KP přebor mužů 21.kolo : 16.-17.4.

NÝRSKÉ FOTBALISTY PROVÁZÍ  KRIZE, HORAŽDOVICE ZASE SMOLNÉ SÉRIE

Po sérii úspěšných výsledků  se přestalo dařil Okule Nýrsko. Na mužstvu se podepsal neúspěch v minulém zápase v Poběžovicích a místo posílení sebevědomí před svými diváky po druhé za sebou na body nedosáhlo.

Další ze smolných jarních zápasů sehrály Horaďovice. V Horní Bříze po poločase vedly o branku, ale domácí po přestávce výsledek obrátili.  Vzhledem k průběhu zápasu by výsledku slušela remíza. Nejde o módní přehlídku ale o fotbal a zde se nenosí co by výsledku slušelo,ale kdo dal více branek a v tom byl úspěšnější tým z Horní Břízy.

Čest zachraňovala Sušice na domácím hřišti kde se ctí ustála souboj s nejlepším týmem dosavadního průběhu přeboru lídrem tabulky z Holýšova.

Nýrsko - SK ZČE Plzeň 1 : 2 (0 : 1)

Jiří Vondra

Miroslav Sedlmaier

Nýrský fotbalový tým mužů se po  prohře v Poběžovicích se nevzpamatoval ani v následujícím domácím duelu s plzeňskými energetiky. Po opatrném začátku se do první šance dostali hosté. Jenže v cestě ke skórování  po rohovém kopu  kdy se hlavou prosadil Votýpka  mu skvělým zákrokem stál domácí brankář Nejdl. Po té poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště.  O první  vážnější střelu na hostující branku se 26. minutě postaral Kajínek a ta byla zblokovaná na rohový kop. Ve 36. minutě pochybě domácí obrany se dostal k míči Votýpka a prudkou střelou z deseti metrů nedal domácímu brankáři žádnou šanci. V závěru první půle  mohl srovnat skóre Kajínek, ale ten svůj průnik do šestnáctky soupeře nepřesně zakončil.

Nástup do druhé půle vyšel opět hostům . Ve 48. minutě zanechala domácí  obrana volného Votípku , který si naběhl na centr a hlavou překonal podruhé domácího gólmana. Nýrsko bylo v útlumu, naopak  hosté se soustředili na obranu a tak se hrála nezáživná pasáž fotbalového utkání. Teprve v 63. minutě utkání se dostali domácí do tlaku a několikrát zahrozili, ale  v koncovce jim chyběla přesnost. V 77. minutě šel po centru do vápna do hlavičkového souboje domácí Polák a  toho zasáhla kopačka hostujícího obránce. Rozhodčí nařídil pokutový kop a Kadlec vykřesal naději na zisk bodu. Domácí vrhli všechny síly do útoku. V nervózním závěru rozhodčí vyloučil ještě domácího Kadlece po druhé žluté a plzeňského  Svatoše za oplácení. Na skóre se však již nic nezměnilo a hosté  si tak po zásluze odváží si z Nýrska tři body.

Branky: 77.Kadlec p.k. – 36. a 48. Votýpka

Rozhodčí: Kafka – Křiž, Bureš

Sestava Nýrsko: Nejdl – Hájek(78.Korschinský), Pavlík, Valenta, Steiner- Presl, Kajínek, Hebnár, Ulip(60.Polák) – Kadlec, Rubáš(60.Zahrádka)

Horní Bříza - Horažďovice 3 : 1 (0 : 1)

Horažďovice sehrály v Horní Bříze opět jeden ze svých smolných jarních zápasů na půdě soupeře. Po opatrném začátku to byli oni kteří poprvé vážně zahrozili domácí svatyni kdy po spolupráci Pavlíka s Kočím nakonec se štěstím skončil míč v náručí domácího gólmana. Ve 22.minutě ale svoje čisté konto již neudržel. Na počátku byla  spolupráce Šafanda -  Pícka , přihrávka na Kočího kterou tento hráč propustil na Šalandu  a za přispění teče obránce domácích skončila střela horažďovického střelce soupeřově brance.

Rozhodující okamžiky které rozhody o výsledku zápasu se odehrály v úvodních minutách druhé půle. Zde hosté zaspali a domácí v 50.minutě po centru z levé strany vyrovnal Holík a o tři minuty na to po nevydařeném  obraném zákroku  Malého který ve snaze odvrátit míč do bezpečí  nešťastně zasáhl  a ten skončil v Bočkově brance. Hosté se pokoušeli o vyrovnání. Střídající Janouškovec v 61.minutě k tomu měl dobrou příležitost, ale jeho hlavičku po rohovém kopu domácí gólman kryl. Skóre se nezměnilo ani po střele Kočího kdy již překonaného brankáře zaskočil na poslední chvíli domácí obránce a odvrátil ho do bezpečí. Štěstí na druhé straně stálo při Bočkovi, kterému od třetí  obdržené branky pomohla tyč. Přesto se po třetí nakonec míč ze své sítě musel lovit. V době kdy hosté vše vsadili na útok a vyrovnání se pět minut před koncem dostal k míči Fráz a jistil dosud nejisté tři body pro svůj tým. Domácí  tím jen potvrdili že byli  produktivnější  v zakončování šancí a naopak  hosté hráli v tomto směru druhé housle.

Rozhodčí. Kubec

Branky : 50.Holík, 53.vlastní(Malý), 70. Fráz - 21.Šafanda.

Sestava Horažďovic : Boček – Malý, Frýzek, Brůha, Turek, Jánský, Pavlík, Šfanda, Kočí, Pícka, Krch(60.Janopuškovec).
Diváků: 200, ŽK 3:3

Sušice – Holýšov  1 : 1 (0 : 0)

Vratislav Krulich

V Sušici nepřálo domácím v souboji s vedoucím celkem tabulky počasí. Přestože se hrálo za stálého deště na kluzkém terénu bylo k vidění kvalitní  dynamický a důrazný, rychlý  fotbal kterému nechybělo potřebné nasazení .Ve 24.minutě Hubáček prostrčil míč do pokutového území Holýšova Prchlíkovi který se na hranici malého vápna ocitl tváří v tvář Huttovi a než se rozhodl zakončit mu stačili obránci míč ukopnout. Naopak hosté měli gólovou 38.minutě kdy  po rohovém kopu se k míči dostal Procházka a jeho hlavičku  k tyči výborně brankář Kindelman stačil zlikvidovat. Po přestávce nastoupila obě mužstva beze změn a obě mužstva jako by v dalším průběhu čekala na chybu soupeře. K první chybě byl spíše přinucen v 51.minutě Holýšov po té, když  kapitán Hubáček překvapil  soupeře a místo očekávaného centru se sám uvolnil, prošel mezi obránci  do pokutového území hostů a obránci Bauerovi nezbylo nic jiného než ho zastavit stažením za dres. Nařízený pokutový kop  Hoda  s přehledem proměnil  a domácí tým šel do vedení. V 54.minutě  kdy rozehrával trestný kop Hubáček  z 25 metrů míč posadil na hlavu Frančíka  a ten hlavičkoval těsně  nad břevno. V 57.minutě se mohl radovat Holýšov, kdy po ukázkové brejkové akci na tři doteky se objevil před brankou  opět Procházka y znovu nechal vyniknou domácího gólmana, který mu jeho šanci zlikvidoval. V 63.minutě musel odstoupit pro zranění pilíř zadních řad Hoda a místo ve středu obrany zaujal Marek a počínal si na tomto poctu velice úspěšně a svojí úlohu splnil. Pak přišla 70.minuta  udělal hrubou chybu Hutta, míč se dostal k Holýmu který poskytl s ním čistý souboj a míč poslal za zády holešovského brankáře. Rozhodčí byl ale jiného názoru  a k údivu všech místo uznání regulérní branky nařídil přímý kop ve prospěch hostů! Hosté  i přes tyto šance domácích hráčů po obdržené první brance přidali a všechny síly vrhli do útoku, domácí zbytečně se zatáhli , soustředili se na bránění a tak tlak hostů narůstal.  Ten vyústil ve dvě výborné příležitosti. V 76.minutě  se k odraženému míči po rohovém kopu dostal Černohorský  a tvrdou střelou po zemi Kindelmana nepřekvapil a míč chytil. V 81 předvedl Holýšov nádhernou akci . Dlouhý centr z vlastní poloviny hřiště mezi domácí obránce a než tito stačili reagovat na centr naběhl Pleizner , dostal se sám před Kindelmana, ten vyběhl a útočník hostů ho přehodil a vyrovnal  na 1:1.Po této brance bylo zřejmé, že Holýšov je s tímto stavem spokojen , že si poveze bod  a jelikož domácím již příliš sil po náročném průběhu značně ubylo již nic nevymysleli a tak se  již na tomto stavu nic nezměnilo.

Branky : 51. Hoda(PK) – 81. Pleizner

Rozhodčí : Kříž. Diváků 250. ŽK 2:3.

Sestava Sušice : Kindelman – Kodýdek, Hoda(63.Skála), Ritter, Holý(88.Dolejš), Marek, Prchlík, Hrach, Frančík, Sládek,  Hubáček