve 30.minutě získat znovu Kajínek, jenže sám proti brankáři neuspěl a dokonce netrefil ani branku.
I v druhé půli se pokračovalo ve vyrovnaném zápase. V 64. minutě se po hezké kombinaci z pravé strany dostal míč k volnému Zahrádkovi a ten znovu získal vedení pro Nýrsko. Pak se dvakrát vyznamenal Daněk. V 70. minutě kryl nebezpečnou střelu z pěti metrů a v 73. minutě musel vyškrabovat míč letící přímo z rohu na vzdálenější tyč jeho branky. Rozhodnout se mohlo definitivně v 78. minutě. Po pravé straně unikl Presl, jeho přesná zpětná přihrávka našla volného Šůse, ale ten z deseti metrů netrefil míč ideálně. A tak přišla v 83. minutě druhá hrubá chyba domácích. Kajínek trefil míč tak nešťastně že ten se dostal k volnému Vlčkovi a ten prostřelil brankáře Daňka. Stanovil tak stav utkání na spravedlivých 2:2.
Branky : 8.vlastní Bitengl, 64.Zahrádka -  22.Bočan, 83.Vlček
Rozhodčí : Křen - Duda, Skala
Diváků : 110, ŽK 4:3.
Sestava Nýrsko: Daněk - Hájek (59.Šulc), Pavlík, Valenta, Polák - Presl, Šteiner, Kajínek, Hebnar - Šůs, Zahrádka(89. Rubáš)

Asistent trenéra Jiří Vondra : „Tak jak mi udělalo radost mužstvo v Mýtě a proti Holýšovu, tak mě dnes v tomto domácím utkání zklamalo. Každý hráč si musí uvědomit svojí zodpovědnost vůči kolektivu, ale to co vyrobili Valenta s Kajínkem je normálně v profesionálním fotbale na vysokou pokutu. Nás to bohužel stálo dva minusové body do tabulky pravdy “ .

Chlumčany -  Horažďovice 1:3 (1:1)

Horažďovice pod novým trenérem R.Andrlem  nastupovaly v Chlumčanech s nelehkým úkolem. Domácí tým bojuje o záchranu a  proto je jejich povinností bylo doma získat maximum bodů. Po brankové přestřelce v první čtvrthodince  kdy nejdříve hostující Pícka v 11.minutě  hlavou otevřel skóre o čtyři minuty později již bylo srovnal za domácí  úspěšnou střelou Majer  se již diváci branek v prvním poločase nedočkali. To ještě netušili, že pro domácí již radost z branky v síti soupeře v tomto duelu již skončila. Postarali se o to hosté kteří ve druhém poločase  vzali taktovku hry do svých rukou a dvěma góly Kočího vybojovali první letošní body na hřišti soupeře . Cenné  vítězství potěšilo  nejen jejich nového kouče , ale také věrné horažďovické  příznivce.

Diváků : 50, ŽK 1:3.

Branky: Maier - Kočí 2, Picka

Sestava Horažďovice : Boček, Stulík, Malý, Brůha, Turek, Jánský, Pavlík, Šafanda, Kočí, Pícka, Janouškovec

FK Tachov Sušice 3:3 (0:0)

Již po šesté zajížděla TJ Sušice na jaře na hřiště soupeře a pouze jednou se vraceli s prázdnou . To ale neplatilo v Tachově kde v sobotu  pokazili domácím radost v boji o záchranu tím, že je přiměli se s nimi o body podělit. Po bezbrankovém nezáživném prvním poločase se začali po přestávce dít divy. Hned ve 46.minutě zvýšil nervozitu mezi domácími příznivci Marek, který tachovské hráče probudil a ti v v dalších dvaceti minutách dokázali otočit výsledek ve slibný dvoubrankový náskok. Hosté vědomi si toho, že nemají co ztratit v závěru otevřeli hru a nejprve pět minut před koncem snížil jejich nejzkušenější hráč  Hoda z trestného kopu a dvě minuty na to po závaru před domácí brankou Frančík vyrovnal.

Diváků :200  , ŽK 2:3.

Branky: 53.Opava ,60.Boček, 71. Braun– 46.Marek, 85. Hoda, 87.Frančík.

Sestava Sušice : Míček – Kodýdek(50.Dolejší), Hoda, Ritter, Marek, Prchlík,(60.Vaněk), Hrach, Frančík, Šperl, Skála, Holý.