OP přebor mužů 18.kolo : 23.-24.4.

OKRESNÍ PŘEBOR

OSLABENÝ PAČEJOV TO ZVLÁDL

Úspěšný týden dokončili fotbalisté lídra tabulky na svém hřišti v Železné Rudě. Soupeřem ji byli v jeho průběhu oba nováčkové přeboru kteří bojují o záchranu. Po té kdy se z jeho hřiště odjížděli ve středeční dohrávce 16.kola s vysokou prohrou Hradešice B si pět branek odvezl i další nováček z Mochtín. Poslední branka proti  Mochtín  byla již v pořadí šedesátou v síti soupeřů v tomto ročníku což znamená průměr který se blíží čtyřem gólům na utkání. Smolná série neopustila ani v tomto kole fotbalisty Dukly Janovice kteří si tentokráte nechali  tři body doma odvést do Dešenic. Jediné co se v tomto kole nezměnilo je pořadí na chvostu tabulky.

Janovice - Dešenice 1 : 3 (0 : 0)

Petr Abel

Domácí sehráli další smolný zápas. Prvních 10 minut zatlačili soupeře , ale žádný brankový efekt to nepřineslo. V dalších 10 minutách se domácím zranili dva hráči zákl.sestavy a jejich aktivita se vytratila. Iniciativu převzali hosté a velkou šancí spálil hostující Poupa , který šel sám na brankáře , ale ten jeho kličku vystihl. Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním zvrátit smůlu z posledních zápasů , ale jejich střelecká aktivita byla nulová. Naopak to byli hosté , kteří z rychlého brejku šli v 64.minutě Pytlem do vedení. Branka domácí opět zaskočila a jejich hra přestala mít náboj. Hosté si vytvářeli další šance , ale jejich zakončení bylo špatné. V 73 minutě domácí opět zaváhali v rozehrávce , po pravé straně unikl Hvězda, perfektně přihrál nabíhajícímu Poupovi a ten do prázdné brány zvýšil na 0:2. Domácím se podařilo dát ještě v 82.minutě Slivoňem kontaktní góĺ. Veškeré úsilí vrhli do útoku , ale v 86.minutě unikl hostující Bartůněk a šel sám na gólmana domácích a své zkušenosti zúročil v rozhodující třetí branku.
Rozhodčí : Vizingr. Diváků: 70. ŽK 2:0.
Branky: 82. Slivoň Václav - 64. Pytel Václav, 73. Poupa Jiří, 86. Bartůněk Miloš

Železná Ruda - Mochtín B   5 : 3 (3 : 1)

Rudolf Pavel
Domácí se snažili již v počátku rozhodnout o vítězství,které jim zaručovalo vedení v tabulce
Vázla ovšem kombinace a úniky Göndöra ,končili mimo branku,nebo v náručí brankáře.
Střelecky se prosadil opět mladíček Duda.V 19.min.se prohnal do pokutového území a podél
brankáře s přehledem trefil (1:0).Další branky se domácí dočkali po půlhodině hry ,kdy Göndör ve 32.min.uvolnil Hájka a ten se prosadil (2:0). V zápětí v 34.min.uličku Lehečky proměnil M.Loos a domácí vedli 3:0.Chvilky nepozornosti v domácí obraně využil v 41. min.Tománek střelou z 20 m a snížil na 3:1.
Druhá půle byla hodně nezáživná až do 76.min.,kdy se podruhé trefil M.Loos (4:1).V domácím týmu nastala spokojenost .Naopak hosty tato branka vyprovokovala k větší aktivitě a v 82.min.Jiříček snížil na 4:2.Hosté cítili ještě šanci a v 85.min. nastřelili tyč branky  domácích. Následující zákrok domácího brankáře klasifikoval přesný rozhodčí Habada jako penaltový a Kolárik pokutový kop s přehledem proměnil (4:3).Domácí se poté začali strachovat o výsledek. Nejvíce odvahy nakonec projevil dorostenec Duda.Jeho neohrožený průnik do pokutového v 89.min.znamenal pojištění vítězství (5:3).
Rozhodčí : Habada . Diváků: 60. ŽK 2:2.
Branky: 19. Duda Jaroslav, 32. Hájek Vítězslav, 34. Loos Martin, 76. Lehečka Jakub, 89. Duda Jaroslav - 41. Tománek Karel, 82. Jiříček Libor, 86. Kolárik Jan

Velké Hydčice – Vrhaveč  1 : 1 (0 : 0)
Domácí podali velmi bojovný výkon ,vytvořili si několik šancím , které nedokázali proměnit .  Když nedokázali proměnit ani pokutový kop v prvním poločase , tak ve druhém kontrovali hosté a střelou z bez mála 30 metrů se ujali vedení . Domácí si svým tlakem však vynutili vyrovnání po zahrání přímého kopu Hejpetrem Zdeňkem vyrovnal hlavou Vaněk Luděk.

Branky : 85.min. Vaněk -  58.min. Pacler
Rozhodčí : Veverka
Diváků: 30, ŽK 1:3, ČK 0:1.

Nezamyslice - Myslív 3 : 0 (0 : 0)

Hosté dlouho odolávali . V 65.minutě se jim zranil po nezaviněné strážce  Šebesta a musel být odvezen rychlou zdravotní pomocí s otřesem mozku do nemocnice k ošetření. Po té kdy dohrávali v oslabení se podařilo Nezamyslicím v poslední čtvrthodině toto využít .Přesto je vzhledem k průběhu výsledek označit  pro hosty velmi krutý.
Rozhodčí : Abraham.

Diváků: 60. ŽK 1:2.
Branky: 75. Prokop Milan, 85. Prokop Milan, 90. Rejšek Karel

Luby B - Pačejov 0 : 0 (0 : 0)

Hosté přijeli do Lub s kombinovaným týmem ve kterém chybějící hráče mezi kterými chyběli opory brankář Boř a kanonýr Korda nahradili náhradníci v B týmu a dorostenců kteří před tím absolvovali zápas v Nezamyslicích. Nakonec si odvezli bod o konto na svém štítě náhradní brankář Marek Krejčí, kterému se jeho záskok a postu gólmanské  jedničky vydařil a velkou oporou svých spoluhráčů.

FK Svéradice - Sokol Nalžovské Hory 3:0 (1:0)

Václav Dušek ml.

Domácí si hned od začátku vytvořili zřetelnou převahu, kterou jako první zůročil gólovou střelou z dvaceti metrů Lukáš Soukup. Pak však domácí hráli více na krásu, než na zatížení konta soupeře a výsledkem bylo hned několik neproměněných čistých gólových šancí. Ještě v poločase tedy hosté drželi přijatelný výsledek, ale v úvodu druhého poločasu je domácí opět zatlačili před vlastní branku a výsledkem bylo zvýšení Lukášem Soukupem, kterého krásně vybídl Petrášek. Vzápětí si vytvořili svoji jedinou šancí hosté, když hlavička jejich kanonýra Petra Štěcha skončila na břevně. Konečnou podobu výsledku pak dal čtyři minuty před koncem střídající Vrána. Závěr utkání však domácí prohráli v nedisciplinovanosti, když po dvou ŽK museli předčasně pod sprchy obránci Šrámek a Marek.

Branky: 13. Soukup Lukáš, 52. Soukup Lukáš, 86. Vrána Petr

Rozhodčí: Lažánek Karel, ŽK: 5:2, ČK: 2:0 (83. Šrámek Karel - 2ŽK, 88. Marek Pavel - 2ŽK), Diváci: 80

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - Šrámek, Kába, Marek, D.Pavlovský - Ouda (64.Z.Prokopec), Petrášek, S.Makovec (59.Vrána), Petřík - J.Větrovec, L.Soukup

Bezděkov – Hradešice B  1 : 0 (0 : 0)

Domácí se tentokráte na vítězství hodně nadřeli.Nakonec rozhodla 77.minuta kdy Panušova hlavička se odrazila od břevna a domácí kapitán Dulka usměrnil míč do hradešické sítě.

Rozhodčí : Bureš, ŽK 1:1, Diváků : 50.

Branka : 77.Dulka