III mužů 19.kolo : 30.4.-1.5.

III. TŘÍDA

OKRUH KANDIDÁTŮ NA POSTUP SE ROZŠIŘUJE

Okresní soutěž III.třídy která je přestupní stanicí na postup do okresního přeboru  bude ve  zbývající druhé polovině do které se přehoupne v příštím kole  možná ještě hodně zajímavá. Hodně do souboji o druhé postupové místo  promluví vzájemné zápasy okruhu uchazečů kteří se po tomto kole ještě značně rozšířil První dva týmy v tabulce prohrály na hřištích soupeřů  a to nabídlo šanci se této dvojici bodově přiblížit. Teoreticky se okruh kandidátů na postup rozšířil na týmy které jsou v součastné době v první polovině tabulky !

Strážov B - Veřechov 1 : 0 (0 : 0)

Lídr tabulky sehrál v prvním poločase ve Strážově zcela vyrovnanou partii. Po přestávce se obraz hry změnil. Domácí dostali Veřechov pod neustálý  tlak. Šance domácích hráčů Jandy ani Smolíka gólem neskončily a tak rozhodl až samotný závěr. V 89.minutě byl hostům vyloučen jejich kapitán a o minutu později  přesilovku využili domácí Smolíkem který trefil šibenici branky hostů  a dal vítěznou branku.

Rozhodčí: Hájek Zdeněk

Diváků: 80. ŽK 1:5, ČK 0:2 (78.Janda Petr 2 ŽK, 89. Želízka  Vít –urážka rozhodčího)
Branky: 90. Smolík Roman

Zavlekov - Měcholupy 0 : 2 (0 : 1)

Domácí hráli, vytvářeli si šance, ale góly hosté byli lepší v koncovce .
Rozhodčí: Bala Petr Diváků: 50
Branky: - 19. Jakubec David, 50. Novák Petr

Hrádek B - Chanovice B 4 : 1 (2 : 1)

Rezerva mužů Svatoboru šla do vedení již ve druhé minutě , kdy  po rohovém kopu Vomely Hasnedl z blízka  skóroval 1:0. V desáté minutě po rychlé narážečce J.Vojty vyslal nechytatelnou střelu v 18 do šibenice P.Průša  zvýšil na  2:0. Gólem do šatny hosté snížili po samostatné akci jednoho z nejlepších hráčů hostů Václava Brejchy na 2:1:. Domácí odpověděli v 60.minutě kdy Hasnedlovu přihrávku usměrnil do sítě Chanosu Hošek. Tentýž hráč po příhrávce Jiřího Vojty obešel vše co měl v cestě včetně brankáře a uzavřel brankový účet tohoto duelu dvou záložních družstev. Hosté od 58.minuty dohrávali bez vyloučeného Jiřího Brejchy který musel předčasně do kabin z důvodu dvou žlutých karet.
Domácí hráči  v průběhu utkání se předháněli v neproměňování velkého množství šancí a zejména Šebesta který nedal gól ani z penalty ! Ze Svatoboru si zasluhuje pochvalu  Brejcha Milan, Hošek, Hasnedl a za hosty  Brejcha Václav.

Rozhodčí: Petrželka František Diváků: 60
Branky: 2. Hasnedl Petr, 10. Průša Pavel, 60. Hošek Daniel, 79. Hošek Daniel - 44. Brejcha Václav

Neznašovy - Janovice B 5 : 2 (1 : 2)

Hattrick Pavla Voráčka  přispěl k očekávanému zisku bodů domácích fotbalistů.

Rozhodčí : Černý Miroslav.
Diváků: 15, ŽK 3:2,  ČK  0:1
Branky: Voráček Pavel 3,  Žák Miroslav, Langmajer Vladimír -  Kološ Radim,  Fiala Radek

H.M.Boží - Plánice 6 : 1 (2 : 0)
Radek Bernard

Za krásného počasí a před velkou návštěvou se hrál líbivý a útočný fotbal. Horáci zatlačili hosty před jejich brankoviště od začátku zápasu, ale diváci čekali na první branku až do 34. minuty. Do té doby domácí nevyužili spoustu brankových příležitostí a na druhé straně zase zahrozili hosté z několika rychlých brejků. Zápas poznamenala právě 34. minuta, kdy nešťastně fauloval hráč Plánice útočníka domácích ve velkém vápně. Po tomto zákroku se sice kopala penalta, kterou proměnil D. Valenta - 1:0, ale zároveň musel atakovaný útočník domácích Jar.Karásek po zranění opustit hřiště. Nahradil ho bratr Jiří, který po nádherné akci a přihrávce do volného prostoru od Valenty zvýšil chladnokrevně na 2:0. Druhý poločas pokračovali domácí v útočné aktivitě a nenechali se zahanbit ani hosté, a tak byl opět k viděný
útočný fotbal. Již v 55. minutě se domácí radovali po třetí, když po akci na jeden dotek z levé strany se za obranou domácích ocitl J. Murcko, který bez problémů zakončil - 3:0. Zanedlouho kopali hosté PK, za nezaviněnou ruku v šestnáctce domácích, který proměnil v čestný úspěch hostů brankář Šnejdar -3:1. Ovšem za další čtvrthodinku utnul snahu hostí o zkorigování výsledku krásným gólem z 30 metrů  M. Chmelík, který překvapil vyběhnuvšího plánického brankáře - 4:1. V 85. min se zapsal mezi střelce i vystřídavší domácí veterán P. Kopp, který po rohovém kopu nádherně hlavou zakončoval do branky hostů 5:1. V tu dobu se již ze zápasu stala exhibice a diváci odměňovali každou zdařilou akci bouřlivým potleskem. Chvilku před koncem ukázal výborně pískající zkušený sudí Veverka jedinou ŽK zápasu domácímu obránci. Těsně před koncem završil symbolicky nádherný zápas J. Murcko, který čistě odzbrojil vyběhnuvšího brankáře v poli a z dobrých 40 metrů trefil opuštěnou branku Plánických. To už diváci bouřili a za okamžik děkovali za nádherný zážitek svým borcům, kteří vyhráli čtvrtý zápas v řadě za sebou.

Rozhodčí : Veverka Jan

Diváků: 100, ŽK 1:0.
Branky: 34. Valenta Dušan, 43. Karásek Jiří, 55. Murcko Jarmil, 74. Chmelík Martin, 85. Kopp David, 88. Murcko Jarmil - 59. Šnejdar Karel.

Kolinec  -  Týnec  1 : 1 (0 : 0)

V  prvním poločase byla hra vyrovnaná. Po obdrženém gólu domácí ovládli hru a deset minut před koncem se jim podařilo vyrovnat.

Rozhodci : Diviš
Diváků  : 100. ŽK 1:4.

Branky: 80.Flosman  -  60. Fišr.

Velhartice - Horažďovice B 3 : 1 (1 : 1)

Klára Hrdličková

Ve Velharticích se za krásného počasí na 1. Máje sešlo 80 diváků, kteří dali přednost fotbalu před hokejem a přišli fandit domácím, kteří doma hostili béčko Horažďovic. Již ve druhé minutě zahrozili hráči Horažďovic, kdy prošel hostující útočník mezi třemi obránci Velhartic, ale zakončení se již nepodařilo. V 8. min. si postavil míč k rohovému kopu M. Pruner. Míč se po závaru před rankou opět dostal k M. Prunerovi, který znovu nacentroval před branku P.Poledníkovi, který úspěšně zakončil. Ve 22. min nařídil rozhodčí proti Velharticím pokutový kop, který Vladimír Slepička proměnil a skóre bylo vyrovnáno. Do šaten se tedy týmy rozešly smírně 1:1.

Do druhé půle domácí nastoupili s jasným cílem zisku tří bodů. Již v 50. minutě je opět M.Pruner na rohovém kopu a míč se dostává na levé křídlo k P.Fleisigovi. Ten nahrál před branku J. Bejvlovi, který ale bohužel skóre nezvýšil. V 56. minutě se do krásné šance dostal L.Pilík, který pronikl sám před pokutové území hostů, kde vyhrál souboj o míč, obešel brankáře, ale do nekryté branky se mu již z velkého úhlu zakončit nepodařilo. V 61. minutě se pro změnu jiskřilo před velhartickou svatyní, ale domácí zachránila tyč. Velhartičtí se s remízou nehodlali smířit a jejich tlak se zvyšoval. V 63.minutě si míč staví na přímý kop M. Pruner, ale jeho dělovka míjí pravý horní růžek branky. V 74. minutě po přihrávce M.Prunera po pravém křídle unikl L.Pilík, který bez dalších nahrávek spoluhráčům střílí přímou střelu, která k radosti diváků končí v horažďovické brance. Šance bylo na obou stranách spousta, ale převaha byla znát u domácích hráčů. Velhartičtí hráči se s jednobodovým náskokem nestáhli k obraně, ale snažili se skóre ještě zvýšit. V 88. minutě míč od pravého praporku před branku nacentroval opět skvělý nahrávač M.Pruner a zde s přehledem hlavou P.Poledník zakončil. V 90. minutě byl nařízen druhý pokutový kop proti domácímu týmu, ten se již ale hostům proměnit nepodařilo. Skóre se již neměnilo a tak diváci ve Velharticích viděli krásný fotbal zakončený vítězstvím domácího týmu.

Rozhodčí: Vondráček Václav

Diváků: 80. ŽK 4:4.
Branky: 8. Poledník Pavel, 74. Pilík Luboš, 88. Poledník Pavel - 22. Slepička Vladimír

Sestava Velhartic :Waldmann Luděk, Vilikovský Miroslav, Prosr Pavel, Hrdlička Petr, Fleisig Petr, Bejvl J. ( Bejvl M. ), Sádlík Martin ( Kolář D. ), Pavel Ruda, Pruner Milan, Pilík Luboš, Poledník Pavel