OP přebor mužů 16.kolo : 9.-10.4.

OKRESNÍ PŘEBOR

V DERBY ÚSPĚŠNĚJŠÍ BEZDĚKOV

Již po druhé za sebou museli v domácím prostředí fotbalisté Bezděkova čelit nejlepším týmům tabulky okresního přeboru. Po té kdy v úvodním jarním kole na svém hřišti dokázali vybojovat remízu zásluhou výborného závěru s lídrem tabulky ze Železné Rudy, nyní přivítali sousední Janovice. Situace se opakovala a Bezděkov dokázal z závěru zápasu skórovat a dokonce si připsat velmi cenné vítězství. Železná Ruda svůj domácí zápas s béčkem Hradešic pro nezpůsobilý terén má odloženo a tak jí na čele vystřídaly Svéradice.

Konec tabulky patří všem třem nováčkům přeboru a mezi nimi se s největší pravděpodobností rozhodne o tom, kdo nejvyšší okresní soutěž na jaře bude muset opustit.

Velké Hydčice - Dešenice 0 : 1 (0 : 0)

Utkání bylo od počátku vyrovnané . Obě mužstva si vytvořila několik šancí , které domácí opět neproměnili a naopak hosté z protiútoku dokázali skórovat a  zvítězit .
Rozhodčí: Petržílka Jiří.

Diváků: 30
Branky: - 60. Paško František. ŽK 1:3.

Nezamyslice - Vrhaveč 0 : 0 (0 : 0)

Oboustranně důrazný, tvrdý fotbal se šancemi na obou stranách viděli diváci v Nezamyslicích. Brankáři  na obou stranách hřiště byli  ozdobami svých týmů a také proto se příznivci obou táborů branek nedočkali. Konečný stav je spravedlivým vyjádření poměrů sil na hřišti.

Rozhodčí: Habada Vladislav. Diváků : 50. ŽK 2:1.

Luby B - TJ Nalž. Hory 3 : 0 (1 : 0)

Lubská rezerva tentokráte nenechala nic náhodě a hosté se vrátili s prázdnou.
Rozhodčí: Černý Miroslav.

Branky: 29. Petlan František, 57. Křížek Karel, 87. Běl Michal.

Pačejov - Myslív 3 : 2 (2 : 2)

Před pěknou diváckou kulisou se hrálo místní derby. Vše podstatné z pěti branek bylo k vidění mezi 23. a 28.minutou kdy se strhla branková přestřelka ve které padly na obou stranách po dvou brankách. Hosté od 60.minuty hráli v početním oslabení  a zdálo se, že se ubrání a odvezou si cenný bod. Dvě minuty před koncem Pačejov svojí herní převahu přece jen korunoval brankou z pokutového kopu který Fiřt proměnil ve vítězný gól.

Rozhodčí: Abraham Josef .Diváků: 150
Branky: 23. Brůha Václav, 26. Fiřt Jiří, 88. Fiřt Jiří - 25. Kubala Jiří, 28. Kubala Jiří
ŽK 1:2. ČK  0:1 (60. Marek Zdeněk 2 ŽK).

Bezděkov - Janovice 3 : 1 (1 : 1)

Šlágr kola se hrál v Bezděkově. Místní derby bylo od úvodních minut hráno ve vysokém tempu a byli to domácí kteří šli v 15.minutě do vedení po rohovém kopu který dal hlavou Panuš. Ve 36.minutě zatáhl míč janovický Gáborik a jeho spíše centr než střela zapadl k  vzdálené tyči domácí branky a bylo vyrovnáno. Za  nerozhodného stavu 1:1 se šlo do kabin a  otevřený boj o vítězství po přestávce měl další dějství  se šťastnějším koncem pro Bezděkov. V 87.minutě byl faulován Gáborákem mladíček Pavel Ouda a nařízenou penaltu domácí kapitán Dulka proměnil. Hosté hráli vabank ve snaze alespoň vyrovnat a v nastaveném čase po brejku vítězství domácích jistil třetím gŠlégl.

Rozhodčí: Šmrha Miroslav.  Diváků: 100. ŽK 3:3.
Branky: 15. Panuš Petr, 87. Dulka Josef, 93. Šlegl Jan - 36. Gaborik Luboš

FK Svéradice - Sokol Mochtín "B" 2:1 (1:1)

Václav Dušek ml.

Domácí měli do utkání raketový nástup a už po necelé stovce sekund skóroval po přihrávce z levé strany dorostenec Jakub Větrovec. Rychlé vedení domácí uspokojilo, hosté hru vyrovnali a po půlhodině hry se dokonce dočkali vyrovnání, když se po levé straně individuálně uvolnil Tománek a jeho střela po nechtěné teči domácího obránce skončila v síti. V úvodu druhého poločasu si Svéradice dokázaly vytvořit převahu, ale v největší šanci střílel Prokopec vedle. Dočkali se tak až v 57. minutě, kdy byl faulován v pokutovém území Makovec a Marek si s nařízenou penaltou poradil. V závěru si obě mužstva vytvořila ještě po jedné větší šanci, ale svéradický Klečka mířil vedle a mochtínského útočníka vychytal brankář Soukup.

Branky: 2. Větrovec Jakub, 57. Marek Pavel (PK) - 31. Tománek Karel

Rozhodčí: Vizingr Štěpán, ŽK: 0:1, Diváci: 60

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - Šrámek, Kába, Marek, D.Pavlovský - Ouda, Petrášek, Vrána (46.Z.Prokopec), S.Makovec - L.Soukup, J.Větrovec (61.Klečka)

Železná Ruda - Hradešice B

Utkání bylo z rozhodnutí řídící komise pro nezpůsobilý terén odloženo. Předběžný náhradní termín sehrání bude středa 20.dubna.