KP přebor mužů 22.kolo : 23.-24.4.

KAŽDÁ SÉRIE NĚKDY SKONČÍ

U trenérského kormidla Sušice si v součastné době velmi dobře vede přeštický starousedlík Stanislav Trnka. Ten se svými svěřenci chtěl na hřišti exdivizních Přeštic přesvědčit, že jarní neporanitelnost jeho svěřenců z města na Otavě není náhodná a je založená na poctivé práci všech kteří se na výsledcích podílí . Každý úspěšná série někdy končí a  Sušici skončila na hřišti velice zdatného soupeře . I když každý prohra mrzí za tu v Přešticích se hosté stydět nemusí a nic neubírá na lesku v získané výsledky v úspěšném jarním období.V boji o záchranu je naopak každý bod dobrý. A když se podaří husarský koutek  tak jako Okule  Nýrsko v Mýtě, kde místo v tajně doufající zisk bodu přivezla ze hřiště soupeře  plný bodový zisk, pak tomu se říká paráda. V parádu věřili v domácím duelu Horažďovice s Jiskrou Domažlice, ale místo úspěchu  přišlo další zklamání , když inkasovali v závěru utkání dvě rychlé branky a bylo po radosti.

Přeštice  -  Sušice        2 :  0  (  0 :   0)

Diváci : 200

Slavoj Mýto  -  Nýrsko   1 : 2 (1 : 1)

Jiří Vondra

Miroslav Sedlmaier

Hosté po menší minikrizi chtěli na hřišti Mýta získat  alespoň bod a plně tomu podřídili svojí  taktiku. Od začátku zápasu se soustředili na defenzivní úkoly a hrozili brejky. Již v 16. minutě se pískal přímí volný kop proti domácí brance a zkušený Kadlec z 18. metrů nezaváhal. I po této brance hosté pozorně bránili a sami přecházeli do brejků. Několikrát se ocitli v situaci dva na jednoho, ale na nekvalitním povrchu se jim nepodařilo dotáhnout akci do lepšího konce. Jenže přišla 45.minuta zápasu a po dlouhém autovém vhazováni do pokutového území Nýrska se po prodloužení míče na zadní tyč dotkl Ulip míče rukou a proti Okule se pískala penalta. Domácí srovnali před odchodem do kabin na 1:1 a začínalo se znova.
Každý bod z venku má cenu zlata ale k naplnění této vidiny bodovat chyběl celý poločas. Domácí postupně zvyšovali tlak , jenomže do šancí které by vedly ke změně skóre bylo poskrovnu. Hosté i nadále pozorně bránili a trpělivě čekali na svojí šanci a ta  přišla v závěru zápasu. Při největším náporu Mýta přišel  jejich protiútok Hebnarem,který si to namířil  nebojácně  mezi obránce domácích a bodlem poslal míč do domácí branky kde se od  tyčky odrazil a zamířil  za záda domácího gólmana. Závěrečný nápor Mýta  již změnu skóre nepřinesl.

Branky za Okulu: Kadlec, Hebnar
Rozhodci : Duda - Patyřík, Bogdan
Sestava Nýrsko: Daněk - Polák(72.Hájek), Pavlík, Valenta, Steiner, Ulip - Presl, Kajínek, Kadlec(87.Šulc), Hebnar - Rubáš(46.Zahrádka)

Horažďovice – Domažlice 0 : 2 (0 : 0)

Josef Malý

První zahrozili ve 4.minutě  měli první šanci domácí kdy centr z levé strany Šafanda hlavou usměrnil vedle domažlické branky. V další části první půle byli aktivnější hosté. Velkou šanci měli po jednom z rohových kopů  ve 25.minutě , kdy  Jánský musel zachraňovat na brankové čáře a vyhlavičkoval míč z prázdné branky. Ve 28.minutě přečíslili  hosté domácí obranu, kdy tři hráči šli na osamoceného domácího obránce Malého, ale ten využil jejich nerozhodnosti  a  na hranici poutového území jim míč  odebral.Úspěšní nebyli ani domácí ve 32.minutě po rohovém kopu a následném závaru před domažlickou brankou  který skončil nepřesnou Brůhovou střelou.

Po přestávce převzali iniciativu domácí , ale Domažlice znamenaly pro domácí branku stálé nebezpečí v podobě  z rychlých protiútoků. V 50.minutě centr Stulíka přelétl přes brankové území hostů a  nabíhající Šafanda ho již nestačil z ostrého úhlu poslat do branky. Přesně nemířil ani hostující Šot o čtyři minuty později kdy jeho střela z 25 metrů  šla mimo Bočkovy branky. Strážce svatyně domácích musel vzápětí po chybě Pícky likvidovat další šanci Šotovi  na  rohový kop. Z něho hosté nic nevytěžili a z protiútoku měl velkou šanci  Kočí, ale koncovku  nevyřešil dobře a střela skončila nastřelením do brankáře. Otevřít skóre měli domácí možnost v 75.minutě kdy po centru z pravé strany Šalandy na vzdálenější tyč a Janouškovec míří těsně mimo .Samotný závěr přinesl domácím velmi smutné chvíle  . V 89.minutě nevinný útok  Domažlic zakončil  střelou Kruml  ale ta nešťastně trefila Malého který  směr střely zcela změnil a míč  skončil z protipohybu brankáře Bočka  v jeho síti. V zápětí po rohovém kopu domácích následoval jejich rychlý protiútok  na jehož konci byl Šot který  zvýšil na 0:2.

Rozhodčí : Sneider

Diváků : 200, ŽK 0:2.

Sestava Horažďovice : Boček, Malý, Brůha, Frýzek(85.Juda), Turek, Jánský, Pavlík(46.Krch), Šafanda,Kočí, Pícka, Stulík(69.Janouškovec).