Krajský přebor - 20.kolo : 9.-10.4.

HORAŽĎOVICE I SUŠICE MAJÍ ZA SEBOU ÚSPĚŠNÝ TÝDEN

Úspěšný týden mají za sebou horažďovičtí A sušičtí  fotbalisté. V týdnu měly Horažďovice domácí dohrávku ve které v utkání 16.kola porazily Mýto 2:1 K tomuto úspěchu přidaly v neděli další, když na svém hřišti porazily  exdivizní a v součastné době druhý nejlepší tým krajského přeboru TJ Přeštice. Sušice po středečním pohárovém vítězství v Nýrsku 0:3 zajížděla na horkou půdu nováčka přeboru do Mýta u Rokycan. Tato mise dopadla rovněž úspěšně, neboť pro jaro posilněné Mýto doma body nerozdává. Neúspěšný týden má Okula Nýrsko která po vzpomínané pohárové prohře se Sušicí nechala jako jediná z dosavadních soupeřů Poběžovic na jeho hřišti plný počet bodů. Vítězství domácích bylo totiž prvním v dosavadním průběhu 20 odehraných kol!

Poběžovice – Nýrsko  2 : 0 (1 : 0)

Hosté prohrávali na hřišti posledních Poběžovic od 20.minuty kdy domácí vytěžili z vytvořených šancí tu kterou proměnil Vasilev. Snahu Okuly po přestávce o zvrat výsledku ve svůj prospěch otupilo vyloučení Zahrádky pro dvě žluté karty : I v oslabení si dokázali nýrští fotbalisté vytvořit územní převahu. Dvacet minut před koncem jim vítr z plachet na zisk bodu vzal Krutina který zvýšil na 2:0 a to již bylo na lepší výsledek ze strany hostů příliš velké sousto. Domácí si tak k dosavadním čtyřem bodům připsali do tabulky další tři, ale na záchranu to již určitě bude málo.

Branky : 20.Vasilev, 70.Krutina. ŽK 2:4, ČK 0:1(47.Zahrádka), diváků 80.

Sestava Nýrska : Daněk – Valenta, Ulip, Hájekˇ(34.Šulc), Presl, Pavlík, Steiner (85.Kováč),  Kajínek, Kadlec, Zahrádka, Hebnar.

Horažďovice – Přeštice  1 : 0 (0:0).

Malý Josef, Miroslav Sedlmaier

Domácí si byli vědom kvalit soupeře který v tabulce figuruje na druhém místě a těží z divizních zkušeností. Byli to Horažďovice které se první osmělily a zahrozily z trestného kopu Turkem a gólman hostů musel vyrážet na roh. V 15.minutě po kombinační spolupráci Šafanda-Kočí posledně jmenovaný narazil Turkovi, ale ten přestřelil. O pět minut později musel nejzkušenější domácí hráč Turek hřiště pro zranění opustit a do hry trenér Rambousek poslal Janouškovce. Opatrný fotbal ze strany hostů jim nepřinesl prakticky žádnou velkou příležitost. Po přestávce  byli domácí opět aktivnějším týmem  a jejich vedoucí branka visela na vlásku .Nejprve po akci dva na jednoho  dvojice Šalanda s Pavlíkem slibnou šanci nevyužila,když střela Šalandy skončila vedle soupeřovy branky. Lépe se dařilo v 54.minutě , kdy centr z rohového kopu z pravé  strany vyslal před branku hostů Kočí a Frýzek  hlavou překonal brankáře  Kripnera  1:0! Teprve tato branka vyprovokovala hosty k aktivnější hře, ale domácí nenechali nic náhodě a hrozili z rychlých protiútoků.V 70.minutě se dostal do velké šance Šafanda, ale jeho střela po narážečce od Pavlíka nenašla ten správný cíl. V závěrečné  čtvrthodince stálo při domácích štěstí po té, když  hostující Mareš po rozehraném přímém kopu těsně minul domácí svatyni. Když se hosté nadechovali k poslednímu náporu byl jim vyloučen pro druhou žlutou kartu Krs. Přesto ne nevzdávali a v 90.minutě Mareš po trestném kopu dorážel míč na brankové čáře do sítě domácích, ale gól nebyl pro ofsajd rozhodčím Šustkem uznán.

Sestava Horažďovice : Boček – Brůha, Malý, Frýzek, Turek,(20.Janouškovec), Jánský, Pavlík, Šalanda, Kočí, Pícka, Krch.

Slavoj Mýto – TJ Sušice  2 : 2 ( 1 :0)

Hosté ze Sušice v souboji s domácím nováčkem vůbec lehké. Krušné chvíle jim začala již v úvodu kdy Po devíti minutách hry se poprvé měnilo skóre zápasu . PO srážce vybíhajícího Kindemlmana s útočníkem domácích Šavelem nařídil rozhodčí  Špoták penaltu  a Kalčic jí dokázal proměnit. V 60.minutě domácí přidali Kozlerem druhou branku a domácí již začali myslet na očekávaný plný bodový zisk. Svěřenci trenéra Trnky hrající na jaře v pohodě kolektivním výkonem dokázali téměř nemožné. Snížit mohla jedna z největších opor Sušice Hoda z penalty, ale tu mu gólman domácích Špicl zneškodnil. Vše napravil dvanáct minut před koncem Votava který dal kontaktní branku  a oprávněnou radost hostů zařídil dvě minuty po využití  chyby domácí obrany Frančík a  vyrovnáním skóre vytěžil v průběhu zápasu již hodně vzdálený cenný bod a to byl cíl se kterým Sušice k utkání přijela.

Branky : 9.Kalčic(PK), 60.Kozler – 78.Votava, 80.Frančík. ŽK 1:2, diváků 190.

Sestava Sušice : Kindelmann – Kodýdek, Hoda, Ritter, Votava, T.Marek, Prchlík (62.Dolejší), Hrach, Frančík, Sládek a Skála.