Okresní přebor mužů - 21.kolo : 14.-15.5.

OKRESNÍ PŘEBOR

BEZDĚKOV SE VYHOUPL NA TŘETÍ MÍSTO

Překvapení jarní sezóny TJ Bezděkov opět zabojoval . Nesložil zbraně v Nezamyslicích ani v době kdy prohrával o dvě branky, aby v závěru kdy dohrával v oslabení a dokonce obrátil výsledek ve svůj prospěch. Na kahánku měla tentokráte Železná Ruda v Myslívě kde jim k zisku třech bodů pomohla penalta. Se štěstím získali důležitý dob Hradešice B ve Vrhavči a také Velké Hydčice v Pačejově. Velké divy se také děly ve vývoji skóre  v Mochtíně kde diváci viděli v poslední půlhodince zápasu sedm branek, z toho pět do sítě do té doby herně lepších  hostů z Dešenice.

Nezamyslice - Bezděkov 2 : 4 (2 : 1)

Nezamyslice začaly dobře  a již v 8.minutě renovovaný střelec domácích Burda dal hlavou první gól. Ve 22.minutě zvýšil Mašek na 2:0 a vypadalo to, že kráčí za ziskem tří bodů. Pak se jim zranil střední záložník a tvůrce hry Prokop a domácí začali kupit chyby. Jednu z nich potrestal hostující Netal snížením na 2:1. Hostům se podařilo v 67.minutě využít hrubé chyby brankáře domácích který neudržel míč a ten  Trž usměrnil za záda do domácí branky. Závěr utkání byl opravdu hektický. Diváci v něm viděli tři červené karty  z toho dvě na straně Bezděkova , který i v početním oslabení nakonec  dvěma góly rozhodl utkání ve svůj prospěch.
Rozhodčí: Lažánek Karel

Diváků: 35, ŽK 2:1, ČK 1 : 2 ( 83. Trejbal - 73. Hrubý, 83.Panuš Petr)
Branky: 8. Burda Josef, 22. Mašek Petr - 42. Netal Miroslav, 67. Trš Michal, 80. Bače Petr, 90. Teska Ondřej

Luby B - Svéradice 0 : 2 (0 : 2)

Hostům se vydařila první půlhodina zápasu kdy byli lepším kolektivem a získali dvoubrankové vedení. Po té se hra vyrovnala, domácí měli dvě vyložené brankové příležitosti k vyrovnání, ale nedokázali se střelecky prosadit. Ve druhé půli si Luby udržovaly optickou herní převahu, ale hosté je do vážnější šance nepřipustili a výsledek si pohlídali.
Rozhodčí: Habada Vladislav

Diváků: 40
Branky:  21. Soukup Lukáš, 31. Petrášek Michal

Pačejov - Velké Hydčice 0 : 1 (0 : 0)

Domácí sehráli velmi smolné utkání, které z hlediska konečného výsledku bylo velmi důležité. Oba soupeři začali opatrně a v prvním poločase diváci mnoho šancí neviděli. Tu největší spálil domácí Václav Brůha, když ve výhodné pozici přestřelil. Po změně stran byl domácí celek aktivnější, ale byli to naopak hosté, kteří z minima dokázali vytěžit maximum. V 67.minutě se k tyči trefil Zdeněk Hejpetr. Pačejov pak soupeře ještě více zatlačil do obrany, ale bohužel i ty největší příležitosti zůstaly nevyužity. Václav Brůha mířil z trestného kopu do tyče a pět minut před koncem Petr Bokr sám před brankářem mířil těsně vedle. V závěrečném tlaku hráli domácí vabank a mohli inkasovat podruhé, ale z brankové čáry vyhlavičkoval Pavel Veringer. Poté byl hostům ještě po druhé žluté kartě vyloučen kanonýr Vaněk.  Z pohledu celkového vývoje utkání by byla asi spravedlivější remiza, ale opět se ukázala největší slabina domácích - proměňování šancí. A bez těch se ve fotbale vyhrávat nedá. Utkání s přehledem a respektem řídil Miroslav Šmrha.

Diváků: 100. ŽK 2:5, ČK 0:1 (Vaněk 2x ŽK)
Branky: - 67. Hejpetr Ladislav

Myslív - Železná Ruda 2 : 3 (0 : 2)

Do utkání stoupili lépe favorizovaní hosté kteří si zajistili dvoubrankové vedení. Ve 13.minutě poprvé skóroval Hájek když potrestal chybu  domácí obrany.  Na 0:2 upravil ve 26.minutě Duda. Domácí měli do přestávky příležitost srovnat ale Kubala svoje šance ze 31. a 38.minuty nevyužil. Po přestávce začali opět lépe hosté ale vytěžili pouze nastřelené břevno. Břevno trefili i domácí v 68.minutě Beníškem, ale o čtyři minuty později již byli úspěšnější a  Michalem Bláhou po rohovém kopu snížili na 1:2. V 76. se podařila úspěšná dorážka Kubalovi a bylo vyrovnáno. Domácí v jehich naději na úspěšný výsledek zaskočila penalta kterou hosté Tomanem dokázali proměnit a opět obrátili skóre ve svůj prospěch. Závěrečný tlak domácích vynesl  střelu Beníška , kterou brankář hostů s námahou jen vyrazil a poslední  výbornou šanci po rohovém kopu spálil Novák jehož hlavička šla vedle svatyně hostů.

Rozhodčí: Haviar Štefan.

Diváků: 90, ŽK 3:1.
Branky: 72. Bláha Michal, 76. Kubala Jiří - 13. Hájek Vítězslav, 26. Duda Jaroslav, 80. Toman Radek

Vrhaveč - Hradešice B 1 : 1 (1 : 0)

Domácí přestože byli po celé utkání jednoznačně lepším týmem  se museli o body dělit.

Nepodařilo se jim udržet jednobrankové vedení z páté minuty . zásluhou špatné  koncovky, která v součastné době achillovou patou jejich hry  a tak sestupem ohrožená rezerva Hradešic  získala na jejich hřišti takto darovaný bod.
Rozhodčí: Husník Václav  , ŽK 1:2, ČK 0:1(Bejvl st.).

Branky: 5. Franěk František - 60. Mazuch Jiří

Mochtín B - Dešenice 5 : 2 (0 : 0)

Hosté byli v prvním poločase herně lepší , ale svojí herní převahu nedokázali brankově vyjádřit. Toto mohli napravit v 60.minutě z nařízené penalty, ale brankář domácích Karel Šot ml.byl proti a pokutový kop zneškodnil. Z protiútoku naopak po brejku otevřel skóre Dvořák., který tím odstartoval velký obrat v utkání. Diváci následně viděli dalších šest branek, počáteční přetahovanou o výsledek a konečné rozuzlení které přinesly v závěru zápasu další dvě branky do sítě hostů. Domácí si tak vybojovali velice důležité vítězství v boji o záchranu.

Rozhodčí: Žežula Josef

Diváků: 50, ŽK 1:4, ČK 2:1
Branky: 60. Dvořák Dalibor, 65. Pikhart Hanuš, 78. Pikhart Hanuš, 89. Dvořák Dalibor, 90. Tománek Karel - 67. Hvězda Jiří, 82. Hvězda Jiří

TJ Nalž. Hory - Janovice 1 : 3 (1 : 2)

O výsledku vyrovnaného zápasu definitivně rozhodl pokutový kop, který hostující Václav Slivoň proměnil v tříbodový zisk. Domácí si tak nadále komplikují závěr soutěže ve kterém budou muset bojovat o záchranu.

Rozhodčí: Dolejš Jiří

Diváků: 50, ŽK 1:1.
Branky: 15. Štěpánek Jindřich - 20. Keřlík Václav, 35. Keřlík Václav, 68. Slivoň Václav