III.třída muži - 21.kolo : 14.-5.5.

III. TŘÍDA

HORAŽĎOVICKÁ REZERVA ÚTOČÍ NA POSTUP

Dva zápasy přitahovaly v tomto kole pozornost účastníků III.třídy. První se hrálo v sobotu v Měcholupech a bylo přímým soubojem o druhé místo.  Domácí se nechali zaskočit v prvním poločase a dvoubrankové manko již bylo pro ně v druhé půli nakonec nedostižitelné. V nedělní utkání v Zavlekově ve kterém  hrál první s posledním mělo dát odpověď zda Horažďovice poprvé od začátku ročníku nevymění na prvním místě Veřechov. Domácí bojovali, ale o tři body přišli až dvě minuty před koncem z pokutového kopu !

Utkání Hrádek B – Plánice se bude dohrávat v pátek 19.května.

Měcholupy - Horažďovice B 1 : 2 (0 : 2)

Přímý souboj o druhé místo vyšel lépe hostům, kteří si v prvním poločase vypravovali dvoubrankový náskok. Ten museli s vypětím všech sil po celý druhý poločas bránit , kdy čelili drtivému tlaku domácích. Domácí doplatili na nucené odstoupení Nováka z důvodu zranění  ale také na svojí nízkou produktivitu.
Rozhodčí: Černý Miroslav

Diváků: 45, ŽK 1:1
Branky: 51. Palát Rostislav - 22. Jelínek Libor, 29. Pojžárek Ondřej

Kolinec - Chanovice B 2 : 0 (1 : 0)

Domácí vyjádřili svou převahu dvěma brankami a zaslouženě vyhráli.
Rozhodčí: Holeček Miroslav

Diváků: 90, ŽK 0:2.
Branky: 23. Holeček Michal, 57. Flosman Jan

Neznašovy - H.M.Boží 2 : 1 (1 : 1)

Nervózní utkání dvou týmů z první poloviny tabulky. Oba se v případě úspěchu mohly probojovat mezi nejlepší. Šťastnější byli domácí kteří otočili výsledek v 75.minutě vítěznou trefou Míry Žáka.

Rozhodčí: Vondráček Václav
Diváků: 20, ŽK 2:4, ČK 0:1.
Branky: 41. Liška Jiří, 75. Žák Miroslav - 23. Halas Pavel

Zavlekov - Veřechov 2 : 3 (1 : 1)

Utkání ve kterém se střetla dvě družstva z opačných pólů tabulky skončil smolnou prohrou  domácích fotbalistů. Těm se podařilo po vedoucí brance hostů  otočit Fousem a Křesákem výsledek. Hosté vyrovnali v 61.minutě na 2:2 střelcem utkání Zerzánem, který nakonec rozhodl vítězství svého týmu dvě minuty před koncem z pokutového kopu.
Rozhodčí: Mazán Jan

Diváků: 50, ŽK 1:0.
Branky: 31. Fous Jan, 55. Křesák Pavel - 18. Zerzán Milan, 61. Zerzán Milan, 88. Zerzán Milan

Strážov B - Janovice B 5 : 1 (2 : 1)

Hosté přijeli pouze s jedenácti hráči  a museli od úvodních minut čelit tlaku domácích. Strážov ale první dvě tutovky neproměnil  až třetí proměnil kanonýr Janda a ve 33.Pangerl zvýšil na 2:0. Hosté hrozili z brejků a v závěru poločasu korigovali gólem Jiřího Fialy z PK.  Nestárnoucí Kubalík uklidnil svůj tým třetí brankou v úvodu druhé půle  na 3:1 a další dvě branky kterými dovršil svůj hattrick dal Janda. Druhou z penalty a třetí dal v poslední minutě

kdy zakončil úspěšně svůj únik z půlky hřiště.
Rozhodčí: Petržilka Jiří

Diváků: 80, ŽK 1:3
Branky: 10. Janda Václav, 33. Pangerl Josef, 49. Kubalík Václav, 72. Janda Václav, 90. Janda Václav - 37. Fiala Jiří

Velhartice - Týnec A 1 : 1 (0 : 0)

Klára Hrdličková

Ve Velharticích jsme přivítali hráče z Týnce A, se kterými uhráli na podzim  remízu 5:5. Zápas začali aktivněji Velhartice a  již v 5.min. zahrozily před týneckou brankou, ale nikdo z hráčů míč do branky nedostal. Ve 12. min kopal přímý kop M.Pruner. Míč prolétl přes celou branku, ale žádný z dobíhajících hráčů na něj nedosáhl. V 19. min. kopali hráči z Týnce rohový kop. Míč byl velhartickými obránci odkopnut až k P. Rudovi, který ho vyvezl z poloviny domácích. Míč poté přihrál L.Pilíkovi, který s ním došel až před soupeřovu branku, následně vystřelil, ale krásná střela míjí levou tyč branky. Ve 42. min naopak jiskřilo před velhartickou brankou, ale domácí obránce P.Hrdlička šanci Týnce odvrátil.

Do druhé půle nastoupili velhartičtí opět aktivněji, hrálo se více na půli soupeře. Ve 57 min. kopal přímý kop opět M.Pruner, ale střela byla týneckými obránci odvrácena. Míč na půli zachytil P.Fleisig a vrátil ho před branku hostů, kde se  ho zmocnil M.Vilikovský. Ten  měl možnost sám před brankou konečně úspěšně zakončit, ale v poslední chvíli střelu skluzující obránce z Týnce odvrací. Bohužel domácí hráči se již několik zápasů potýkají hlavně se špatnou koncovkou a to se ukázalo i v tomto zápase. V 80. minutě se k míči dostal domácí L.Pilík a opět se pustil do  průniku před branku hostů. Prošel přes dva obránce, obešel týneckého brankáře a již mu nic nestálo v cestě k úspěšnému zakončení. Velhartice konečně skórují. Ale od střelení branky ze strany Týnce hra velmi znervózněla a přiostřila, občas hra připomínala spíše ragby, než fotbal. Velhartičtí hráči polevili, jisti si svým vedením, na hřišti byly vidět nepřesné přihrávky a nedobíhání míčů. Tvrdá hra týneckých se ale vyplatila a v 85. minutě po závaru před velhartickou brankou vyrovnává Radek Mužík. Týmy se tedy rozešly opět nerozhodně, tentokrát 1:1.

Rozhodčí: Bauer František

Diváků: 60, ŽK 0:2
Branky: 80. Pilík Luboš - 85. König Lukáš

Sestava domácí:Waldmann Luděk, Vilikovský Miroslav, Prosr Pavel, Hrdlička Petr, Fleisig Petr( M.Kopačka ), Bejvl J.(V.Vaněk ), Starosta Jindřich, Pavel Ruda( M.Bejvl) , Pruner Milan, Pilík Luboš, Poledník Pavel

Hrádek B - Plánice 5 : 0 (3 : 0)

Třináctka byla tentokráte pro domácí šťastná , neboť v této minutě otevřel skóre po vyšachování obrany hostů Hošek. O šest minut později se měnilo skóre již podruhé , kdy po rohovém kopu zvýšil Šebesta na 2:0.  Ve 24.minutě šli hosté do deseti, když jim byl vyloučen po dvou žlutých kartách Turek  a domácí tuto přesilovku využili pouze jednou. Po střele Vomely neudržel ve 41.minutě brankář hostů míč a Hošek dopravil míč do prázdné branky. Tentýž hráč mohl docílit hattricku v 56.minutě, ale této šance z pokutového kopu nevyužil. Přesto se ještě dvakrát po přestávce rozvlnila síť svatyně hostů. Bylo to v 64.minutě ve které zužitkoval pěknou narážečku Vojty Javorský a dvanáct minut před koncem zaokrouhlil výsledek po samostatné akci Richard Pitel.

Rozhodčí: Abraham

Diváků: 30, ČK: ( 24.min. 2ŽK - Turek Josef )

Branky: 13. Hošek Daniel, 19. Šebesta Václav, 41. Hošek Daniel, 64. Javorský Štěpán, 78. Pitel Jaromír