1.A třída 23..kolo : 30.4.-1.5.

1.  A   T Ř Í D A

LUBY NA ČELE PELETONU OHROŽENÝCH

Víkendové zápasy 23.kola které se konečně hrály za ideálního fotbalového počasí přinesly úspěch oběma našim zástupcům. Činily se hlavně baráží ohrožené Luby , které překvapivě uhrály cennou remízu  na hřišti jednoho z aspirantů na baráž, ale o postup ! Lubští fotbalisté tak se dostali po nevýrazných jarních výkonech z nejhoršího venku, ale musí  ve zbývajících sedmi kolech hodně bojovat, aby své součastné pořadí na 11.místě ,  které je na čele pelotonu týmů ohrožené baráží alespoň udrželi. Klatovská rezerva doma splnila očekávání a bezpečně si udržela druhé postupové místo.

Tlučná  -  Luby   1 : 1  ( 1:1 )

Pavel Bečka

Zápas za pěkného počasí a na krásném terénu přinesl první poločas pohledný fotbal od obou mužstev. Hosté se ujali vedení v 8. minutě, kdy si na roh Bouberleho naběhl T. Voráček a hlavou nedal domácímu brankáři šanci. Hosté vyrovnali hned v 10. minutě. Brankářovi hostů Kodešovi vypadl lehký míč z rukou a Nachtmann měl již lehkou úlohu. Celý první poločas se hrál vyrovnaný fotbal.

Druhý poločas začal opět vyrovnaně, ale postupně získávali domácí převahu, kterou vyjadřovali především rohovými kopy. Hosté důsledně bránili, čekali na svoji šanci. V této době podržel hosty brankář Kodeš. Domácí chtěli vyhrát a zapomínali na zadní vrátka. Protože ale hostující Smolík P., Krotký a Pikhart své šance při brejcích nevyužili zůstal stav nerozhodný, což nakonec bylo spravedlivé.

Branky : Nachtman - Voráček.

Diváků : 100. ŽK 2:3.

Sestava: Kodeš, Turner, Papay ( 86' Krýsl ), Javorský, Voráček T., Juřina, Smolík V., Krotký, Pikhart, Bouberle ( 80' Voráček J. ), Smolík P. ( 71' Cupl )

Trenér  Startu Luby Pavel Bečka : Utkání se třetím celkem tabulky jsme neprohráli a přivezli si první bod ze hřiště soupeře na jaře. Druhý poločas domácí tlačili, škoda ale našich šancí při brejcích. Utkání jsme mohli  3:1 prohrát, ale stejně 3:1 vyhrát. Z toho pohledu je konečná remíza asi spravedlivá. Důležité bylo, že hráči bojovali a že jsme snad z psychické kryze venku. Musíme to však potvrdit příští zápas doma proti Dýšiné.

TJ Klatovy B - SK Starý Plzenec  4 : 1 (3 : 1)
Branky : 3.Brejcha (PK), 15.Brejcha,45 .Kotáb J,77.Toman Zb.,- Schejbal
Rozhodčí : Liškutín