OP přebor mužů 19.kolo : 30.4.-1.5.

OKRESNÍ PŘEBOR

ŽELEZNÁ RUDA  ZTRATILA A PŘESTO ZÍSKALA

Tři minuty chybělo k tomu, aby odešli dva největší rivalové na postup tentokráte ze hřišť soupeřů poraženi. V hodině dvanácté se podařilo vedoucímu týmu ze Ž.Rudy v nervózním utkání ve Vrhavči zachránit bod. I přes tuto ztrátu nakonec lídr v tomto kole získal, neboť Svéradice na body v Myslívě sahaly jen v poločase kdy vedly 0:1. Velká smůla provázela úspěšné jarní fotbalisty Bezděkova kteří vedle své velké opory Josefa Dulky přišli z důvodu zranění v Lubech o další dva hráče . I tak byli v Lubech lepším týmem, ale na body tentokráte nedosáhli. Prohrou doma si poněkud zkomplikovali situaci ve spodních patrech tabulky Nalžovské Hory. Myslív naopak po nečekaném přemožení Svéradic si ještě vrátka k záchraně pootevřel, Mochtín B si je zase hodně přivřel. V zajímavé situaci došlov utkání na hřišti  v Pačejově. Hostům za stavu 0:0 gentlemansky přiznal teč mladý domácí záložník Fiřt a po rozehraném rohovém kopu se Nezamyslice ujaly vedení! Jistě jeden z činů který si zasluhuje ocenění, když na hřišti to dopadlo pro jeho tým ztrátou bodů.

Luby B - Bezděkov   2 : 0  (1 : 0)

V průběhu utkání se hostům zranil jejich nejlepší hráč a  kapitán Josef Dulka. Neúčast této opory se projevila  hlavně v koncovce. V ní hosté vyhořeli a právě proto se vrací z Lub bez bodů a lubská rezerva může hovořit o velké dávce štěstí které bylo tentokráte na jejich straně.

Rozhodčí: Husník Václav Diváků: 100
Branky: 22. Kubeš, 87. Šnour Karel

Pačejov - Nezamyslice 1 : 3 (1 : 1)

Domácím se nedaří . Do vedení šel jejich soupeř v 35.minutě. Této brance  předcházelo sportovní gesto domácího Fiřta s přiznáním teče. Po rozehrání rohového kopu šli  hosté do vedení brankou Musila. Pačejov do konce poločasu srovnal stav . Ve 45.minutě do pokutového území hostů odvážně pronikl Korda, byl faulován a nařízenou penaltu Fiřt proměnil gólem do šatny. Po přestávce přišlo rychlé rozhodnutí. Hosté získali  během úvodních třech minut druhé půle  dvoubrankové vedení. Nejdříve ve 46.minutě starý lišát Josef Burda  dal na 1:2 a o minutu později Prokop z trestného kopu dal třetí úspěch Nezamyslic. Hosté si pak chytrou hrou pohlídali výsledek a zaslouženě si odváží tři body.

Rozhodčí: Lažánek Karel

Diváků: 150, ŽK  1:1
Branky: 45. Fiřt Jiří - 35. Musil Ondřej, 46. Burda Josef, 47. Prokop Milan

Myslív - Svéradice 2 : 1 (0 : 1)

p.Hora

Obě mužstva pro začala vlažně. V 11.minutě se dostal do šance domácí Baštář, ale brankář hostů byl na místě a míč vyrazil. 29.kopali hosté TK  který zneškodnil domácí gólman Beran. Další minuty patřili hostů kteří zvýšili tlak  a to se jim podařilo ve 43 .minutě po chybě domácí obrany šli brankou Pavlovského do vedení. V druhém poločase začali lépe domácí a v 53.minutě Kubala z voleje vyrovnal na 1:1. Když v 70.minutě otočil  Trojánek  skóre ve prospěch Myslíva  přidali hosté na obrátkách, zvýšili tlak a měli v 76.minutě  šanci vyrovnat z pokutového kopu. Brankář domácích Beran byl ale proti a tuto výhodu hostům zlikvidoval. To se ukázalo jako klíčový moment zápasu. V 85.minutě ještě pro Svéradice svitla šance z trestného kopu  ale Beran v domácí svatyni měl svůj den a bravurně zachránil. V 88.minutě mohl zvýšit myslívský Beníšek, ale v dobré pozice přestřelil.
Rozhodčí: Lažánek Lukáš

Diváků: 110, ŽK 2:1
Branky: 61. Kubala Jiří, 70. Trojánek Bohuslav - 43. Pavlovský David

Vrhaveč - Železná Ruda 1 : 1 (1 : 0)

p.Dryje

Zajímavé rušné a ve druhém poločase až zbytečně nervózní utkání viděla stovka diváků ve Vrhavči.  Oba týmy si dokázaly vytvořit několik slibných brankových příležitostí. Spokojenější k přestávce odcházeli domácí. Ve 43.minutě se dostal k odraženému míči Minařík a jeho střela z dálky skončila u tyče branky hostů 1:0. O Výsledku se rozhodovalo v závěrečné části, kdy  po individuální akci domácí  Potužník  mířil těsně nad  a hosté čtyři minut před koncem srovnali Greinerem na 1:1.
Rozhodčí: Abraham Josef

Diváků: 100, ŽK 5:4
Branky: 43. Minařík Michal - 86. Greiner David

Mochtín B - Janovice 1 : 2 (1 : 2)

Domácím se nedařilo. Svým podprůměrným výkonem ztratili doma důležité body k záchraně. Ve 13.minutě otevřel skóre  mochtínský J.Novák který zužitkoval přesný centr Dvořáka. Na 1:1 srovnal  ve 32.minutě ze závaru před domácí brankou  kapitán hostů Hošek . Tři minuty před poločasovou přestávkou rozhodl  utkání střelou ze  20 metrů do šibenice zkušený Václav Slivoň.
Rozhodčí: Haviar Štefan

Diváků: 50, ŽK  2:3.
Branky: 13. Novák Jindřich - 32. Hošek Ladislav, 42. Slivoň Václav

Dešenice - Hradešice B 4 : 2 (1 : 1)

Macháček Vlastimil

Domácí se ujali vedení po rychlých přihrávkách a následné zpětné přihrávce Jiřího Hvězdy na nabíhajícího J.Poupu,který nedal hostujícímu brankaři šanci. Hosté se poté více osmělili, ale do pokutového území se dostávali velmi sporadicky. Domácí si vytvořili tři další šance na zvýšení náskoku, ale neskórovali a tak přišel zákonitý trest v podobě vyrovnání po závaru v pokutovém území na konci poločasu.Po návratu z kabin se snažili domácí strhnout vítězství na svou stranu, což se jim podařilo po křižné přihrávce z vlastní poloviny na volného Václava Vostrého, který se štěstím prostřelil brankaře a po jeho zásahu se míč dokutálel za brankovou čáru. Hosté změnili rozestavení, posílili útočnou řadu a hra se přelévala od jedné branky ke druhé.Po jednom z faulů hostů si postavil míč k rozehrání zkušený Bartůněk a k překvapení všech poslal míč do branky z 25. metrů přímou střelou.Hoste opět útočili a výsledkem bylo snížení po rozehrání přímého kopu, kdy domácí brankař si na míč šáhnul, ale nestačil jej vytlačit na roh. Domácí to však nepoložilo a dál pokračovali v útočné hře. Odměnou jim byl další gól v soupeřově síti, který rozhodčí Habada nejprve uznal, ale po signalizaci hostujícího asistenta rozhodčího pro údajný ofsajd, nechal rozehrát nepřímý volný kop z malého čtverce.Domácí se přesto dočkali, když hostující brankař neudržel střelu jednoho z útočníků a Jiří Hvězda st. uklidil míč do sítě. Tím celý zápas rozhodl ve prospěch domácích.Stínem utkání bylo zranění hostujícího útočníka, který byl převezen na ošetření do zdravotního zařízení.
Rozhodčí: Habada Vladislav

Diváků: 30,
Branky: 20. Poupa Jiří, 50. Vostrý Václav, 75. Bartůněk Miloš, 87. Hvězda Jiří - 0. Mazuch Jiří, 0. Mazuch Jiří

TJ Nalž. Hory - Velké Hydčice 0 : 3 (0 : 1)

p. Racek

Překvapivá ztráta bodů domácích na svém hřišti. Úspěch hostů naopak ozdobil čistým hattrickem  Vaněk,který byl jediným střelcem zápasu. První branku  dal v 17.minutě z trestného kopu, druhou přidal po samostatné akci kdy obešel v pokutovém území domácích dva obránce a třetím skóre uzavřel po té když zakončil ideální přihrávku za obránce umístěnou střelou v bezprostřední blízkosti. Domácí doplatili na to, že hráli většinu zápasu o deseti bez vyloučeného Černého.
Rozhodčí : Vizingr. Diváků: 50.

ŽK 1:1., ČK 1:0 (18.min. Černý Tomáš)
Branky: - 17. Vaněk Luděk, 65. Vaněk Luděk, 84. Vaněk Luděk