OP přebor mužů 17.kolo : 16.-17.4.

OKRESNÍ PŘEBOR

PŘEKVAPENÍ KOLA SE ZRODILO V HRADEŠICÍCH

Poprvé na jaře se z plného bodového zisku mohou radovat oba nováčkové přeboru. Výhody domácího prostředí dokázali využít k zisku třech bodů hráči mochtínské rezervy . Stejně úspěšné bylo béčko Sokola Hradešice které  se postaralo o překvapení kola vítězstvím nad Duklou Janovice. Jarní neporanitelnost si drží vedoucí dva týmy Svéradice které si připsaly cenné body za vítězství ve Vrhavči a tři body si přivezla z ostře sledovaného zápasu v Dešenicích  reprezentanti železnorudské kopané. Nadále se letos daří Bezděkovu který spravedlivým ziskem bodu v Pačejově předstihl v tabulce i favorizované Janovice.

Pačejov - Bezděkov 1 : 1 (1 : 0)
Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase měli domácí mírnou převahu kterou ve 35.minutě vyjádřil Pavelec jehož  tvrdá střela ze třiceti metrů znamenala zajištění vedení pro domácí barvy. Po přestávce si oba soupeři roli z první půle vyměnili . Hosté byli lepším týmem a po zásluze se jim podařilo  v 64.minutě Ponocného gólem vyrovnat. V další části si dokázali ještě vytvořit tři vyložené šance, ale všechny jim nejlepší hráč domácích brankář Boř bravurně zlikvidoval.

Diváků: 100, ŽK 1:3.
Branky: 35. Pavelec Petr - 64. Ponocný Jiří

Rozhodčí : Habada.

Myslív - Luby B 1 : 0 (0 : 0)
Domácí začali lépe a znamenali pro lubskou branku stálé nebezpečí.Nejdříve se do šance dostal Novák, po něm ve 23.minutě vyslal nádhernou střelu Bláha, ale gólman Lub byl na místě. Další šanci měl Mařík,ale pálil nad a ve 39.minutě nastálo štěstí při Markovi jehož hlavička mířila pouze do břevna. PO přestávce agilní domácí borci šli za vstřelením vítězné branky. V 58.ještě střela Kubaly mířila nad branku, ale ten si vše vynahradil v 67.minutě, kdy po centru od Luďka Bláhy hlavou upravil stav na konečný výsledek. Domácí  ho uhájili i přesto, že od 70.minuty hráli oslabeni bez vyloučeného Sládka za dvě žluté karty.

Rozhodčí: Vizingr Štěpán Branky: 67. Kubala Jiří

Vrhaveč - Svéradice 1 : 4 (0 : 3)
Hosté přijeli do Vrhavče v roli lídra tabulky  a stejně tak chtěli také odjíždět po jeho skončení.V prvním poločase domácím dali lekci kdy během dvou minut získali dvoubrankové vedení jejich nejlepším střelcem Michalem Petráškem. Do přestávky ještě na 0:3 zvýšil Lukáš Soukup .Druhá vyzněla jednoznačně pro domácí , ale ani snížení Minaříkem výrazný zvrat nepřineslo a lekci produktivity hostů zakončil v 78.minutě Petrášek a dovršil tak svůj  hattrick.

Rozhodčí: Petržilka Jiří Diváků: 70. ŽK 3:2.
Branky: 66. Minařík Michal - 16. Petrášek Michal, 17. Petrášek Michal, 34. Soukup Lukáš, 78. Petrášek Michal

Mochtín B - Velké Hydčice 1 : 0 (1 : 0)
Domácí   ve slušně hraném utkání získali cenné tři body které zařídil ve 31.minutě svým gólem Libor Jiříček. Hosté měli více ze hry, ale  v koncovce se doslova trápili. Do vyložené šance je domácí obrana nepustila. Nepřesné střely hostů končili vedle nebo vysoko nad domácí svatyní.

Rozhodčí: Šmrha Miroslav Diváků: 40. ŽK 1:3.
Branky: 31. Jiříček Libor

Dešenice - Železná Ruda 2 : 4 (2 : 2)

Derby mělo nečekaný úvod kterou obstarala branková přestřelka. Hned v úvodní minutě udělal hrubku  domácí brankář a Loos  otevřel střelecké konto utkání. Ve třetí minutě již bylo srovnáno na 1:1 zásluhou Václava Pytla. Přestřelku uzavřel v 6.minutě David Greiner Po  té se hra srovnala a domácí svému favorizovanému soupeře stačili do konce první půle držet krok a v závěru poločasu vyrovnali  i stav na 2:2 . Po přestávce  se více začali prosazovat hosté a krásná branka Hájka je poslala vstříc zisku bodů a tentýž hráč  pět minut před koncem udělal pro ně úspěšnou tečku za tímto duelem.

Rozhodčí: Lažánek Karel .Diváků: 80. ŽK 2:2
Branky: 3. Pytel Václav, 42. Vostrý Václav - 1.Loos Martin, , 6. Greiner David,  74. Hájek Vítězslav, 85. Hájek Vítězslav

Hradešice B - Janovice 4 : 1 (1 : 0)
Překvapení na vrub hostů se zrodilo v Hradešicích. Odpor hostů se podařilo o záchranu bojujícím domácím zlomit v úvodním čtvrthodince druhé půle.

Rozhodčí: Abraham Josef Diváků: 50. ŽK 2:2.
Branky: 30. Florian Martin, 50. Vlk Tomáš, 58. Kopal Jiří, 90. Řezáč Pavel - 60. Valdman Stanislav

TJ Nalž. Hory - Nezamyslice 1 : 3 (0 : 1)
Přetahování o mistrovské body na hřištích soupeře  které provází vzájemné zápasy pokračovalo i v N.Horách. Hosté prohráli na podzim doma 2:1 a tentokráte to byli oni kteří se radovali ze zisku třech bodů. Přestože hráli celý druhý poločas bez vyloučeného Skuhry si v úvodu druhé půle pojistilo jednobrankové vedení a pět minut před koncem na 0:3 zvýšil Vinický. V samotném závěru čestný úspěch za Nalžovské Hory zaznamenal Josef Schejbal.

Rozhodčí: Haviar Štefan Diváků: 40.
Branky: 89. Schejbal Josef - 10. Musil Ondřej, 46. Musil Ondřej, 85. Vinický Aleš
ŽK 4:2, ČK:  0 : 1 (45. Skuhra Václav)