OP přebor mužů 20.kolo : 7. – 8.5.

OKRESNÍ PŘEBOR

Odveta s plnou parádou

Po podzimním zápase v Nalžovských Horách kde prohrála Železná Ruda svoje jediné utkání na hřišti soupeře těsným výsledkem 1:0  v nastaveném čase gólem dosaženým v 96.minutě byli myšlenky lídra tabulky jednoznačně upřeny k odvetě na domácím hřišti. V ní svého soupeře přemožitele z podzimu smetl a uštědřil mu debakl 11:0 na který dlouho nezapomene ! Toto kole bylo pro Železnou Rudu dvakrát úspěšné, neboť po překvapivé prohře největšího konkurenta před týdnem v Myslívě tentokráte ztratil plný počet bodů i doma s Pačejovem . Železnorudští tak mohou klidně kráčet se šestibodovým náskokem do druhé poloviny jarní části za konečným cílem , návratem do 1.B třídy.

Železná Ruda - Nalž.Hory  11 : 0 (5 : 0)

Rudolf Pavel
Dlouhotrvající déšť připravil pro obě mužstva několik nepřekonatelných překážek .Lépe se s tím vypořádali domácí.Poprvé v jarní části nastoupili kompletní a bylo to znát.Tradičně začali náporem a již ve 3.min.centr Loose zpracoval J.Lehečka a elegantně přehodil brankáře Stulíka (1:0). V 9 min.A.Göndör napodruhé protlačil míč za záda brankáře hostí (2:0)a dal povel i dalším hráčům domácích k ostřelování branky.Další branka padla až ve 23.min.,když M.Loos nádherně vymetl pavučiny v bráně hostí.Předtím ovšem domácí nastřelili dvakrát tyč a několik dalších šancí utopili v pokutovém území.Ve 32.min.ovšem s chutí hrající M.Loos proměnil centr J.Lehečky v další branku domácích (4:0).Těsně před odchodem do kabin (45.mim.) ještě R.Toman proměnil PK  a zvýšil na 5:0.Hosté do té doby pouze dvakrát vystřelili na branku domácích,nepřesně. Druhá půle začala tak jak první končila. Domácí se ovšem další branky dočkali až v 60.min,
kdy centr Loose zakončil D.Greiner (6:0). V další minutě střídal dorostenec J.Duda a jeho první akce skončila v brance (61.min.) 7:0. Brankostroj se ani poté nezastavil a v 70.min. odkop domácí obrany prodloužil Greiner na J.Lehečku a ten trefil přesně k tyči (8:0). Další akce domácích v 71.min.končila průnikem R.Tomana a hosté opět inkasovali (9:0). Závěr střelecké exhibice jistil J.Duda . V 75.min.střelu Greinera do tyče dorazil a zvýšil na 10:0. Poslední branku vstřelil pod břevno v 79.min (11:0) a završil hattrick.   Dvacítka promrzlých diváků nakonec ocenila nejen jasné vítězství domácích,ale také velice slušně hrané utkání .

Branky : 61.,75.a 79. J.Duda , 23.32. M.Loos ,3.,70.J.Lehečka , 45.(PK) a 71.R.Toman , 9.A.Göndör , 60. D.Greiner .
Rozhodčí : Petržilka
Diváků : 20

FK Svéradice - Sokol Pačejov 0:1 (0:1)

Václav Dušek ml.

Začátek utkání patřil domácím, kteří v úvodních dvaceti minutách neproměnil tři velké šance, ve kterých Lukáš Soukup, Makovec i Vrána mířili před odkrytou brankou vedle. To však bylo ze strany domácích po zbytek utkání prakticky vše a iniciativu pak postupně převzali podstatně bojovnější hosté. A těsně před přestávkou dokonce Svéradicím ukázali, jak se střílejí branky, když se tečovanou střelou prosadil pravděpodobně nejlepší hráč utkání Jiří Fiřt. Druhý poločas přinesl na rozdíl od očekávaného náporu Svéradic velice laxní výkon domácích hráčů. Hráči Pačejova hráli daleko obětavěji a soupeře k více než eškodným střelám z větší vzdálenosti nepustili. V samotném závěru to byli naopak pačejovští, kdo skutečně zahrozil, když se pro pravé straně drze pronikl rychlý Bokr, předložil ideální centr střídajícímu Kordovi, jehož hlavičce scházely centimetry. Konečný výsledek utkání je vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce asi překvapivý, ale především vzhledem k přístupu hráčů obou týmů k zápasu zcela zasloužený.

Branky: 43. Fiřt Jiří

Rozhodčí: Vizingr Štěpán.

Diváci: 120,ŽK: 1:1.

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - Ouda, Kába, Marek, D.Pavlovský - Vápeník, Petrášek, Vrána, Petřík (46.Z.Prokopec) - L.Soukup, S.Makovec

Velké Hydčice -  Myslív  2 : 0 (2 : 0)

V prvním poločase domácí potvrdili stoupající formu a hosty do šancí nepouštěli. Již v 10.minutě se ujali vedení kanonýrem Vaňkem , který střelou z 20 metrů  překvapil hostujícího gólmana . Zasloužené vedení potvrdil po dobře rozehraném přímém kopu Hejpetrem Zdeňkem  druhou brankou  v závěru poločasu  Kotrba . Na začátku druhé půle   byli aktivnější hosté ale  jejich úsilí o korigování výsledku jim úspěch nepřineslo. Po  úvodní čtvrt hodině  druhé části zápasu se domácím podařilo hru vyrovnat , dokázali si vytvořit další příležitosti, ale ty již skončily bez brankového efektu.

Branky : 10. Vaněk , 45. Kotrba
Rozhodčí : Habada
Diváků : 40

Bezděkov - Dešenice 2 : 1 (1 : 0)

Před domácími hráči stál nesnadný úkol obstát proti soupeři se kterým nemá Bezděkov v posledním období příliš úspěšnou bilanci. Naposledy Dešenice v Bezděkově uhrály před rokem bod za remízu 1:1 a velmi blízko opakovat tento úspěch byly i nyní. Domácí bez své velké  opory kapitána Josefa Dulky a dalších čtyř hráčů základní sestavy bojovali a v 65.minutě o jejich těsném vítězství rozhodl vítěznou trefou Horejší.
Rozhodčí: Lažánek Karel

Diváků: 60. ŽK  4:1, ČK 1:1.
Branky: 44. Ponocný Jiří, 65. Hořejší Luděk - 60. Poupa Jiří

Hradešice B - Mochtín B 2 : 8 (0 : 4)

V souboji dvou nováčků ohrožených sestupem  vyšlo soupeři vše, domácím nic. Hrubé chyby v obraně dokázal Mochtín tvrdě  z brejků trestat  . Nejpilnější byl Hanuš Pikhart který zatížil  domácích  brankové konto pěti góly.
Rozhodčí : Pressl

Diváků: 20, ŽK 1:0.
Branky: 81. Vlk Tomáš, 90. Kotiš Václav - 2. Pikhart Hanuš, 16. Pikhart Hanuš, 30. Pikhart Hanuš, 34. Dvořák Dalibor, 48. Dvořák Dalibor, 58. Tománek Karel, 60. Pikhart Hanuš, 71. Pikhart Hanuš

Janovice - Vrhaveč 0 : 0 (0 : 0)

Utkání dvou rozdílných poločasů skončil bez branek. V prvním poločase byli překvapivě lepší hosté. Po změně stran převzali iniciativu domácí, ale konečná remíza je pro oba soupeře spravedlivá.

Rozhodčí : Hájek
Diváků: 45, ŽK 1:3.

Nezamyslice - Luby B 3 : 3 (2 : 2)

Hosté vedli od 10.minuty . Ve 12.minutě odmítl možnost vyrovnat z penalty  Smetanou. Pak se rozpomněl na svoje lepší střelecké úspěchy Burda a ke dvěma brankám v minulém kole v Pačejově  během dvou minut mezi 22. a 23.minut dokázal výsledek otočit. Vzápětí byl hostům za urážku rozhodčího vyloučen brankář a i v oslabení lubsdká rezerva do poločasu stačila využít hrubé chyby domácího gólmana  a vyrovnat na 2:2. Do druhé půle nastoupili domácí s cílem soupeře který nepatřil mezi ty nejsilnější porazit. V 68.minutě se podařilo zásluhou dokončeného hattricku Burdy strhnout vedení na jejich stranu.  Poslední slovo měl ale zkušený Šnour, který deset minut před koncem vyrovnal na konečných 3:3.
Rozhodčí: Haviar Štefan

Diváků: 25. ŽK 2:3, ČK 0:1(23.Hejle Petr)
Branky: 22. Burda Josef, 23. Burda Josef, 63. Burda Josef - 10. Vondráček Josef, 33. Poupa Michal, 80. Šnour Karel