KP přebor mužů 23..kolo : 30.4.-1.5.

Jarní husarské kousky Okuly pokračují

Husarskými kousky v podobě výsledky předvádějí fotbalisté Okuly Nýrsko v krajském přeboru. Po nečekaných bodech které přiváží ze hřišť soupeřů s výjimkou nečekané prohry v Poběžovicích se postarali  nýrští o další nečekaný úspěch v podobě domácího vítězství nad suverénem letošního ročníku hosty z Holýšova ! Nýrsko je navíc týmem,které lze nazvat likvidátorem  nul. Pomohlo vymazat  nulu na kontě vítězných zápasů  Poběžovicím  tím, že tam jako jediný tým u nich  dokázalo prohrát. Nyní se postaralo se o velké překvapení ve 23.kole tím,  že po kolektivním bojovném výkonu vymazalo také nulu na kontě vedoucího  celku v kolonce prohraných zápasů.

SKP Okula Nýrsko – Holýšov  3 :1  (0 : 0)

Jiří Vondra

Vítězství  Okuly se však nerodilo snadno . Domácí vědomi si kvalit soupeře hráli takticky dobře , pozorně bránili  a spoléhali na osvědčené protiútoky které přinesly úspěch již před týdnem v Mýtě. Dvě  střelecké  příležitosti měli hosté, když dvakrát zahrozil Černohorský ale vždy přestřelil. V jediné slibné šanci prvního poločasu se na domácí straně objevil Kajínek, ale jeho střelu ze šesti metrů zablokovala hostující obrana na rohový kop. A když ani největší šanci prvního poločasu neproměnil hostující Jeniš, který postupoval sám na Daňka a v rozhodující chvilce přestřelil odcházelo se do kabin za stavu 0:0.
Do druhé půle vstoupili domácí náporem a v 57. minutě po centru z levé strany Šůse se trefil Rubáš 1:0  a poslal domácí tým do vedení. Hosté  ve snaze vyrovnat přidali  na obrátkách. V 67. minutě domácí obrana nedokázala důrazně odvrátit míč , následoval průnik hostů , řišel faul a kopala se penalta. I když si domácí gólman Daněk na míč sáhl nezabránil mu k cestě do sítě 1:1. Domácí však vycítili svojí příležitost v tom ,že soupeř je k poražení. Proto pokračovali i nadále ve své soustředěné hře a odměna se dostavila. V 75. minutě po dlouhém pasu k vápnu soupeře byl nucen brankář hostí Hutta vyběhnout z branky a zahrát míč hlavou. Ten se dostal ke Kajínkovi a ten ho pohotově obloukem poslal do gólmanem hostů jeho opuštěné branky . Vedoucí branka domácí uklidnila a pomohla jim dostat se do herní pohody. Hosté se sice snažili ještě o vyrovnání ale jejich výkon již působil křečovitě. Naopak v 80.minutě zamíchal obranou hostí střídající Zahrádka,  jeho přihrávka našla volného Kajínka a ten po kličce na hostujícího brankáře upravil na konečných a překvapivých 3:1 pro Nýrsko.

Branky : 57.Rubáš, 75,80 Kajínek -  67. p.k.Tlustý
Rozhodčí : Vrbský - Ardeleánu, Lehečka
Diváků : 200,  ŽK  1:2
Sestava Nýrsko: Daněk - Valenta(89.Hájek), Pavlík, Šteiner, Ulip - Presl(88.Šulc), Kajínek , Kadlec, Hebnar - Šůs(76.Zahrádka), Rubáš.

TJ Sušice – Jiskra Domažlice  2 : 1 (2 : 1)

Vratislav Krulich

Miroslav Sedlmaier

Za ideálního počasí  viděli diváci na stadionu v Sušici pohledný, rychlý, technický. První půle v režii Sušice, druhá pak v režii hostů.  Prvních patnáct minut si domácí dokázali vynutit herní převahu, přehrávali hosty ve středu hřiště . První šanci měli hosté v 17.minutě kdy rozehrávali trestný kop a centrovaný míč na zadní tyč tečoval jeden z útočníků jen těsně mimo domácí branku. Ve 29.minutě naopak rozehrávali domácí trestný  kop Hubáčkem, centr do pokutového území hostů a po závaru před brankou se míč dostal  k nekrytému Ritterovi a ten do uklidil do sítě brankáře hostů Pejsara. Po této brance hosté ještě více vyklidili pole , stáhli se do obrany  a převaha domácích  byla ještě výraznější. Ve 33.minutě fauloval hostující Mrvík na hranici velkého vápna. Z trestného kopu poslal míč učebnicovým způsobem přes zeď po druhé za Pejsarova záda. V dalším minutách to vypadalo pro hosty na ručník a do hry je dostali domácí sami, když ve 38.minutě neproměnil výbornou šanci Prchlík, který sám před brankou poslal míč nad branku. Místo této branky přišla hrubá chyba obrany které využil Forst a snížil na 2:1. Ve 43.minutě se domácím zranil Sládek a domácí dohrávali o poločas o deseti. Druhý poločas byl ve znamení herní převahy hostů. Domácí se celý poločas bránili a  podařilo se jim uhájit vítězství které lze zařadit do kategorie velmi šťastných. V 58.minutě mohli hosté vyrovnat, kdy Váchal posadil míč na hlavu Bočana a ten sdám nekrytý  hlavičkoval mimo Kindelmanovu branku.  V 79.minutě mohl napodobit  z trestného kopu Hubáčka  Kruml, ale  na rozdíl od kanonýra domácích mířil nad. V 88.minutě měl šanci Karecovský který se dostal k odraženému míči , ale jeho střela skončila metr od tyče domácí svatyně.

Branky : 29. Ritter, 33.Hubáček – 42. Forst.

Diváků : 170,  ŽK 2:1

Rozhodčí : Kostelník

Sestava Sušice : Kindelman – Kodýdek, Hoda, Ritter, Holý(63.Šperl), Marek, Prchlík, Hrach, Frančík(81. Dolejší), Sládek(46.Skála), Hubáček.

Bolevec           Horažďovice  4:1 (2:1)

Diváků : 100.  ŽK 3:3; ČK: 0:1

Branky: Greif 2, Brejcha, Touš - Kočí