1.B třída – sk. B 19.kolo : 30.4.-1.5.

1.  B   T Ř Í D A – skupina B

Hradešice uhájily další nulu i vedení v tabulce

Úspěšné období prožívají na jaře fotbalisté Hradešic a Mochtín .Hradešice po druhé hrály za sebou na hřišti soupeře a po bezbrankovém výsledku ve Strážově uhájily na svém kontě obdržených branek opět nulo a navíc dokázaly v Chlumčanech dát vítězná gól který jim zaručil do dalšího kola roli lídra tabulky.Na vedoucí místa útočí úspěšně i Mochtín který si polepšil v tabulce přesvědčivým vítězstvím doma. Domácího prostředí využily v místních derby Žichovice i Švihov který uštědřil Strážovu první jarní prohru. Bod z hřiště favorizovaného Nepomuku si přivezl hrádecký Svatobor , který na podzim  s tímto soupeřem prohrál doma  5:0! Další propad zaznamenala po prohře v Žichovicích sušická rezerva, která už nemá kam klesat a poslední místo si vyměnila s Měčínem který konečně bodoval a na úkor domácí Dlouhé Vsi si přivezl z jejího  hřiště remízu.

Švihov – Strážov  3 : 1 (0 : 1)
V osmé minutě dokázali hosté náležitě zaskočit Švihov a ujali se vedení brankou kterou dal po přihrávce od Štěpána Presla Broněk Mayer. Hosté do druhé půle nastoupili citelně oslabeni, když za zraněného hrajícího kouče Petra Presla  musel na hřiště zaskočit mladičký šestnáctiletá strážovská naděje Čermák.  Domácím trvalo  téměř hodinu než v 61. minutě po centru Brože vyrovnali , když Beštova hlavička skončila v síti  branky Javorského a bylo vyrovnáno na 1:1. Zápasu kterému by slušela remíza výrazně ovlivnila 80.minuta kdy domácí skórovali z penalty Kudjakem a gólovou tečku za tímto derby dal tři minuty před koncem z rychlého protiútoku Špatenka.

Branky: 61.Bešta,80.Kudják PK,87.Špatenka -  8.Mayer B.
Rozhodci : Sedláček. Diváků : 100, ŽK 1:3.

Sestava Švihova :  Valeš - Zadražil,Kudják,Beránek(17.Pflug),Špatenka,Lecjaks,Bešta, Brož (63.Vrba),Havlíček,Čížek,Kindl

Sestava  Strážova : Javorský -  Michel, Presl Petr(46.Čermák), Paleček, Helm, Vítovec, Majer, Čížek, Soušek, Vacík, Š.Presl.

Trenér  Strážova Petr Presl  :

Bez Smolíka  a zraněného Janky mohu být plně spokojen s výkonem našeho týmu jen do přestávky. Ve druhé části utkání  jsme polevili v útočné aktivitě a dovolili soupeři otočit výsledek. Přísně nařízená penalta  nás vyprovokovala pokusit se hrou vabank  alespoň o vyrovnání , ale místo toho jsme do otevřené obrany inkasovali po třetí a bylo rozhodnuto.  Opět jsme nedokázali k vedoucí brance přidal z nabízených šancí potřebný druhý gól v tom se musíme zlepšit, neboť jednobrankový náskok na hřišti soupeře se ne často podaří uhájit.“

Dlouhá Ves – Měčín  0 : 1 (0 : 1)

O výsledku rozhodla již čtvrtá minuta kdy byl faulován měčínský útočník v pokutovém území domácích a Tykal z nařízené penalty   dal jediný gól tohoto derby. Domácí v dalším průběhu mělo územní převahu, ale hosté chytrou hrou v druhé části zápasu výsledek uhájili a hrozili z rychlých protiútoků. Když domácím kterým chyběla notná dávka štěstí nevyužili  příležitosti ke skórování Čavojem, D.Rovňanem, Krůsem ani Hubeným body opět v Dlouhé Vsi nezůstaly.

Branka : 4. Tykal (PK), ŽK 4:1.

Diváků : 200

Rozhodčí Pankrác.

Žichovice - Sušice B 1 : 0 (0 : 0)

V místním derby to byli domácí kteří udávali tón hry , ale svým příznivcům se představili  také v roli spalovačů brankových příležitostí. Pouze jedna z celé řady skončila za zády výborného brankáře hostů Kodýdka. Ten musel nakonec kapitulovat pouze jednou. V 68.minutě si to namířil z levé strany na jeho svatyni Zdeněk a svůj průnik zakončil podstřelením úspěšného gólmana hostů.  Festival nevyužitých šancí zahájil v první půli Chalupný  kdy míč z brankové čáry odvracela obrana hostů. V zápětí po rohovém kopu mířil Šiška k tyči, ale opět hosté odvraceli z brankové čáry. Šanci z malého vápna neproměnil ani Šimanovský, střelu Šišky zastavila tyč, od ní se míč odrazila záda brankáře Kodýdka a tak by se ve výčtu šancí domácích mohlo pokračovat. Přesto měli pět minut před koncem štěstí kdy hosté nestačili usměrnit míč do jejich sítě.

Rozhodčí: Skala Stanislav

Diváků: 150, ŽK 3:3
Branky: 68. Zdeněk

Sestava Žichovice : Němec, Vítek, Chalupný,(46.Turek), Šiška, Rouša, Bernard, Švehla,Zdeněk, Brož, Šimanovský, Frýda.

Mochtín – Plzeň Letná  3 : 0 (0:0)

Mochtínsští fotbalisté měli celý první poločas výraznou převahu. Dostávali se i do šancí. Ale střelecky se jim nedařilo. Góly přišly až po přestávce. Již v 50.minutě prostřelilů gólmana hostů Radka Fryše Jaroslav Cihlář. Stejný hráč pak zvyšoval na 2:0 pro domácí v 76.minutě, když se trefil přesně k tyči v přímého kopu. Domácí  tým hru kontroloval a hlídal si své zasloužené dvoubrankové vedení. Hostující Letná se v závěru utkání pokoušela o zvrat, ale ten se nedostavil. Obrana domácího  Mochtín pracovala spolehlivě  a nepouštěla soupeře na dostřel své branky. V 90.minutě pak po centru Nováka upravil hlavou skóre na 3:0 Stanislav Jarabica. Hrálo se ve svižném tempu a slušně bez karet.

Diváků 80.

Rozhodčí Josef Lang.

Branky : Cihlář 2, Jarabica.

Nepomuk –Svatobor Hrádek  1 : 1 ( 0 : 1)

Ve vyrovnaném průběhu prvního poločasu se hosté ujali vedení  střelou Radka Holečka v 5.minutě. Domácí do druhého poločasu provedli změny v sestavě, získali převahu, kterou korunovali vyrovnávající brankou Maška v 75.minutě . když jejich tlak neustal a trval až do závěru utkání  hosté s velkým úsilím cenný bod uhájili.

Sestava : Sládek – Průša Pavel, Pytel, Hanč, Jiřina, Holeček Radek, Kutil Libor, Kul, Kutil Jiří(80.Šebesta), Adamec.

Branky : 75.  Mašek – 5. Holeček Radek .

Trenér Svatoboru  Jindřich Zdeněk  :

„Opět jsem nastupovali proti favoritu soutěže v kombinované sestavě. V prvním poločase jsme hrozili z brejků, ale nedokázali jsem žádný z nich již proměnit. Domácí  ve druhém poločase  vyvinuli velký tlak na Sládkovu branku kterou náš gólman dobře hájil a někdy nám pomohl i soupeř svojí zbrklostí a ukvapenosti v zakončení. V posledních pěti minutách jsme měli dvě velké příležitosti také my, ale v koncovce jsme napodobili domácí borce.Výsledek se silným a zdatným soupeřem považuji pro nás za velmi úspěšný. Spokojenost byla , tentokráte i s delegovaným rozhodčím který zápas zvládl k oboustranné spokojenosti.“

Chlumčany  B – Hradešice   0 : 1 (0 : 1)

František Melka

Hosté se ujali vedení již ve 2.min, kdy se po rohovém kopu dokázal prosadit Z. Chmelík. Tento úvod domácí zaskočil, ale pozvolna hru vyrovnali a začali mít převahu, hlavně uprostřed hřiště. Do šancí je však pozorná obrana hostů nepouštěla a naopak to byli hosté, kteří mohli zvýšit svůj náskok, ovšem K. Pivnička v rozhodující chvíli volil místo střely přihrávku, kterou již hosté nedokázali dotáhnou do úspěšného zakončení. Domácí mohli srovnat stav v 35.min, kdy se před brankářem hostů ocitl zcela sám domácí útočník, ovšem branku minul.

Ve druhém poločasu předváděli domácí dobrý fotbal, opět ovládli střed hřiště, jenže do šancí se dostávali jen velmi těžko. V 60.min nastřelili břevno branky hostů, ale to byla asi jediná velká šance na srovnání stavu. Hosté pečlivě bránili a snažili se o rychlé brejky. Po jednom takovém V. Hlaváč nepřekonal brankáře domácích, který jeho střelu reflexivně vykopl. Do konce zápasu se již nic podstatného neodehrálo, a tak si hosté odvezli velice důležité tři body.

Branka :  2.min.Chmelík.

Sestava hostů – M. Šůs, L. Vaněček, M. Hlaváč, T. Vlk, P. Kodýdek, L. Junek,M. Heimlich  /60.min M. Florián/, F. Šašek, Z. Chmelík/80.min P. Řezáč/, V. Hlaváč, K. Pivnička

Trenér Hradešic František Melka :

„Dnes jsme měli velké problémy se sestavou, ale kluci zabrali a vydřeli velice důležité body.Domácí hráli velmi dobře uprostřed hřiště a my jsme se po většinu zápasu museli soustředit na bezchybnou obrannou hru, která nakonec slavila úspěch“.